Satranç - KuruKafa Yayınları

Başlatan memospinoz, 16 Ağustos, 2018, 21:02:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Stefan Zweig, satranç metaforunu kullanarak olağanüstü betimlemelerle insan bilincinin derinliklerine iniyor, kaybolmakta olan uygarlığın geride bıraktığı hiçliği sarsıcı bir biçimde okuyucunun benliğine işliyor.

Dünya edebiyatının başyapıtı Stefan Zweig'in son romanı Satranç, dünyaca ünlü çizer David Sala'nın çizgileriyle Türk okuruyla yeniden buluşuyor.

Boyut: 21x28 cm
Sayfa Sayısı: 128
Etiket Fiyatı: 30 TL

Harun Ça

Nightrain

Çizimleri nefis. Satranç kitabı şahanedir zaten. Durduk yere masraf çıkartıyorlar insana. ;D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

ferzan

Kitabını aylar önce almıştım ama henüz sıra gelmemişti...Çizgi romanını da alacağım, pek güzelmiş görseli...Yalnız önce kitabı okuyacağım, aslolan her zaman kitabın kendisidir çünkü...Sonra da çizgi yorumuna bakıp bir süredir kafamda olan, ''saf edebiyata çizim karışmalı mı karışmamalı mı, karışırsa aralarındaki mesafe nasıl olmalı'' sorunsalım üzerine birkaç cümle bir şeyler yazarım...Belki ayrı başlık bile açarım bu konu üzerine...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

hennessy

Harika bir hikaye idi, çizgi roman olarak görmek güzel aldım gitti....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Kitabın özüne kalınarak çok güzel çizilmiş bir eser ile karşı karşıyayız.

İki satranç ustasının karşılaştıkları ve yaşadıkları buhramı çok iyi resimlemiş David Sala. 7/10

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

TKnKT

Zweig'in Satranç'ı benim nezdimde pek kaliteli bir eserken kötü bir tiyatro uyarlamasına maruz kalınca uyarlamalarından kaçınma refleksi edinmiştim. Durum böyleyken bu kitaptan da kaçınmıştım. Amazon'da absürd bir fiyata denk gelince -hiç parasına- aldım. Korkacak ve çekinecek kadar kötü bir uyarlama değil ancak derinlikli bir yansıtma da içermiyor. Eserin özü ve teması bir miktar fazla sade aktarılmış gibi hissettim ben. Bunların yanında çizimleri ve Mösyö B.'nin satranç ile tanışma ve yaşama sürecinin aktarımı güzel görselleştirilmiş. David Sala güzel bir "Satranç'a giriş kitabı"(?) oluşturmuş diyebilirim.
"The man who opens topics faster than his shadow"