Tornado

Başlatan İlhan Yılmaz, 18 Mart, 2010, 17:50:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İlhan Yılmaz

Arkadaslar Ivo Pavone'nin yapiti Lupo Bianco adli western Tornado ismiyle yayina baslamistir. Kapakta 1001 roman logosu var ama bildigim kadariyla Ilker Özer(Thorgal'in yayincisi) ile ortakligi olan bir olusum bu yeni yayinevi. Kapak üstat Fatih Okta'dan.. Hayirli olsun diyorum.

s.b

Gerçekten bu yil çr bollugu var.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

darkwood

1001 Roman logosunu; Kaan Comic  adi ile yeni bir atilim yapan ve çizgiroman satis ve yayini konusunda çalismalara baslayan yeni bir yayinevi kullanmayi düsünüyordu. Sevgili Fatih Okta da zaten bu kadro ile birlikte, bir süredir çalisiyordu.
Forumun Çizgi Roman Satis Noktalari bölümünde, Kaan Comic konulu baslikta bu konu ile ilgili birkaç gün önce bilgide vermistim.
Bu ilk kitaplarindan olabilir. Bununla ilgili sevgili Altan veya Fatih Okta dan bir haber alabiliriz zannediyorum.
Bakalim bunun pesinden daha neler gelecek..

Darkwood Sakinleri..

BAHADIR

Insanin keske isim degisikligi olmasaymis diyesi geliyor...Tamam zamaninda Miki,Tom olmus...Blek,Teksas Alan,Tom Braks olmus ve aklima gelmeyen diger devsirmeler ama onlar o zamanlardi...Belki bir satis stratejisi diyelim velakin zaten taninmamis ve daha önce Türkiyede basilmamis bir külliyat...E artik çizgiroman çoculardan çok kolleksiyonerelere ve yetiskinlere, yani çizgiromani bilen kisilere hitap ediyor...Parmakla gösterilen biz dinazorlar almasak satis grafiginde büyük bir düsüs olacagida bir gerçek...O zaman bize hitap eden  bir sekilde sunus yapilsa daha iyi olurdu diye düsünmeden edemiyorum...Ama alip bir inceleyelim bakalim...Belkide o eski tadi aliriz...Pavoneler kisa ama bana göre basarili serilere ima atmis kardesler...Umarim Bianco'da o nostaljik havayi yakalamamiza vesile olur...
Tesekkürler...

Lami Tiryaki

Lupo Bianco, yani Beyaz Kurt. Bu kadar gösterisli, kulaga hos gelen bir isim varken niye Tornado denmis ben de anlamadim. Yayini sadece buradan kapagiyla gördüm. Umarim basarili olur. Eski yayinlarin arsiv serileri hakkinda görüslerimi Pecos Bill basliginda anlatmistim burada yinelemeyeyim. Umarim Bey... yani Tornado'da biraz belgesel katmislardir. Fatih Okta'nin yeni yayinlara yaptigi kapaklar güzel. Isin sanat boyutunu kritik etmek ustalar için daha kolaydir ama okuyucu gözüyle bakinca biz eskiler, Aslan Sükür okulunun keskin kenarli, sert geçisleri olan kapak illüstrasyonlarina aliskiniz. Fatih'inkiler bana biraz yumusak mizaçli geliyor. Daha çok esseGesse ekolüne yakin kapaklar. Biraz daha sert ve aksiyonu yüksek kapaklar yayinlarin çekiciligini daha da arttirir gibime geliyor.

Selamlar
Lami

hanac

Arkadaslar, Tornado hakkinda daha detayli bilgi alabilir miyim ?

Mesela toplam kaç sayi ve hangi yillar arasinda yayinlandi ?

Konular, mekanlar, kisiler hakkinda bilgiler.

Bu yayin 1. sayidan mi basliyor vs.

Yardimci olacak biri var mi ?

hanac

Özer Sahaf 1 sayi daha Tornado çikaracakmis.

Baska bir sayida çikmayacakmis.

Çok ilginç bir yayin olacak, toplam 2 sayi.

Bir tanesi 1001 Roman logolu, bir tanesi Özer Sahaf logolu.

s.b

Ben Tornado'yu alir okurum yayinlasinlar. Hiç degilse benim için yayinlasinlar. Degisik bir havasi var. Maceralar ilerledikçe daha çekici olacagini düsünüyorum.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

V

Alıntı yapılan: s.b - 08 Eylül, 2010, 14:07:45
Ben Tornado'yu alir okurum yayinlasinlar. Hiç degilse benim için yayinlasinlar. Degisik bir havasi var. Maceralar ilerledikçe daha çekici olacagini düsünüyorum.

Zor begenirim ama ben de Sami Bey'e katiliyorum Tornado konusunda.Ilk sayidaki o karli-kisli maceralar sempati yaratti bende de.Arti,
western olmasi zaten olumlu bir puan demek..
"İstemem,eksik olsun.."

İlhan Yılmaz

Alıntı yapılan: s.b - 08 Eylül, 2010, 14:07:45
Sevgili s.b maalesef Tornado limitli bir seri belki yayinlansa bir cilt daha çikar.

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 07 Eylül, 2010, 21:19:46
Özer Sahaf 1 sayi daha Tornado çikaracakmis.
Baska bir sayida çikmayacakmis.
Çok ilginç bir yayin olacak, toplam 2 sayi.
Bir tanesi 1001 Roman logolu, bir tanesi Özer Sahaf logolu
.

Eylül ayında haberini verdiğimiz olay gerçekleşti.

haysat

İlk sayısını alıp okumuştum ve nedense beni sarmıştı. toplantıda 2. sayıyı alırım  artık.
Devamı varmı beyler bilen beri gelsin...
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

hanac

Alıntı yapılan: haysat - 06 Ocak, 2011, 22:12:59
Devamı varmı beyler bilen beri gelsin...

Toplantıyı Özer Sahaf'ın hemen yanında yapacağız.

Kendilerine sorarız artık.

BAHADIR

Tormado devamı olmayan limitli bir seri...Tümsayılar 2 ciltde toplnıp yayınlanmış durumda...Başka yok yani... ;)

darkwood

Evet tümsayılar 2 cilt olarak yayınlandı ve bu uzun soluklu seri nihayet sona erdi.  ;D
Darkwood Sakinleri..