Yalınayak Gen - Desen Yayınları (10 Cilt olarak tamamlandı)

Başlatan V, 26 Şubat, 2010, 22:55:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nicholaihel

Beklenmedik haber! Çok sevindim. Elimde eski tudemler var belki bu vesile ile desen'den bi set daha yaparım belki.

darkwood

Uzun bir aradan sonra iyi bir haber, umarım tüm sayılar kısa zamanda tamamlanır.
Darkwood Sakinleri..

V

"İstemem,eksik olsun.."

BAHADIR

Alıntı yapılan: gizmoo - 03 Kasım, 2019, 20:00:57

Bu nedir abi...? Gelde konuşma... Sineye çek... Görmezden gel... Elimde ilk dört cildin Tudem baskıları olduğu için Desen baskıları ve kapak dizaynı açıkçası hiç umurumda olmamıştı... Ama şimdi 5. cildin çıkmış olması işi değiştiriyor tabii ki... "Göz var, izan var..." Bir orijinal baskı kapaklarına bak... Kullanılan font ve kapak dizaynına bak... Sanki 30 yıl önce kitap basıyorsun... Üste siyah bant atıp Türkçe macera adını, balonlarda bile kullanmaktan imtina edeceğin bir fontla yazıyorsun... Düz ARIAL fontu ile yaz hiç olmazsa bu kadar göze batmaz...

Şunu şu şekilde yapmak için çok bilinmeyenli denklem mi çözmek gerekiyor...

Yapmayın... Gözünüzü seveyim yapmayın... İşinizi adam gibi yapın...

Sabah sabah gene gerildim... Sizi yapacağınız işin ta....

hanac

5. cilt hayırlı olsun, acaba daha önceki ciltlerle ebadı aynı mı ?

Fiyatı ne kadar, bilen var mı ?

darbove

tudem ve desenin fiyatlandırma politikası fazlasıyla absürt bakalım kaç tlden çıkacak ciltler.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

tommikser

Üst fiyat 29 lira olarak yazılmış.İndirimli olarak sitelerinde 20 liraya şu an satılıyor.Tadımlık şeklinde iç sayfadan paylaşım yapmışlar.

https://www.tudem.com/urun/kultur/1010/desen/10739/yalinayak_gen_5kitap__bitmeyen_savas.aspx

memospinoz

Ne pahasına olursa olsun gerçekleri yazmak...

Ünlü manga ustası Keiji Nakazawa tarafından yaratılan ve atom bombasının etkilerine dair tarihsel bir belge niteliği taşıyan "Yalınayak Gen" serisinin uzun yıllardır Türkiyeli okurlar tarafından merakla beklenen altıncı cildi, Gerçeği Yazmak tarihe tanıklık ettirmeye devam ediyor.

İkinci Dünya Savaşı'nda önemli bir dönüm noktası olan Hiroşima'nın bombalanmasını ve atom bombası ertesinde yaşananları küçük bir çocuğun gözünden aktaran bu gerçekçi manga, otobiyografik özellikler taşımasının yanı sıra savaşın trajedisini, yaşanan acıları ve her şeye rağmen dayanışmanın önemini vurguluyor.

Nakazawa'nın 25 dile çevrilen ve dünya çapında övgüyle karşılanan bu hüzünlü öyküsü, 20. yüzyılın en büyük vahşetlerinden birini unutmuyor ve unutturmuyor.

Kıtlık, işsizlik, sağlık sistemindeki yolsuzluklar ve artan suç oranı gibi savaşın uzun dönemli sonuçlarıyla baş etmeye çalışan Hiroşima halkı, iyiden iyiye Amerikan hegemonyası altında ezilmeye başlamıştır. Gen, yüksek dozda radyasyona maruz kaldığı için her geçen gün ölüme yürüyen annesini kurtarmak için umudunu alternatif tedavi yöntemlerinde aramaktadır. Bu arada Gen ve arkadaşları için koruyucu baba figürü hâline dönüşen iyi kalpli bir gazeteci, Hiroşima'da yaşanan dehşeti bütün çıplaklığıyla anlatan bir kitap yazmaya girişince işler sarpa saracaktır. Ölümle pençeleşen bu gazetecinin tek dileği, kitabını yayımlatıp Hiroşima hakkındaki gerçekleri tüm dünyaya duyurmaktır. Ve Gen, ne pahasına olursa olsun, Amerika'nın yaptığı bütün baskıları karşısına alarak bu kitabın basılabilmesi için canla başla savaşmaya hazırdır...

Savaşın masum insanlara yaşattığı acıları birinci elden belgeleyen "Yalınayak Gen" efsanesinin altıncı kitabı Gerçeği Yazmak, Gen ve arkadaşlarının olağanüstü dayanışmasını gösterirken, can acıtıyor olsa dahi gerçeklerle yüzleşmenin insan ruhunu nasıl da iyileştirdiğine işaret ediyor.

"Gen, 20. yüzyılın en büyük vahşetlerinden birine etkili bir biçimde tanıklık eder. Kendinizi bu olağanüstü kitaba bırakın."
Art Spiegelman

280 sayfa

Tadımlık için tıklayınız.

nicholaihel

Yıllardır bağırdık çağırdık, sonunda hareketlenme var. Fuardan beş ve altıncı cildi aldım. Ama işin garibi beş altı desen oldu diğer eskileri tudem. Eski sayıların desen baskısı da yoktu fuarda. Bir noktada eskileri desen ile yenilerim herhalde baskısı varsa.

darbove

Ben bitmesini beklicem. Box set alırım böylelikle.

memospinoz

KenParker

Desen'i, Tudem'i boş verdim karışık aldım. Zaten kapaktan kağıda kadar her şeyi aynı. Aralarındaki tek fark kapaktaki yayınevi adı. Takmaya değecek şey değil.

Duygu yüklüydü. Yalınayak Gen her çizgiroman severin kitaplığında mutlaka bulunmalı.

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

kahramanlarsinemada

Bu seri kadar basım süreci karmaşık olan çizgi roman serisi olmamıştır herhalde. Kaç sene oldu, hangi yayınevi hangi ciltleri bastı? Hangi baskılar halen satışta? Daha  basılması gerkene ciltler ne zaman basılacak? Bu soruların cevaplarını bilen var mı?

darbove

Alıntı yapılan: kahramanlarsinemada - 07 Eylül, 2020, 14:54:01
Bu seri kadar basım süreci karmaşık olan çizgi roman serisi olmamıştır herhalde. Kaç sene oldu, hangi yayınevi hangi ciltleri bastı? Hangi baskılar halen satışta? Daha  basılması gerkene ciltler ne zaman basılacak? Bu soruların cevaplarını bilen var mı?

Tudem yayın grubu basıyor. Desen onların çizgi roman kolu. Seri total 10 cilt. Sanırım ilk ciltler tudem etiketiyle basıldı. Ben kutu aldığımda tudem desen karışıktı.

Son 3 cilt kalmıştı. 2020 güz kataloglarında 8.cildi gördüm. 2 cilt kalıyor. Onları ne zaman basalar bilemiyorum.

Arkadaş yayınevi de aynı şeyi denemişti. Akılçelen ve kurukafa olarak. Tudem'in Arkadaş yayın grubundan işi daha ciddiye aldığı belli. umarım bitirirler seriyi.