Kudret sabancı ve çizgi roman koleksiyonu

Başlatan Bilal ceylan, 09 Nisan, 2018, 23:10:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bilal ceylan

Arkadaşlar selam, bu gün youtube de izlediğim bir video haber de Karaoğlan filminin yönetmeni kudret sabancı'dan ve çizgi roman sevdasıdan bahsederken abinin evinde 65 bin kitaplık bir çizgi roman koleksiyonu olduğundan bahsetti, ne diyorsunuz o kadar bir çizgi roman külliyatı olabilir mi, ülkemizde basılan bu kadar yayın var mı ?

Nemo

Zerda dizisi benim memlekette cekilirken, Kudret abiyle tanismistim. Bence yabanci basimlarla falan o kadar kitap olabilir.
Özel Alfa Ajanı

hanac

Duyduğumuz kadarıyla Kudret Bey iyi bir koleksiyoner.

Belki koleksiyonunda yabancı çizgi romanlar da vardır.

Bilal ceylan

hacibabs

Merhaba,

Fasikül,cilt,mega cilt dahil olduğunda tahminim 150 bin cıvarında olduğudur.Tabiki buna içinde çizgi roman tefrika edilen dergilerde dahil.
Tayfun ALEMDAĞ

Bilal ceylan

Vay canına böyle bir koleksiyon varmı ki ya da hepsini bir arda gören varmı

darkwood

Bu çizgi roman müzesi gibi arşivi görmek çok güzel olur.
Darkwood Sakinleri..

Bilal ceylan

pizagor

Müthiş bir rakam, esaslı bir arşiv, muazzam bir kişisel kütüphane... Bir yandan da pek çok okurun hayali... Kudret Sabancı ile çizgiroman üzerine derinlemesine bir sohbet eşliğinde bu çizgiroman kütüphanesinin fotograflanmasını çok isterdim...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Bilal ceylan

Saint2

Bende de bir ara 30 XXL Bauhaus kolisini dolduracak kadar çizgiroman vardı. Bazısını sattım. (10 koli kadarını İlyas aldı) Bazısını dağıttım.
En çok da sağa sola koymuşluğum vardır. İlgisini çeken biri olur, okumaya takip etmeye devam eder diye....

alan ford

Alıntı yapılan: Saint2 - 11 Nisan, 2018, 15:01:00
Bende de bir ara 30 XXL Bauhaus kolisini dolduracak kadar çizgiroman vardı. Bazısını sattım. (10 koli kadarını İlyas aldı) Bazısını dağıttım.
En çok da sağa sola koymuşluğum vardır. İlgisini çeken biri olur, okumaya takip etmeye devam eder diye....

Edirnede bıraktıklarınız da var daha :)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir