Silver Surfer Muhabbet Odası

Başlatan dean, 29 Haziran, 2015, 22:29:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Silver Surfer ilk kez 1966 yılında Fantastic Four'un 48. sayısında görünmüştür. Yaratıcısı Jack Kirby'dir. Bir gün Galactus, Zenn-La isimli gezegene kozmik açlığını dindirmek için gelir. Gezegenin genç bilim adamlarından Norrin Radd, kendisini Galactus'a adayarak gezegenini ve aşkı Shalla Bal'ı korumaya alır. Radd böylece Galactus'un Herald'ı olarak Galactus için yenecek başka gezegenler arar.

Silver Surfer, zaman zaman Galactus'un kontrolüne girip çıksa da her zaman son derece vicdanlı bir karakter olması ile öne çıkar. Gerek solo maceralarında gerekse de Defenders serilerinde sınırsız kozmik gücünü iyilik için kullanmıştır.

- İlk solo serisine Silver Surfer 1988 yılında kavuşur. Bu seri 18 sayı yayınlanır.

- 1972 yılında The Defenders serisi başlar. Silver Surfer aralıklarla orada görünmeye devam eder.

- Silver Surfer 1987 yılında ikinci ve en başarılı solo çıkışını yapar. Bu seri 148 sayı yayınlanır.

- 2001 yılında 12 sayılık Defenders başlar. Burada ana kadrodadır.

- 18 sayılık bir Silver Surfer macerası da 2003 yılında başlar.

- 2005 yılında ise 5 sayılık Defenders mini serisi gelir.

- 2006'da ise Annihilation event'ı kapsamında 4 sayı Silver Surfer yayınlandı.

- Silver Surfer: Requiem isimli 4 sayılık macera ise Marvel Knight kapsamında okuyucu ile buluştu.

- Silver Surfer 2011 yılında 5 sayılık bir mini seri ile kendisini gösterdi.

- 2012 yılında Defenders tekrar toplandı. Bu seri 12 sayı sürdü.

- 2014 yılında ise All-New Marvel Now kapsamında yeni ongoing'i başladı. Bu seri Secret Wars'a kadar sürdü.

Kısaca Silver Surfer'ın yayın hikayesi böyle. Her ne kadar hakları Fox'da olan karakterlere Marvel savaş açmış olsa da Secret Wars sonrası muhtemelen yeni bir seri başlayacaktır. Galactus ve Silver Surfer ikilisini Marvel Cinematic Universe'de görmeyi çok isterim. Bunun tek yolu ise önümüzdeki Fantastic Four'un gişede batması.

Mrtekin

Dean,

Çok başarılı bir tanıtım olmuş, teşekkürler.

Sonunu çok güzel bağlamışsın :)
They drew first blood...

hanac

Silver Surfer türkiye'de çok sevilir.

Sanırım Gerekli Şeyler SS Essential'ın sadece 1 cildini yayınladı.

İkinci cildini ise yayınlamadı, doğru mu biliyorum ?

Dean dostum tanıtım için teşekkürler, emeğine sağlık.

dean

Ben teşekkür ederim arkadaşlar.

Alıntı yapılan: hanac - 29 Haziran, 2015, 22:50:16
İkinci cildini ise yayınlamadı, doğru mu biliyorum ?

Doğru, Essential Silver Surfer, Vol. 2 yayınlanmadı.

Alıntı yapılan: Mrtekin - 29 Haziran, 2015, 22:46:44
Sonunu çok güzel bağlamışsın :)

Fantastic Four'un olası Marvel'a geçişi Spider-Man'in geçişinden bile kat kat önemli bir olay. Fantastic Four ve Doom'u bir kenara bırakalım. Fantastic Four'un yan karakterleri korkunç derecede önemli. Marvel, Galactus, Silver Surfer, Kang ve Skrull'lar gibi karakterler ve ırkla inanılmaz şeyler yapabilir. Hakeza Dr. Doom'u Marvel Cinematic Universe'de görmek benim için şu an tarif edilemez bir şey olur.

Animvader

Şu çok zeki, çevik, harika fantastik blockbuster filmciği ,inşallah vizyonda çakılır da  ,Silver Surfer gibi Cosmic Marvel'in en kral karakterlerinden birini hakettiği şekilde sinemalarda görürüz.

Ras Al Ghul

Alıntı yapılan: dean - 29 Haziran, 2015, 22:56:40
Ben teşekkür ederim arkadaşlar.

Doğru, Essential Silver Surfer, Vol. 2 yayınlanmadı.

Fantastic Four'un olası Marvel'a geçişi Spider-Man'in geçişinden bile kat kat önemli bir olay. Fantastic Four ve Doom'u bir kenara bırakalım. Fantastic Four'un yan karakterleri korkunç derecede önemli. Marvel, Galactus, Silver Surfer, Kang ve Skrull'lar gibi karakterler ve ırkla inanılmaz şeyler yapabilir. Hakeza Dr. Doom'u Marvel Cinematic Universe'de görmek benim için şu an tarif edilemez bir şey olur.
Takım o kadar önemli değil ama o karakterler MCU'da olsaydı çok iyi ve heyecan verici olurdu bence en çok potansiyel de Skrullarda var

dean

Alıntı yapılan: Ras Al Ghul - 04 Temmuz, 2015, 19:46:33
Takım o kadar önemli değil ama o karakterler MCU'da olsaydı çok iyi ve heyecan verici olurdu bence en çok potansiyel de Skrullarda var

Ben sana şunu söyleyeyim. İddaa ediyorum ki Marvel Cinematic Universe içinde gerçekten hakkıyla yapılmış bir Fantastic Four, Avengers'dan kat kat daha güzel olacaktır. Fantastic Four ile ilgili ben hep yanlış bir algının olduğunu düşünüyorum. Üstelik çekilen iki film ve önümüzdeki ay vizyona girecek garip reboot bu olumsuz algıyı hep katladı. Jonathan Hickman dönemi Fantastic Four'unun dörtte biri ruhuna sahip bir Fantastic Four çekilsin ortada ne Avengers bırakır ne de The Dark Knight.

Ras Al Ghul

Bence MCU baştan başlarsa öyle olabilir ama eğer mevcut MCU'ya girerlerse çok önemli olabileceklerini sanmıyorum.Bunun nedeni Avengers olur ha eğer dağılırlarsa olabilir

dean

Alıntı yapılan: Ras Al Ghul - 04 Temmuz, 2015, 20:09:10
Bence MCU baştan başlarsa öyle olabilir ama eğer mevcut MCU'ya girerlerse çok önemli olabileceklerini sanmıyorum.Bunun nedeni Avengers olur ha eğer dağılırlarsa olabilir

Tabi dediğim etki için biraz geç kaldık. Ama burada dediğim şey zaten spesifik olarak Avengers'ı geçecek diye bir durum değil aslında. Seyircinin filme geri dönüşü olarak diyorum. Fantastic Four, bir şekilde MCU'ya katılırsa zaten direktman solo film ile başlayacaklarını düşünmüyorum ben. Hatta ilk başta Reed ve Ben'i ayrı, Sue ve Johnny'i ayrı filmlerde seyirci ile buluşturup belli bir beklenti yaratıp o şekilde solo filmlerine sahip olabilirler Black Panther gibi. Bu arada bu saatten sonra MCU, reboot yemez. MCU reboot yapılamayacak derecede büyüdü. Oyuncular recast edilip yoluna devam edecek. En azından Kevin Feige'nin açıklamaları bu yönde.

hanac