The Punisher: War Zone (2012) (9 nolu serinin devamı)

Başlatan Mrtekin, 17 Mayıs, 2019, 01:05:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

The Punisher: War Zone (2012)

Greg Rucka, bir önceki 9 nolu seriyi, bu 5 sayılık bir mini seri ile bağlayarak, sonlandırmış. Bu limitli seride, çizer olarak bu sefer kendisine Carmine Di Giandomenico eşlik ediyor.

Spoiler içerir;

Bir önceki seride NYPD'ye teslim olan Punisher'ın partnerı "Cole Alves" hapiste ve kendisini kesin bir ölüm cezası beklerken; Punisher'ın peşine bu sefer Cap, Logan, Stark, Spidey, Thor ve Black Widow'dan kurulu "Avengers" takımı düşüyor. Frank, bu sefer, hem "Avengers"'ı alt etmek hem de partneri "Cole"'u hapisten kaçırmanın yolunu bulmak zorunda.

Bu kısa seriyi, umulmadık ve eğlenceli twistlere sahip olduğu için gerçekten çok beğendim. Özellikle Thor ile Frank'in ormanda karşılaşmaları ve karşılıklı bira içmeleri bana biraz "Heat" filminde Al Pacino ile Robert De Niro'nun efsane kahve içme sahnesini
anımsattı. Son savaşta, Punisher'ın, "Avengers"'ı (özellikle Tony Stark'ı) nasıl madara ettiği
de, gerçekten güzel kurgulanmış. Buradaki son, açıkçası 9 nolu serideki sondan çok daha tatmin edici, bir Lady Punisher'ın da doğumuna tanıklık ediyoruz.

Çizer Carmine Di Giandomenico'yu, ülkemizde Çizgi Düşler tarafından yayımlanan "X-Men, Magneto "Vasiyet"'ten hatırlıyoruz. Bu seride de, çizimlerini çok beğendim.

Ezcümle, bana göre, Greg Rucka, MCU evrenine en yakın "Punisher" profilini yaratmış. Eğer, Punisher'ı birgün MCU evrenine dahil edeceklerse, bu profili temel alarak karakteri işleyebilirler diye düşünmekteyim. Seriyi bu veçhile ile beğendim, ilgilenenlere tavsiye.

Kapaklar için buyrun;

https://www.mycomicshop.com/search?TID=23483385

Punisher toplu okumalarım devam edecek. Sırada, 2016 serisi var.
They drew first blood...