Snoopy: Burası Tokyo Charlie Brown - KomikŞeyler Yayıncılık

Başlatan memospinoz, 12 Aralık, 2018, 23:31:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Tokyo'ya Hoş Geldiniz!

ABD başkanı, uluslararası bir beysbol maçı için Charlie Brown ve arkadaşlarının takımını seçince, Snoop ve diğer çocuklar, bavullarını toplayıp Tokyo'ya doğru yola çıkar! Ama etrafı gezmek için çıktıkları tur sırasında Fuji Dağı'nı, kiraz çiçeklerini ve Soopy'nin sumo maçını gören takım koordinatörü Charlie Brown'ın midesine maçın stresi yüzünden kramplar girmeye başlar, Acaba Peppermint Patty, takımın maçı kazanabilmesi için gerekli kıvılcımı çakabilecek midir?

Bu nefis ve eşsiz çizgi romanın arkasında mutluluk sıcak bir battaniyedir, Charlie Brown! kitabını hazırlayan ekip var.

'...eski ve yeninin harika bir karışımı... Schulz'un ruhunu birebir yansıtıyor.

- Comic Book Resources

'...yeni ve eğlenceli bir şeyler yaratırken eski klasikleri de hatırlamamızı sağlıyor.'

- Ign

'...Charlie Brown ve arkadaşlarının tuhaflıklarını hatırlayan herkesin ilgisini çekecek.'

- Wired

Boyut: 17x26 cm
Sayfa Sayısı: 112
Etiket Fiyatı: 32 TL

nicholaihel

Ooo heyecanlandım. Zannediyorum Uykusuz dergisine ait olan Mürekkep yayınlarından çıkan tek cilt, sıcacık cilt dışında bir Snoopy okumamıştık. "Mutluluk Sıcak Bir Battaniyedir" kitabıyla aynı ekibin işiymiş. Aldım listeye.

Not: şimdi baktım komikşeyler mürekkep yayınevinin dönüşmüş hali imiş. İlk isim bence daha güzeldi ama, olsun. Arada böyle şeyler ve dahasını basarlar inşallah.

pizagor

Alıntı yapılan: nicholaihel - 13 Aralık, 2018, 00:49:05
Ooo heyecanlandım. Zannediyorum Uykusuz dergisine ait olan Mürekkep yayınlarından çıkan tek cilt, sıcacık cilt dışında bir Snoopy okumamıştık. "Mutluluk Sıcak Bir Battaniyedir" kitabıyla aynı ekibin işiymiş. Aldım listeye.

En azından iki albümü daha var Snoopy'nin: Kar Kokusu ve Zevk Peşinde. 90'ların başında yayınlanmışlardı diye hatırlıyorum. Kitaplığımda bulabilirsem kapaklarını ve yayın detaylarını paylaşırım...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

memospinoz

1983 basımı "Bir Fıstık Kitabı: Snoopy" adlı kitabı da unutmamak lazım. Çevirmeni de Can Yücel!   ;D

memospinoz

Alıntı Yapsnoopy'yi türkçeleştiren ozan ve çevirmen can yücel onu "insanlaşmak istemeyen it" diye kısaca tanımladıktan sonra, snoopy için şunları söylüyor: "snoopy, köpekleşen insana karşı, insanlaşan köpektir. bir şartla: snoopy insanlaşmaya razı değildir. zaman zaman razı olur, zaman zaman karşı çıkar. snoopy'nin insan olmaya direnci schulz tarafından kolaylaştırılıyor; çünkü sahipleri büyükler değil, çocuklar...

burada bir kayma noktası bulunuyor. nitekim köpek ne kadar büyümeye, insan olmaya karşı direniyorsa, onu insan etmeye çalışan çocuklar da büyük ve 'insan' olmaya o kadar direnmektedirler. snoopy, o çocuklarla birlikte bir kişilik araması içinde".

memospinoz

https://twitter.com/SunayAkin/status/310324274051305472?s=19

Alıntı Yappapirüs yayınlarından çıkmış, kendi çevirisi olan snoopy kitapları vardır. kar korkusu idi kitabın ismi. (bkz: peanuts) hayranlarının kaçırmaması gereken bir seri. "snow flakes"'i "kar daneleri" diye çevirmişti.

memospinoz

pizagor

1983 baskısını nadirkitap'ta bulmak mümkün ama biraz pahalı. Belli ki Can Yücel'in çevirileri aslının ruhunu bir hayli farklılaştırmış. Güzel olup olmadığı yoruma açık.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hennessy

Tokyo'ya Hoş Geldiniz!
ABD başkanı, uluslararası bir beysbol maçı için Charlie Brown ve arkadaşlarının takımını seçince, Snoop ve diğer çocuklar,
bavullarını toplayıp Tokyo'ya doğru yola çıkar! Ama etrafı gezmek için çıktıkları tur sırasında Fuji Dağı'nı, kiraz çiçeklerini ve
Soopy'nin sumo maçını gören takım koordinatörü Charlie Brown'ın midesine maçın stresi yüzünden kramplar girmeye başlar,
Acaba Peppermint Patty, takımın maçı kazanabilmesi için gerekli kıvılcımı çakabilecek midir?
Bu nefis ve eşsiz çizgi romanın arkasında MUTLULUK SICAK BİR BATTANİYEDİR, CHARLIE BROWN! kitabını hazırlayan ekip var.
'...eski ve yeninin harika bir karışımı... Schulz'un ruhunu birebir yansıtıyor.
– COMIC BOOK RESOURCES
'...yeni ve eğlenceli bir şeyler yaratırken eski klasikleri de hatırlamamızı sağlıyor.'
– IGN
'...Charlie Brown ve arkadaşlarının tuhaflıklarını hatırlayan herkesin ilgisini çekecek.'
– Wired

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

İkisinide bir solukta okudum ve beğendim. Hele Burası Tokyo hikayesi çok güzel işlenmiş. Tavsiye olunur.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

darkwood

Darkwood Sakinleri..

Mrtekin

2 kitabı da bir çırpıda okudum. Özellikle "Tokyo" serüvenini çok beğendim. Japonya tasviri özelinde, Snoopy'nin sumo güreşi, gerçekten eğlenceli idi.

Bir de son sayfalarda; Charlie Schultz'un ölmeden birkaç
saat önce çizdiği son bantı (öldükten bir sonraki gün yayımlanmış.) ile birlikte çekilmiş bir fotoğrafı vardı. Toprağı bol olsun.
They drew first blood...

darkwood

Bu kadar övgüden sonra Snoopy'in Tokyo hikayesini bir solukta yarıladım,
hakikaten okuması keyifli bir kitap olmuş.
Darkwood Sakinleri..

darkwood

Bu arada meraklıları için Anime Kids kanalında Snoopy nin mini çizgi filmleri, gün içinde zaman zaman oynuyor.
Biilginiz olsun.  ;)
Darkwood Sakinleri..