23.İzmir Kitap Fuarı

Başlatan haysat, 13 Nisan, 2018, 19:42:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haysat

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği beraberinde hazırlanan 23. İzmir Kitap Fuarı, 14-22 Nisan 2018 tarihleri arasında yine her zamanki yerinde Kültürpark - Uluslararası İzmir Fuar Alanı'nda düzenlenecektir.

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

haysat

Çizgi Düşler'de İzmir kitap fuarında olacak..

haysat

TÜYAP 23. İzmir Kitap Fuarı başlıyor. Kültürpark Uluslararası İzmir Fuar Alanı'nda 14 - 22 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenecek olan kitap fuarında her zamanki gibi bol bol çizgi roman ve mangalarla sizleri 2. salon 606A numaralı standın da bekliyor...

haysat

Marmara Çizgi 14-22 Nisan tarihleri arasında 23. İzmir Kitap Fuarı'n da

İzmir Fuarı'nın ilk gününde Marmara Çizgi standın da Emrah Ablak imza günü var..

23. İzmir Fuarı'nın ikinci gününde (15 Nisan) Marmara Çizgi standın da Ergün Gündüz imza günü var..

Marmara Çizgi----  23. İzmir Kitap Fuarı için hazır. Siz  hazırmısınız...

haysat

Arkabahçe Çizgi Roman Dükkanı..

14-22 Nisan İzmir kitap fuarında 2. Salon 111C numaralı standın da sizleri bekliyor..

haysat

Akılçelen Kitaplar

İzmirli okurlarımız yoğun isteğiniz üzerine geliyoruz 📢 Sizleri standımıza bekliyoruz SALON 2 STANT NO:709

Ve tabi ki Death Note kutulu olarak satışda..

Birisi Manga mı sordu?

haysat

Bir çok yayınevinin katılacağı 23. İzmir Kitap Fuarı başlıyor.

Gidebilen arkadaşlar Fuar'la ilgili gözlemlerini,düşüncelerini paylaşıp bilgi verebilirse harika olur.

Tabii ki bol bol resim de isteriz...

ferzan

2002-2006 yılları arasında kesintisiz müdavimi olduğum İzmir Kitap Fuarı 'na dair muhteşem anılarım olmuştu...

İlk kez Lombak dergisinin 1. yaşı vesilesiyle (2002) artık L-Manyak değil de Lombak ekibi olarak fuara geldikleri ilk seferdeki yoğunluğu, heyecanımı ve mutluluğumu unutamam...Çizerlerden alınan hızlı eskizler, kitap ve dergilere attırılan imzalar, çekilen fotoğraflar, imza sonrası Kenan Yarar 'ın biz amatör çizerlerle tek tek ilgilenmesi, hepimizle ayrı ayrı uğraşması, işlerimizi yorumlaması, benim gibi bir liseli tıfıl için paha biçilmezdi...

Sonraki senelerde (2003-2004-2005) kadro daha da genişledi...Lombak ekibi artık Penguen ve Kemik ekibiyle beraber fuarın tüm trafiğini kitleyecek imza kuyruklarına, panellere, söyleşilere imza atmaya başladılar...Bu esnada biz de usanmadan çizim göstermeye, salt fotoğraf ve imzayla yetinmemeye devam ettik...Emrah Ablak 'ın güzel ve samimi sohbetiyle, Hakan Karataş 'ın dijital boyamaya yönelik verdiği mini derslerle, Ersin Karabulut 'un geleni çevirmeyen tevazu dolu mesleki yardım ve tavsiyeleriyle, Bülent Üstün / Cengiz Üstün kardeşlerin ilgili muhabbet ve nasihatleriyle, ille de Kenan Yarar 'ın ısrarla her imzadan önce ve sonra biz amatörlerce esir alınıp uzun uzun istifade ettiğimiz değerli saatlerle unutulmaz anılar birikmeye devam etti...

Biraz daha geçince artık sadece gelen çizerlerle değil, başka yayınevleri, standlar ve toplumsal söyleşilerle de ilgilenmeye başlamıştım...Her kitap fuarı, benim için bir bayram havasında geçmeye devam etti...Beş parasız ama iştahlı bir okur ve amatör/öğrenci çizer müsveddesiyken ihya olmaya devam ettim...Bu arada liseden mezun olmadan ufak ufak dergilere çizmeye başlamıştım...İki arada bir derede yetenek sınavlarını da kazanıp üniversite süreci de başlamış oldu 2005-2006 sezonunda...Aynı bahar aylarında gene kitap fuarındaki yerimi almıştım...Gele gide ahbap gibi olduğumuz, pek uzak olmayan dergilerde bir nevi meslektaş olduğumuz çizerlerle artık daha fazla çizgi romana dair sohbetler yapabiliyor, daha farklı açılardan yaklaşıp okur-çizer ilişkisinden öte daha dişe dokunur sohbetler gerçekleştiriyorduk...

O dönem Resimli Roman forumu vardı...Lombak, Penguen ve Kemik vardı...Rodeo Strip dergisi, aylık Resimli Roman dergisi vardı...Suat Gönülay, Penguen 'de haftalık bir buçuk sayfa çizgi romanlar yapıyor, Ersin Karabulut ise Sandıkiçi ve Yeraltı Öyküleri 'yle patlamasını gerçekleştiriyor, Penguen dergisi 7'den 70'e müthiş bir ilgiyle ele avuca sığdırılamıyor, Arka Bahçe comcisler basıyor, Aksoy Yayıncılık fumettileri halen satın alınıyor, Lal Kitap henüz yayın hayatının ilk yıllarını yaşıyor, fumetti harici Karaoğlan ve Dark Horse renkli Conan fasiküllerini basıyor, İthaki Hellboy yayınlıyor, 6.45 Yayıncılık Şehir Köpeği 'ni fasikül olarak çıkarıyor ve gazetelerde çizgi romanlar yayınlanıyordu...Çizgi roman ile ilgili daha bir yığın detayın yanı sıra (üniversite workshopları, başka yayınevleri, başka oluşumlar vs.) gazetelerde halen çizgi romanlar yer alıyor; Gözcü 'de Kara Murat (Ergin Asyalı, Abdullah Turhan 'ın çizgilerinin üzerinden dijital olarak geçerek), Zaman 'da Amak-ı Hayal (Cem Uygun), Takvim 'de Karaoğlan (Suat Yalaz), Radikal 'de Ayşegül Savaşta (Kemal Gökhan Gürses) devam ediyordu...

İlk gençlikten gençliğe geçiş sürecimde en güzel dönemimdir bu yıllar...Beş kuruşumun olmadığı, parayı harçlıklarımdan gıdım gıdım artırarak, yemek ve yol paralarını kitap ve çizgi romana ayırarak, ulaşabildiğim her kaynaktan istifade edip kendimi geliştirmeye çalışarak, inadına devamlı yazıp çizerek geçen, lisenin tamamı ile üniversitenin ilk zamanına denk gelen bu harika yıllar, hayatımın en önemli anılarını da bünyesinde barındırıyor...

Uzun yıllardır gidemesem de, İzmir Tüyap Kitap Fuarı 'nda her bahar zamanı halen kalben ve ruhen bulunmaya devam ediyorum...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

darkwood

Yayıncıların fuar indirimleri ne kadar, giden olursa paylaşırsa memnun oluruz.
Darkwood Sakinleri..