Black Widow (2021) - Phase 4/1 - Toplamda 24. Film

Başlatan dean, 11 Ocak, 2018, 02:39:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Scarlett'i konuşmuyor muyuz yahu?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

NIC

Alıntı yapılan: pizagor - 18 Temmuz, 2018, 15:29:39
Scarlett'i konuşmuyor muyuz yahu?

abi sen avengers parodileri izleye izleye çıtayı çok yükseltmişsin,biz beklentileri yüksek tutmuyoruz  ;D

pizagor

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 18 Temmuz, 2018, 14:05:57
"black widow'a hayranlıklarını gizlemeyen tüm dostların hayatında bilka'daki o meşhur başlangıç panelinin tesiri vardır" (freud)  ;D ;D

Bu postun ve görselin Bilka Örümcek Adam Dönemini Sevenler Kulübü başlığında da olması gerektiğini düşünüyorum :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 18 Temmuz, 2018, 14:05:57
"black widow'a hayranlıklarını gizlemeyen tüm dostların hayatında bilka'daki o meşhur başlangıç panelinin tesiri vardır" (freud)  ;D ;D

Bu adam sizi vurdu adlı efsane başlangıç macerası.

HacıGeraltEmmi

Arkadaki gazetenin manşetindeki Red Sonja gözlerden kaçmıyor tabi. Örümcekle ortak macera yaşamışlardı bir zamanlar.

yunusmeyra

Alıntı yapılan: designer73 - 18 Temmuz, 2018, 17:57:23
Arkadaki gazetenin manşetindeki Red Sonja gözlerden kaçmıyor tabi. Örümcekle ortak macera yaşamışlardı bir zamanlar.

bilka'nın yayını marvel team-up serisinden alıntı fasiküllerle(82-85 arası) başlamıştı. ve red sonja ile team-up yaptıkları macerada aynı serinin orijinalinde 79'uncu sayı olarak yayınlanır. İlyas'ın bizlere en güzel hediyelerinden olan "marvel team-up" cilt yayınlarında tekrar okuma şansı bulmuştuk bu fasikülleri... Abbas'ın bahsettiği macera(red sonja ile olan macera) ise aynen orijinal ciltlerdeki gibi, "telif sorunu" yüzünden yayınlanamamıştı.

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

dean

Dedikoduya göre film iki zaman hattında ilerleyecek. Bunlardan biri 1999, diğeri ise Iron Man 2'nin bir kaç yıl öncesi. MCU'da Black Widos 84 doğumlu. Yani 1999 yılında 15 yaşında olacak o kısımlar Y2K virüsünü işleyecek ki bence çok güzel bir karar. Muhtemelen Marvel yine gençleştirme teknolojisini kullanacaktır.

rumar80

Bir de şu Budapeşte işini açıklığa kavuştursalar.

dean

Black Widow filminin R Rated olacağı ile ilgili çok fazla dedikodu var. Normal şartlarda Disney'in buna izin vermesi tabi ki zor görünüyor. Lakin bi'de eşyanın tabiatı durumu var. Black Widow'ın gerçekten R Rated olması gerekiyor. Black Widow 7 tane PG-13 filmde bulundu. Ama gerçek şiddet sahnesi ile Sci-Fi şiddet sahnesi arasında çok büyük fark var. Örnek vermek gerekirse Captain Marvel filmi şu ana kadar ki en kanlı Marvel filmi olacağını fragmanıyla kanıtladı. Peki nasıl PG-13 oluyor ? Çok basit. Kan yeşil. Kan kırmızı olursa film R Rated'a dönüşür ama yeşil ise Sci-Fi şiddet sahnesi olarak kabul edilip PG-13 kalır.

Bu bağlamda baktığımız zaman Black Widow ciddi anlamda gerçek şiddet sahnelerinin içerisinde bulunmadı. Winter Soldier ve Civil War'un açılış sekansları dışında yakın plan gerçek bir insana silahını ateşlemedi  Sırasıyla Chitauri'ye ateş etti. Ultron robotlarına ateş etti. Outsiders'a karşı savaştı. Odak noktasında bulunduğu dövüşlerde genellikle Sci-Fi aksiyonu içerisindeydi. Şimdi aşağıda John Wick'e bakalım.

Şimdi başkasının filminde yan roldeyken böyle bir sahneyi çekmekten kaçabilirsin. Ama solo filmde kaçamayacaksın. Solo filmde de Black Widow'un uzaylılarla karşılaşmayacağını ve aksiyonunu John Wick, Atomic Blonde estetiğinde olacağını düşünürsek bu tip bir sahneyi kansız çekme gibi bir şansın yok. Ya da en vasat sulara girilip aksiyonda yüzlerce kesme kullanıp, inandırıcılığı yok edebilirsin.

Marvel Studios'un gerçekten karaktere uygun, estetik anlamda da başarılı bir film çıkarması için Black Widow'u R Rated çekmesi gerektiğini düşünüyorum. Çok istiyorlarsa PG-13 Cut çıkartıp Çin pazarına sürebilirler. Ama gerek köken hikayesi, gerekse de gerçek insanlarla aksiyona gireceğinden ötürü bu filmin PG-13 olarak çok şey kaybedebileceğini düşünüyorum.

dean

Filmin orijinal prodüksiyon başlama tarihi Mart ayıydı. Casting sürecide başlamıştı. Sonra birden başlangıç tarihi Temmuz'a çekildi. Şimdi gelen habere göre de Ned Benson filmin senaryosunun üzerinden bir kez daha geçecekmiş. Önceki draft'ı hazırlayan Jac Schaeffer'di. Bildiğimiz kadarıyla Marvel senaryodan memnundu. Zaten memnun olmasa Jac Schaeffer'i The Vision and Scarlet Witch dizisinin başına geçirmezdi. Ben bu ertelenmeyi ve senaryosunun bir daha ele alınmasını filmin Rated R hale gelecek olmasına bağlıyorum. Ana hikaye değişmesede Rated R olacaksa üzerinden geçilmesi gerekir. Prodüksiyonu hazırlamakta biraz süre alacağından ertelenme yaşanmış olabilir.

hanac

dean

Ray Winstone filmin kadrosuna katıldı.

dean

Nightrain

Dostum, sen bna Taskmaster demişsin ama bu bildiğin Power Rangers olmuş.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 26 Haziran, 2019, 16:16:14
Dostum, sen bna Taskmaster demişsin ama bu bildiğin Power Rangers olmuş.

Özellikle ön taraftan görünce bende ilk Power Rangers düşündüm. Yandan yine daha iyi görünüyor. Kapüşon felan olmuş ama acaba Crossbones'a benzer mi diye bir korkum da olmadı değil. Bilemiyorum. Bu film ile ilgili çok fazla soru işaretim var. Comic-Con'da teaser gelirse biraz daha sağlıklı konuşabiliriz film ile ilgili. O zamana kadar benim Black Widow ile ilgili heyecanım çok düşük.