The Punisher:War Machine (2017)(12.seri)

Başlatan Mrtekin, 16 Mayıs, 2019, 09:00:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

Punisher:War Machine (2017)

Yazar Matt Rosenberg (kendisi Netflix Punisher'da Sam Stein karakterini de oynadı.) ve çizer Guiu Vilanova işbirliğinde, 11 sayılık, Punisher'ın War Machine'i alıp yargı dağıttığı seri, biraz beklentilerimin altında kaldı.

Spoiler içerir;

Konu 3'e ayrılmış. Punisher'a Nick Fury tarafından War Machine'nin verilerek Chechanaya diktatörünü devirmesi ve bu diktatörü destekleyen hain Shield ajanlarının elimine edilmesi görevlerinin verilmesi. Bu bölüm görüldüğü üzere orijinal değil.

İkinci bölümde, Frank'in zırhı bir fırsat olarak görüp savaşı yine New York'taki suçlular ile sürdürmesine dayalı. Güzel güzel suçlu avlarken, kendisini durdurmak için peşine Avengers düşüyor. Burada Frank'in başta Kaptan Marvel olmak üzere, diğer Avengers üyeleri ile kapışmasını izliyorsunuz. Açıkçası biraz mantık hataları ile dolu bir bölüm.

Üçüncü ve son bölüm ise, Punisher'ın Hydra örgütü ve Baron Zemo'nun peşine, Kış Askeri ve Black Widow ile düşmesi ile ilgili. Tansiyon, Hydra ajanı Kaptan Amerika'nın tutulduğu gizli hapishaneye Zemo tarafından yapılan baskın akabinde başlayan hapishane isyanı ile doruk noktasına ulaşıyor. Avengers yine devrede. Frank'in Iron Man ile kapışması gibi bir bölüm de içeriyor.

Çizimleri beğendim ama fikir biraz heba edilmiş gibi geldi. Seri buradan, 2018 Fresh starta bağlanıyor.

Beklentilerinizi düşük tutarsanız, kendisini okutuyor. Ama öyle aman aman bir seri değil. Ortalama.

Kapaklar için buyrun;

https://www.mycomicshop.com/search?TID=44948448
They drew first blood...

hanac

11 fasikül 2 TPB de toplanmış.

ZGeralt

Goodreads puanı da çok ortalamaydı o yüzden bu seriyi almamış ve Fresh Start'a atlamıştım. Captain Marvel ile Frank'ın kapışma durumu beni irrite etti zaten, almadığım iyi olmuş :)