Tenten - Alfa Çizgiroman

Başlatan gizmoo, 02 Haziran, 2018, 00:11:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kırkambar

Bazen ezbere ebat ve kağıt cinsi yazıyorlar. Umarım öyledir, yoksa bir ikiyi yeni baskısında bir daha alacağız.

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 28 Haziran, 2022, 15:10:09
Kalan tüm Tenten ciltleri tek seferde çıkacak gibi bir dedikodu var.

Bu duyumu aldığım kişi köstebek ağabeydi ve 'devamı tek seferde' şeklinde konuşmuştu. Devamı dediği için de formatın aynı kaldığını farz ediyorum.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Kinowa59

Bugün, Alfa kitap'i yeniden aradım. "Tenten albümleri ne zaman çıkacak dedim " Bana, daha önce söyledikleri gibi matbaada olduğu, bir iki hafta içinde satış dükkanlarında olacağı söylendi. Bende her zamanki gibi teşekkür ederek TLF kapattım. Ama düşünmeden de edemedim. Allah Allah, kaç aydır çıktı çıkacak. Kuzey kutbundan yürüyerek yola çıksa, vallahi çoktan elimize ulaşırdı.

Kinowa59

Alfa yayınları'nin çıkaracağı 6 cilt, tenten albümünden haberdar olan varmı acaba.

Kinowa59

İlkokul yıllarında mahalle arkadaşlarımızla Tenten, Red Kit ve Aster ( Asteriks ) üzerine tartışmalar yapardık, en iyisi hangisi diye. Red Kit'in birinciliği tartışılmazdı. Açık ara önde çıkardı. İkinci Asteriks olurdu. Ben her defasında ikinciliği Tenten'e verirdim. Ama tenten, gene de sonuncu olurdu.  Aradan, 53_ 55 yıl gibi çok uzun yıllar geçti. Geldik bu günlere. İki yıl kadar önce Alfa kitap, Tenten ciltlerinin 1 ve 2 sayılarını almıştım. Bugün ( ne olur, ne olmaz. Dünya hali ) diye düşünüp yeni çıkan diğer 6 cildin siparişini verdim. Küçükken, frankofon yarışmasında ikincilik verdiğim Tenten, vermiş olduğu politik göndermeler ve dönemini birebir yansıtan çizgileriyle, çizgi roman dünyamda kalıcı bir taht edinmiştir. Kütüphanem de eksiklik olarak gördüğüm tenten külliyatı, harika baskısı ve kalitesiyle nihayet sona eriyor.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Kinowa59

Alfa kitap' ta 3_4_5_6_7_8 numaralı ciltler yüzde 35 indirimli görünüyor. Almaya çalıştığımda, üyelik No' su istedi. Üyelik No yok bende. Sepete ekle tuşuna bastığımda, stokta yok yazısı çıktı. İnternet sitesi üzerinden alışverişi beceremedigim için vaz geçtim. Sonunda kızım BKM kitap'ta buldu ve yüzde 28 indirimli olarak 6 cildi sipariş verdik. Kutuyu ise bir şekilde edinmeye çalışacağım.

İnancomic

İngilizce kutulu set amazonda 2700 tl
The Complete Adventures of Tintin (The Adventures of Tintin - Compact Editions) (Kapak değişebilir) https://www.amazon.com.tr/dp/1405278455?ref_=cm_sw_r_apann_dp_8FX443K2EFVZKDXXA60A

orhan şafak

Helâl olsun şu Alfaya bee yky e kapak olsun bu tentenler.Ne kadar boşmuş bu yky yahu red kit gibi dünyaca ünlu bir çizgi romanı eline yuzüne bulaştırdilar yaziklar olsun bekliyoriz hâlâ toplu albümler çıkacak diye utanin biraz be.

kahramanlarsinemada

İlk 2 cildi aldıktan sonra devam etmemeye karar verdim. Boyut küçük olmuş bence. Aldıklarımı da ileride satacağım.
2-3 ay önce nadirkitap'dan Mandolin'in bastığı seriyi kutulu olarak aldım.

Rossi

Tenteni en güzel mandolin bastı. Kuşe kagit, canlı renkler. Alfa tenten kuşe değil ve renkler biraz soluk.

kırkambar

Mandolin gerçekten kağıt, renk kalitesi ve font olarak diğerlerine fark atar, ancak bir eksiği var: dikişsiz olması. Tutkal kuşeyi tutmakta yetersiz kaldığı için kolay dağılıyor. YKY'nin yazıları çok küçük ama sırtı dikişli.

Huma

Alıntı yapılan: kahramanlarsinemada - 23 Ocak, 2023, 11:07:47
İlk 2 cildi aldıktan sonra devam etmemeye karar verdim. Boyut küçük olmuş bence. Aldıklarımı da ileride satacağım.
2-3 ay önce nadirkitap'dan Mandolin'in bastığı seriyi kutulu olarak aldım.

Maalesef ben de boyutlara dikkat etmeden internet üzerinden ilk iki sayıyı sipariş etmiştim, sonuç hayal kırılığı oldu. Üstelik baskı kalitesinden dolayı renkler de sorunluydu.

İnancomic

Kağıt kalitesi benimde dikkatimi çekmişti gazete kağıdına yakın gibi geldi bana hatta abartı olabilir ama

doktor1881

Kutulu seti tamadres.com sitesinden  1300 civarında fiyata aldım arkadaşlar