Boksör-Reinhard Kleist-KaraKarga

Başlatan Mrtekin, 01 Haziran, 2019, 02:25:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

They drew first blood...

memospinoz

Soykırımdan kurtulan Hertzko Haft'ın gerçek hikâyesi

"Başıma gelen onca şeyden sonra, boks eldivenleri takmış bir adam ne yapabilir ki bana?"

- Hertzko Haft

Polonya, 1941. On altı yaşındaki Hertzko, Nazilerin en büyük toplama kampı olan Auschwitz'e gönderilir. SS subaylarını eğlendirmek için diğer mahkûmlarla savaşmaya zorlanan Haft, olağanüstü bir hayatta kalma kararlılığı gösterir. Savaşın ardından Polonya'dan ABD'ye göç eder ve ringlerde dövüşmeye başlar.

Usta çizgi romancı Reinhard Kleist'ın insanlık tarihinin en karanlık dönemlerinden birini betimlediği bu çizgi romanı, aynı zamanda güçlü bir aşkın hikâyesi.

Sayfa Sayısı: 192
Etiket Fiyatı: 36 TL

Nightrain

O "Tanıl Bora'nın Çevirisiyle" yazan yer ne kadar da çirkin duruyor öyle!
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Gabby

Alıntı yapılan: Nightrain - 01 Haziran, 2019, 09:24:06
O "Tanıl Bora'nın Çevirisiyle" yazan yer ne kadar da çirkin duruyor öyle!

Kitap kapaklarındaki bu çapraz kuşaklar genelde yüksek baskı sayılarını, bazen de kazanılmış ödülü belirtme amaçlı kullanılırdı. Film afişlerinde en üste yazılan "bir Fellini filmi" veya "bir Bergman filmi" neyse de çevirmenin kutsandığı böylesi bir örneği ilk kez görüyorum. :)

SeSSe

Tanıl Bora gibi önemli bir entellektüelin bu çizgi romanı çevirmesi önemli bence. Bunun kapakta belirtilmesinde neden itici bir durum hissedildi anlayamadım. Çok kıymetli bir iş yapılmış.

kedidiro

Reinhard kleist'in hikaye anlatıcıliğıni seviyorum. Dilimize çevrilen tüm kitaplarını ilgiyle okudum ve özellikle olimpiyat rüyası'nı çok sevdim. Onun gibi gerçek bir hayat hikayesini anlattığı bu kitap da çok iyi. Okurken kaliteli bir sinema filmi izliyormuşum duygusuna kapıldım. Özellikle başladığı noktada bitirdiği hikaye anlatımıyla kalbimi kazandı. Çevirene, dilimizde böyle değerli bir kitabı okumamıza vesile olanlara teşekkür ediyorum....

Draka

Çok etkilendiğim, okurken her bir karesinden keyif aldığım bir kitaptı.

pizagor

Nazi zulmünü, gerek roman ya da film gerekse çizgi roman olarak, benzer şekillerde hikaye eden anlatıların çokluğu ve sıklıkla karşıma çıkması nedeniyle uygulanan vahşetin üzerimdeki etkisini yitirdiğini hissediyorum. Kanıksamayla değil, bir nevi öncülünü taklit duygusuyla okuyorum, izliyorum. Aslında tekil olarak baktığımda emsali az bulunan bir hayatta kalma hikayesi ancak farklı bir bakış açısı getiremeden tekrar tekrar işlenen bu konu, anlatının vuruculuğunu sarsıyor. Beğendim ama böyle bir hikayenin beni taşıması gereken nokta bunun ötesi olmalıydı.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...