Fantastic Four - Arkabahçe Yayıncılık

Başlatan dean, 29 Mart, 2018, 22:07:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Alıntı yapılan: Nightrain - 30 Nisan, 2019, 12:21:19
Amerika'da çoğu omnibus'un fiyatı 90-100 birim. Aşırı kalın olanlar 130'a kadar çıkıyor. Biz de en ucuzu 400 birim olur.

Fantastic Four'u umarım o kağıda basmazlar.  :'(

O kağıda basılacak gibi geliyor bana. Aslında çok da kötü bir kağıt değil ama benim asıl derdim seriye nasıl başlandıysa öyle bitirilmesi. Yani yeni bir seriye bu kağıtla başlasalar dert etmezdim. Saga of the Swamp Thing'in kağıdına bir de buna bakınca iyiymiş diyorsun. - en azından bana göre  :D -

Prestij olarak omnibus bassalar ve etiket fiyatından satılsa 300 adet çıksa 400 TL'den 120000 TL eder. İyi para ama o kadar satar mı acaba?

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

gamlıbaykuş

İyi iyi, bayağı doyurucu bir cilt olacak o zaman. Kağıt tipi belli mi acaba?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

BAHADIR

Peşin peşin diyeyim 30 yıldır beklediğimiz bu seri saman kağıt basılırsa... Her halde gözümü kapar ağzımı açarım... Yazdığım 2. cümle yanlış anlaşılmasın, okuyucu kaprisi, egosu gibi sanılmasın... Ama Fantastik Dörtlü'nün bu saatten sonra hakkının verilmeden basılması beni gerçekten üzer... Beni üzeceği gibi herkesi de üzeceği kanaatindeyim... Umarım Ahmet bey bu dediklerimizi duyar... 368 sayfalık Saman kağıda 75 tl fiyat koyacağına kuşe kağıda farkını koymasını temenni ederim... ???

Nightrain

Bu ciltlere Hickman'ın FF serisi de dahil edilecek mi acaba?

Alıntı yapılan: BAHADIR - 03 Mayıs, 2019, 09:29:43
Peşin peşin diyeyim 30 yıldır beklediğimiz bu seri saman kağıt basılırsa... Her halde gözümü kapar ağzımı açarım... Yazdığım 2. cümle yanlış anlaşılmasın, okuyucu kaprisi, egosu gibi sanılmasın... Ama Fantastik Dörtlü'nün bu saatten sonra hakkının verilmeden basılması beni gerçekten üzer... Beni üzeceği gibi herkesi de üzeceği kanaatindeyim... Umarım Ahmet bey bu dediklerimizi duyar... 368 sayfalık Saman kağıda 75 tl fiyat koyacağına kuşe kağıda farkını koymasını temenni ederim... ???

İnşallah kuşe kağıda basarlar. Green Lantern ve Flash'daki kağıt kullanılırsa büyük hayal kırıklığına uğrarım. Seneler sonra F4 basılıyorsa, hakkı verilmeli.

ZGeralt

Kusuruma bakmayın bir şey sorman lazım, ben saman kağıda basılmış comics görmedim hiç ? Saman kağıt dediğiniz Scalped'ın, 100 Kurşun'un falan basıldığı kağıt mı ?
Kağıt tipleri hakkında bilgim yok ama en sevmediğim kuşe gibi görünen ama ele alınca sert ve hafif pürüzlü gibi dokusu olan kağıt. O kadar sevmiyorum ki, okuma şevkimi kırıyor :)

BAHADIR

Alıntı yapılan: Nightrain - 03 Mayıs, 2019, 09:35:16
Bu ciltlere Hickman'ın FF serisi de dahil edilecek mi acaba?

Eğer etmezlerse gene bir şeyler eksik kalır... Ama ederler herhalde... Ederler ederler... İnşallah yani...

Nightrain

Alıntı yapılan: ZGeralt - 03 Mayıs, 2019, 09:40:17
Kusuruma bakmayın bir şey sorman lazım, ben saman kağıda basılmış comics görmedim hiç ? Saman kağıt dediğiniz Scalped'ın, 100 Kurşun'un falan basıldığı kağıt mı ?
Kağıt tipleri hakkında bilgim yok ama en sevmediğim kuşe gibi görünen ama ele alınca sert ve hafif pürüzlü gibi dokusu olan kağıt. O kadar sevmiyorum ki, okuma şevkimi kırıyor :)

Aslında saman değil. Ağız alışkanlığı bende ki. O kağıdın adı Ivory sanırım.

BAHADIR

Alıntı yapılan: Nightrain - 03 Mayıs, 2019, 10:01:01
Aslında saman değil. Ağız alışkanlığı bende ki. O kağıdın adı Ivory sanırım.

Tamam kendimizi kandıralım sıkıntı yok...:)

Bilal ceylan

Ben çok takmıyorum o kadar yıl sonra memleket de f.f basılacak ne mutlu bana.

Nightrain

Hangi kağıda basacakları belli değilmiş. Kağıtlar ile deneme yapıp, en uygun kağıda karar vereceklermiş. Siz beklentinizi düşük tutun arkadaşlar.

BAHADIR

Şaka gibi... Cidden cevap olarak bunu mu verdiler...? Yeni başlıyor herhalde arkadaşlar yayıncılığa... Deneyip bulurlar inşallah... Hayırlı olsun...

pizagor

O kadar da kötü bir yanıt değil arkadaşlar, yapmayın. Ben yaptım oldu demiyorlar ki; deneyeceğiz, bakacağız, 'fayda/fiyat' mı dersiniz yoksa 'fiyat/performans' mı artık, onu değerlendireceğiz, ona göre karar vereceğiz diyorlar üstü kapalı olarak.

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Nightrain

Gabby

Alıntı yapılan: BAHADIR - 03 Mayıs, 2019, 10:24:07
Tamam kendimizi kandıralım sıkıntı yok...:)

İvory kırık beyazdan, fildişine uzanan renk skalasıyla şamua gibi fantazi kağıtlar sınıflaması içinde yer alan bir kağıt çeşidi.
Bildiğim kadarıyla 80 gr. başlangıçlı ve kuşe ile arasında da devasa bir fark yok. Yani saman kağıt muamelesini pek hak etmiyor bence.  :)

Zevkler elbette tartışılmaz ama ben cam gibi parıl parıl parlayan kuşe kağıdın -magazinin ışıltılı dünyasını yansıtan dergiler için biçilmiş kaftan olsa da-
çizgiroman için uygun bir seçim olduğunu düşünmüyorum. Kağıdın doğasından kaynaklı aşırı yansıma  algı kırılmasına, göz yorgunluğuna ve  çizgilerdeki
ince işçiliği kaçırmanıza neden olabiliyor. Dost Kitabevinin tek bir Corto Maltese'sini NTV'nin tüm Cortolarını verseler değişmem mesela.