10.Kocaeli Kitap Fuarı

Başlatan haysat, 04 Mayıs, 2018, 20:54:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haysat

KOCAELİ KİTAP FUARI
İlki 2009 yılında gerçekleştirilen Kocaeli Kitap Fuarı, Türkiye'de pek çok ilde gerçekleştirilen kitap fuarları için model olmuş, her geçen yıl artan marka değeriyle, ülkemizin sayılı fuarları arasında gösterilmeye başlanmıştır. Türkiye'de yerel yönetimler arasında bir ilke imza atan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, büyük bir özveri ortaya koyarak Kocaeli'ne kalıcı bir değer kazandırdı.

Toplumun her kesiminden büyük ilgi gören kitap fuarı, ziyaretçi sayısı, reklam değeri ve etki gücü bakımından her yıl gelişerek geleneksel bir form kazandı. Kocaeli Kitap Fuarı, 2016 yılında 705 bin ziyaretçiye ulaşarak Türkiye'nin en büyük kitap fuarı ünvanını aldı. 2017 yılında ise bu sayı 727 bin oldu.

Dileğimiz 2018'de bu katılımcı sayısının artması...

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

haysat

Ağaçlar kitap da açar, yeter ki okumak isteyin. Kocaeli'de kitap mevsimi başladı. Bu sabah ağaçlar kitap açtı. Kitapseverler dalından kitap topladılar..

Bazen güzel şeyler de oluyor hayatta....

Ahmet Oktay

Bu yıl çizgi roman yayınevlerinden Gerekli Şeyler ile birlikte Marmara Çizgi de katılıyor listeye göre. Bunun dışında YKY, İş Bankası, İletişim, İthaki, Alfa, Altın Kitaplar, İnkılap, Arkadaş gibi pek çok yayınevi de fuarda yer alacak. Yayınevlerinin az indirim yaptıklarını düşünüyorum açıkçası. Pazar günü fuarda olacağım, bakalım bu sene nasıl olacak.

haysat

Resim çekip paylaşabilirseniz çok seviniriz..

Gidemeyen arkadaşlar da fuar hakkında bilgi sahibi olmuş olur...

darkwood

Ağaçlara asılan kitaplar oldukça ilgi çekici olmuş, umarım iyi bir katılım olur.
Fuarda çıkan yeni yayınları ve varsa yayıncıların cazip indirimlerini paylaşırsanız memnun oluruz.
Darkwood Sakinleri..

Ahmet Oktay

Bilgi ve fotoğraf eklemeye çalışacağım elimden geldiğince.

Ahmet Oktay

Dün öğle saatlerinde fuardaydım. Fotoğraf çekme şansım olmadı, zaman sıkıntısı nedeniyle de istediğim şekilde gezemedim pek. Yayınevlerinin indirimleri %20 - %30 aralığında genelde. Daha yüksek indirim yapan pek yoktu gördüğüm kadarıyla. Bazı yayınevlerinde 3 al 2 öde gibi, veya seçili kitaplarda tane 5 lira gibi kampanyalar vardı. Yayın çeşidi açısından fena değildi. Marmara Çizgi ve Gerekli Şeyler'e uğrama şansım olmadı. Komik Şeyler standının yanından geçerken yanlış görmediysem En Kahraman Rıdvan ciltleri 10 lira idi. Eğer öyleyse gayet iyi bir indirim. Genel olarak internet sıkıntısı yaşanıyormuş, o sebeple posla yapılacak ödemelerde sorun olabiliyor. Fuara gidecek olanlar varsa mümkün olduğunca nakit bulundursunlar yanlarında. Sahaflarda çeşitlilik yine güzeldi. Sahaflardan aklımda olan ve olmayan güzel kitaplar buldum. Bu yılki fuar gezimden pek birşey anlamadım, seneye daha geniş vakitle daha güzel bir gezi ve daha güzel bir fuar olmasını temenni ediyorum.

Hayal Kahvem

Karamba! Henüz gidemedim. Du bakalım... Yarın siftah yapmaya niyetliyim... :)

Hayal Kahvem

Biri Şenol Bezci'nin,  Ders: Edebiyat Konu: Karşılaştırmalar adlı çizimi, diğeri Bülent Üstün'ün,  Kötü Kedi  Şerafettin çizimi...
İkisine de bayılırım. Kitap Fuarı'ndan iki tişört aldım. Bahtiyarım!

Ya kitap mı? Ah! Almaz mıyım? Sormayın. Feci abarttım:)

alan ford

Off bu Şenol Bezci şahaneymiş. Uykusuz mu basmış bunları ?
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Hayal Kahvem

alan ford, OT'da çıkıyor Şenol Bezci'nin karikatürleri...  Şimdi araştırdım senin için... Bak OT un web sayfasında var. Lakin pahalı. 
Fuarda 20.-TL idi sanırım. :)

https://otdergi.com/sayfa-ot-hatira-3-2.html

alan ford

çok teşekkür ettim , bir fuarda denk getiririm artık :)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir