Hennessy'nin izlediği Filmler....

Başlatan hennessy, 24 Ağustos, 2018, 21:56:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

Filmi dün akşam ben de izledim, bence de ilk 2 filmin yanına yaklaşamamış olsa da rahatlıkla seyredilir.Bir çok sahne sırıtmış ama bütün ilgimiz 4. filme kaydı Keanu abimiz dahada yaşlanacak ;D inşallah çabuk çekerler.Sahneler sırıtmaz Hepimiz senaryoyu rahatlıkla tahmin edebilir hatta yazabiliriz önemli olan sahnelerin çekimi Görsel şölen

Hayal Kahvem

Ben genel olarak aksiyon tarzını beğeniyorum serinin, bu filmde de çok keyifliydi.
Genel estetik de guzeldi filmde... Renkler de... Çekimler de... Müzikler de... Harikaydı.

Heyy! Sülalemin bütün bıyıklıları adına... Yoksa Keanu abiyi çekemiyor musunuz sizzz! Yapmayııın!  :D

Gabby

Alıntı yapılan: hennessy - 14 Ağustos, 2019, 16:58:46
...Ağır ilerleyen bir film. AMa benim gibi denizaltı filmleri seviyorsanız kaçırmayın...

Denizaltılı filmlerden ne zaman söz açılsa aklıma gelir 1958 yapımı Sessiz ve Derinden Git filmi, eğer izlemediyseniz öneririm. imdb notu 7.3...  Bir dönem yabancı filmler yıllar sonra sinemalarda gösterime girerdi, bu da onlardan biri. Denizaltıyı avlamak için resmen bildiğin varil şeklinde süzüle süzüle denizin derinliklerine inen "su bombası"nın varlığından ilk kez bu filmi izlerken haberdar olmuştum. Mürettabat için son derecede korkutucu izleyicinin de nefesini tuttuğu anlardı. :)

hennessy

Gabby teşekkür ederim tanıtım için en kısa sürede izleyeceğim...
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

https://www.imdb.com/title/tt6806448/

Hızlı ve Öfkeli serisinin spin-off filmi olan Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw, insanlığı tehlikeye sokan bir güce karşı birlikte hareket etmek zorunda kalan Hobbs ve Shaw'un hikayesini konu ediyor.Amerika'nın Diplomatik Güvenlik Hizmetlerinin sadık bir ajanı olan Luke Hobbs ile eski bir İngiliz askeri elit ajanı olan Deckard Shaw, yıllar boyu birbirlerini yenmeye çalışsalar da bu kez birlikte hareket etmek zorundadır. İnsanlık, büyük bir biyolojik tehdit ile karşı karşıyadır. Siber genetik ile güçlendirilmiş anarşist Brixton, insanlığın değişmesine neden olabilecek olan biyolojik virüsü ele geçirir. Dünyayı tehlikeye sokan Brixton'ı yenmek zorunda olan iri kıyım kanun adamı Hobbs ile kanunları hiçe sayan Shaw'un güçlerini birleştirip, birlikte mücadele etmekten başka şansı yoktur.

Artık sıkmaya başlayan seri 6.5/10

hennessy

https://www.imdb.com/title/tt0144550/

Kelsey Grammer ve Cary Elwes'den, Pentagon'un Amerika'yı savunmak için ne kadar ileriye gidebileceğinin gerçek hikayeden alınmış öyküsü. 17 yıldır, milyonlarca dolar, askeri zaman, enerji ve para Bradley savaş aracı için harcanmıştır. Ancak ortada büyük bir sorun vardır; araç çalışmamaktadır. Şimdi albay Burton (Cary Elwes) bu görev için atanmıştır. Aracın gelişimi, durumun örtbas edilmeye çalışılması, testler ve ilgili her türlü belge açığa çıkıyor. Fakat bu durum general patridge'nin işine pek gelmiyor. Albay Burton, pek çok kişinin kariyerine mal olacak son derece büyük bir skandalı ortaya çıkarıyor..

Gerçekleri size komedi eşliğinde harika anlatan film. 7.5/10

hennessy

https://www.imdb.com/title/tt7349662/

Karanlıkla Karşı Karşıya, kenti ele geçirmeyi planlayan bir örgütü durdurmaya çalışan bir dedektifin hikayesini anlatıyor. Ron Stallworth, Colorado'da yaşayan Afro-Amerikan bir polis memurudur. Ortağı Flip Zimmerman ile birlikte çalışmaktadır. İkili Ku Klux Klan'ı durdurmak için mücadele vermektedir. Ron, örgütün şehri ele geçrime girişimlerini engellemek için gizlice örgütün içine sızmaya çalışır. Grupla iletişime geçen ve aşırı ırkçı biri gibi davranan Ron sonunda amacına ulaşır. Grubun toplantılarına katılmaya başlayan Ron, Klan'ın büyük kurucusu ile yakın ilişki kurar. Genç adam Ku Klux Klan'ına başarıyla sızmakla kalmayıp, yerel bölümün de başına geçer. Bu sırada Stallworth'un kimliğine geçen ortağı Zimmerman, ölümcül bir komployla ilgili bilgilere ulaşır. Peki Afro-Amerikan bir polis memuru, beyaz üstünlüğünü savunan bir örgütün içinde kimliğini gizli tutmayı nasıl başaracaktır?

Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Malcolm X", "25. Saat" ve "İçerideki Adam" gibi filmlerle tanınan 2 Oscar adayı Spike Lee oturuyor. Star Wars evreninin Kylo Ren'i Adam Driver ve "Ballers" dizisiyle tanıdığımız John David Washington başrolü paylaştığı filmin kadrosunda Topher Grace, Laura Harrier, Ryan Eggold, Jasper Pääkkönen gibi isimler yer alıyor.

Irkçılığın ne boyutlarda olduğunu anlatan film 8/10

hennessy

https://www.imdb.com/title/tt1206885/

Rambo zor zamanlar geçirmektedir bilindiği gibi eski bir asker olan Rambo'nun yaşı ilerlemiş Arizona'daki bir çiftlikte yaşamaya çalışmaktadır. Belaya bulaşmak istemeyen ve bu yüzden bulduğu her işte çalışan Rambo'nun kendine göre birkaç arkadaşı vardır. O arkadaşlarından birinin torunu babasını bulmak için gittiği Meksika sınırında kaybolacaktır.

Yııllar sonra Rocky Balboa'yı izlediğimde hem çocukluğuma döndüm hemde güzel senaryosu ile bizleri geçmişe götürdüğü için iki kere daha izledim. Ama Rambo olmamış Stallone   3.sınıf bir senaryo saçma sapan bir hikaye keşke yapmasaydın not bile vermiyorum.....

hennessy

https://www.imdb.com/title/tt0038577/

Kırsal İngiliz bölge hastanesinde bir postacı ameliyat masasında ölür. Hemşirelerden biri onu kimin öldürdüğünü kanıtlayabileceğini söyler. Şakacı müfettiş Cockrill 5 doktordan ve ameliyathanede bulunan hemşirelerin birinden şüphelenir, fakat 4 tane zehirli ilaç ortadan kaybolmuştur

Zamanının güzel filmlerinden biri 7/10

hennessy

https://www.imdb.com/title/tt0385887/

1950'li yılların New York'una gittiğimiz Motherless Brooklyn, Lionel Essrog isimli bir dedektifi hikayesinin odağına alıyor. Essrog, Tourette Sendromu denilen bir rahatsızlıktan muzdariptir. Bir yandan sendromun yarattığı ani tiklerle mücadele ederken diğer yandan arkadaşı Frank Minna'nın ölümünü araştırması gerekmektedir. Elinde yalnızca birkaç ipucu ve bir saat gibi çalışan zihni vardır. Lionel'in tüm şehri dengede tutan sırları çözmek için uğraş verecektir..

Edward Norton'dan 1940-60 arası dedektiflik filmleri tadında güzel bir film 7/10

hennessy

https://www.imdb.com/title/tt0401504/

Ike: Countdown to D-Day II. Dünya Savaşı'nın dönüm noktası olan D-Day (Çıkarma Günü) ve bu muharebenin önemli komutanı Dwight D. Eisenhower'ın bu çıkarma öncesi yaşadıklarını, duygularını anlatan bir televizyon filmi.

Atatürk ve Ike gibi komutanlar liderlik için seçilmiş adamlardır. Benim gibi ikinci dünya savaşı tarihi ile ilgilenenlerin yakından bildiği bir komutandır Ike (Dwight D. Eisenhower) kurtlar arasında komuta görevi yapmıştır. Gen. Bernard Law Montgomery, Patton,Air Marshal Sir Trafford Leigh-Mallory, General Charles DeGaulle çekişmesi arasında kalmış ama onlara komuta etmiş bir liderdir. İzleyin 7/10

Savaşa girmememiz çok isabetli idi Ike bunla ilgili sözü ise:

1943 yılındaki İkinci Kahire Konferansı'nda Türkiye'nin savaşa girmemesi kesinleşince yaşadığı hayal kırıklığını şu sözleri ile ifade etmiştir:

Tarihi başarılarla dolu Türk ordusunu Almanlara karşı seyretmek isterdim.

hennessy

https://www.imdb.com/title/tt6924650/

Midway, II. Dünya Savaşı sırasında Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya İmparatorluğu arasında yapılan Midway Muharebesi'ni konu ediniyor. Filmde, savaşın seyrini değiştiren askerlerin kahramanlık hikayesine odaklanılıyor. Midway Muharebesi, 2. Dünya Savaşı için bir dönüm noktası kabul ediliyor. Liderlerin ve askerlerin, içgüdüleri ve cesaretleriyle verdikleri mücadele, Pasifik Cephesi'ndeki savaşın seyrinin değişmesine neden olur. "Kurtuluş Günü", "Yarından Sonra", "2012", "Beyaz Saray Düştü" gibi yapımların yönetmen koltuğuna geçen usta isim Roland Emmerich'in yönetmenliğini üstlendiği filmin kadrosunda Patrick Wilson, Ed Skrein, Luke Evans, Woody Harrelson gibi isimler yer alıyor.

Savaş sahneleri çok beğendim izleyin derim 7/10

Gabby

Alıntı yapılan: hennessy - 01 Şubat, 2020, 20:53:38
Tarihi başarılarla dolu Türk ordusunu Almanlara karşı seyretmek isterdim.

Sözde kompliman yapmış, futbol maçı mı bu... Ömrü cepheden cepheye koşturmayla geçmiş, savaşın ne getirip ne götürdüğünü görmüş Atatürk "Yurtta sulh, cihanda sulh" diyor, bu da bunu. Tabi savaştı, kargaşaydı senin yarımkürenden çok uzaklarda olunca kendi açısından keyif almasının da anlaşılabilir bir yanı var elbette. :)  Gerçi General Patton da "Tanrı beni bağışlasın, lanet olası savaşı seviyorum" diyordu.  Aynı tornadan çıkmış Eisenhower'in söylediklerine de çok şaşırmamak lazım.  George G. Scott'un üç saatlik oyunculuk gösterisi sunduğu 1970 yapımı Patton da seyredilesidir bu arada.

hennessy

Alıntı yapılan: Gabby - 13 Şubat, 2020, 14:23:36
Sözde kompliman yapmış, futbol maçı mı bu... Ömrü cepheden cepheye koşturmayla geçmiş, savaşın ne getirip ne götürdüğünü görmüş Atatürk "Yurtta sulh, cihanda sulh" diyor, bu da bunu. Tabi savaştı, kargaşaydı senin yarımkürenden çok uzaklarda olunca kendi açısından keyif almasının da anlaşılabilir bir yanı var elbette. :)  Gerçi General Patton da "Tanrı beni bağışlasın, lanet olası savaşı seviyorum" diyordu.  Aynı tornadan çıkmış Eisenhower'in söylediklerine de çok şaşırmamak lazım.  George G. Scott'un üç saatlik oyunculuk gösterisi sunduğu 1970 yapımı Patton da seyredilesidir bu arada.

Patton zaten IKE akıl hocasıdır. Delilikleri yüzünden terfi edememiştir. Zaten savaş bittikten bir kaç yıl içinde ölmüştür . Dediklerine katiliyorum. Patton izlenesi bir film sonunda dediği gibi savaş bitti benim için hayat bitmiştir

hennessy

https://www.imdb.com/title/tt2465578/

İtalya'da güzelliğiyle ünlü Como gölünün yakınlarında Carla Bernaschi, ve Dino Robelli adında iki emlakçı tek bir şeye takıntılıdır: Para... Herşeyin yolunda gittiği bir noel gecesi arefesinde yaşayacakları beklenmedik kaza bir gecede kaderlerini değiştirecek ve onları bambaşka bir yere sürükleyecektir.
Paolo Virzì'nin bol ödüllü filminin başrollerini Fabrizio Bentivoglio, Matilde Gioli ve Valeria Bruni paylaşıyor.

Bu tarz filmler çok var. En iyilerinden biri karşımızda 7.5/10