Bu Aralar Mister No Okuyorum

Başlatan mersan0, 23 Aralık, 2018, 15:50:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mersan0

Yeniden merhaba dostlar. 5 yıldır yazmıyorum. Şifremi kaybetmiştim, alışkanlıklar kaybolunca bir daha geri gelmesi zor oluyor. Neyse.
Son dönemde hep kitapları alıp koymuşum, hemde öyle böyle değil. Mister No 45 lerde kalmış, ehhh yeniden başlayayım dedim. Şimdi 106. Sayıyı okuyorum. Sadece Mister No değil tabiki, Teks, ki en ileri durumda Teks abimizdeyim. Elimde 34.sayıya kadar olan cizgi düşler Teks sayılarını okudum. Almanaklar dahil. Büyülü Rüzgar 80, Zagor Km dobişko ciltler de 45 sayıdayım, Mister No Km dobişko ciltleri bitirdim yani 51.sayıyı okudum, üstelik almanakları da okudum. Nathan Neverleri üç seri olarak bitirdim. Lone Wolfleri 17.sayıya kadar okudum,Martin amcayı ise 90 lı sayılara getirdim, yani son 6 aydır sıkı okudum. Hep okudukça yazayım dedim ama hep erindim, nerden başlarsak kardır, belki geri gidip okuduklarımı da yazarım. Şimdi Mister No 106.sayıdan başlayayım.
Bu sayılar belki daha önce inceleme konusu olmuştur, bir de benden okurma sabrı gösterirseniz sevinirim.

mersan0

106. Sayı Rio Negroda ölüm ismini taşıyor,macera 107 sayıda da devam ediyor. Mister No nun abd sagasından sonra okuduğum en iyi maceralardan birisi. Yazarı Mignacyo, cizeri Gramaccioni. Cizimler alışık olduğumuz mister No cizimlerinden hayli farklı. Ancak hikaye bizi rahatlıkla sürüklüyor.

Pilotumuz bir müşterisini gidecekleri yere bırakıp geri dönerken nova cadiz denen nehir kenarındaki üç beş baraka ve bir küçük pistten oluşan yerde yakıt almak ve biraz dinlenmek ister. Telsizle konuşur ve yakıt olarak bir sorun olmadığı cevabını alır. İniş yapar, ortalıkta kimse yoktur, havaalanının yanındaki barakaya girince kendisini bir grup haydut karşılar. Havaalanında mola veren hapishaneden kaçmış bir grup ve başlarındaki tehlikeli suçlu Rio Negro Canavarı adlı suçlu Mister Noyu ve ucağını esir alır. Çünkü telsiz konuşmasını dinlediğinde Mister No nun uçağı ile ilgili güzel düşünceleri vardır. Bu macera 107. sayıda sona erer. Haydutların arasında bir polis vardır, bu kimdir ve Mister No bu kişiyi nasıl tespit edecektir ve kahramanımız haydutlarla birlikte uçakla yola çıkar.

mersan0

Hayal Kahvem

Karamba Mersan0,

Bu Aralar Mister No Okuyorum başlığını görünce, bak şöyle bir gezi yazısına denk gelmiştim. Mister No'nun İzinde: Manaus

https://gezimanya.com/GeziNotlari/mister-nonun-izinde-manaus

hanac

hanac

Nemo

Alıntı YapKaramba Mersan0,

Bu Aralar Mister No Okuyorum başlığını görünce, bak şöyle bir gezi yazısına denk gelmiştim. Mister No'nun İzinde: Manaus

https://gezimanya.com/GeziNotlari/mister-nonun-izinde-manaus

@ Hayal Kahvem

Yazinin devami icin:

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,12101.0.html

;)
Özel Alfa Ajanı

mersan0

mersan0

108.sayı Manausta Ölüm adını taşıyor. Yazan Masiero, Cizen Bruzzo. Cizimler bir önceki macerada kullanılan siyah-beyaz gölge tekniğinin kullanıldığı, göze sade gelmeyen, hatta karışık bir sitilde.
Manaus heyecan içindedir. Yanan opera binası, Manausa yatırım yapmaya niyetli bir abd li iş adamı tarafından yapılan bağışla tamir edilecektir. Büyük yatırımlar yapması beklenen abd li iş adamı o gün gelecektir, bu işadamının eşi Mindy isimli bir marlin esintili kişidir ve bu kişi bizim mister No ve kurugerin arkadaşıdır. Manausta kendilerine rehberlik yapması için bu ikili tutulur.
Havaalanında cafcaflı bir karşılaşmadan sonra otele gelinir ama iş adamımız silahlı saldırıya ugrar, bu saldırı bizim çocuklar tarafından etkisiz hale getirilir. İş adamına bu geziyi sonlandırması söylenir ana bu işe yaramaz. Ormanın derinliklerinde bir gezi, peşlerindeki katiller ve iki kafadarımızın korumasında süpriz sonlu bir macera başlar.

mersan0

Mister No 110 ve 111. Sayılar Naletliler Meydanı ve Kuşatma adını taşıyot. Yazan, Maseno, Cizerker Banchini be Santuccio. Macera fırtınalı bir havada pilot dostumuz ve Alman krugerin havada yolculuk yaptığını görmemiz ile başlıyor. Bir ilaç yükünü, ormanın içinde bulunan altın madenine götürmektedirler. Bir birlerine takılmakta, havadan şikayet etmektedirler. Bu arada aşağıda silahlı adamlar, bir grup yerliyi bağlamış, zorla bir yerlere götürmektedirler. Bu arada içlerinden birisi yere düşer, düşen yerliyi zorla ayağa kaldırmak isteyen muhafıza yerli saldırır, bu arada ormandan başka yerliler oklarla saldırır ve muhafızlar öldürülür. Bu arada bizim dostlarımız pis olarak kullanılan patates tarlasından bozma yere inerler. Uçak pistte giderken karşılarına bir yerliyi kovalayan cip çıkar ve çarpışırlar, sonunda uçağın bir kanadı kırılır, ilaç kasalarının birisi zarar görür ama yere inerler. Böylece hazırlık halindeki bir yerli ayaklanmasının ortasına düşmüşlerdir.

NIC

Abi yazmaya devam,yazdikca gaza geliyorum.Tekrar Mister No okumaya başlicam sanirim

mersan0

Mister No 112-113. Sayılar Dağda Macera ve Can Pazarı ismini taşıyor. Yazan Mignacyo, Cizeri, Busticchi ve Paesani. Yakışıklı pilotumuz yanındaki güzel yolcusu ile bogotaya gelir. Yolcusunun acil olarak uçağına yetişmesi gerekir. Sevimli pilotumuz güzel yolcusunu uçağına yetiştirir ve kocaman bir veda öpücüğü ile birlikte, yüklü bir çek alır. Akşam barlarda eylenmeye çıkar. Kumarda şanslı değildir ve bütün parasını yerel mafyanın adamlarından birine kaybeder. Adam uçağının anahtarına el koyar ve sabah banka kapısında buluşurlar. Bankada dostumuzu bir süpriz beklemektedir. Çünkü verilen çek sahtedir. Güzel yolcumuz aslında dediği kimse değildir ve esas amerikalı zengini soyup, belgelerine el koymuş bir sahtekardır. Esas banka sahtekarlığı bildirmiştir ve çek geçersizdir. Kahramanımız morali bozuk. Dışarı çıktığında arabada bekleyen gangaster dostumuza bir paketi dağbaşında bir yere ulaştırmak için büyük para teklif eder. Bu pakette ilaç vardır ve çetenin reisine ulaşmalıdır. Yanlız inilecek yer dağ başında tehlikeli bir yerdir. Tehlikeli bir inişten sonra ilacı patrona ulaştırırlar ancak bir süpriz beklemektedir. İlacı patronuna ulaştıran sadık çete reisinin sağ kolunun yanına koruma olarak aldığı adamlar ihanet ederler, bu iki koruma Çetenin içinde reisliğe oynayan iki yeni genç liderin adamıdır. Çıkan çatışmada bu ikisi ortadan kaldırılsada, helikopter ile yolda gelen iki yeni çete reisinden kaçmaları lazımdır. Alp dağlarında bir sürek avı başlamıştır.

mersan0

Ara gazı verip gaçmak yok ama. Bak her gün bir yazı yazmaya gayret ediyorum