Eşcinsel Çizgiroman Karakterleri

Başlatan Nemo, 02 Ağustos, 2019, 22:08:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nemo

Yarin burada, Amsterdam'da Gay Pride var. Sehrin her yeri suslendi bayrak ve afislerle. Kanalda teknelerle turlar atilacak. Buna istinaden biraz merak edip arastirdim. Escinsel cizgi roman karakterlerini.

NorthStar: Kanadali super kahraman grubu Alpha Flight'in bir elemani. Gercek ismi: Jean-Paul Beaubier. Marvel'in acikladigi ilk escinsel karakteri. 1992 yili...Yine Marvel'daki ilk escinsel evliligini NorthStar yapmis. Astonishing X Men sayi 51'de sevgilisi Kyle Jinadu ile...Marvel evreninde esitligin simgesi olmus.

Özel Alfa Ajanı

Nemo

Batwoman

Katherine "Kate" Kane...52 isimli serinin 7. ''haftasinda'' karsimiza cikiyor. Lezbiyen ve Yahudi kokene sahip bir kahraman. Batman'in yoklugunda Gotham'i koruyor.

Özel Alfa Ajanı

Mister NO

Böyle bir ayrıma gerek var mı bilemedim?

Sonuç olarak heteroseksüel kahramanlar (karakterler) gibi bir ayrımımız olmadığına göre eşcinsel karakterler ayrımı da olmamalı.

Nemo

Basligi acarken bundan korkuyordum:)

Ayrim olsun diye acmadim ki basligi, Jerry :) Tam tersi ayrimciliga en basta ben karsiyim. Bilgi paylasimi...Belki baskalari da basliga katki yapar umudu.
Özel Alfa Ajanı

yunusmeyra

Selahattin Duman'ın senaryolarını yazdığı ve usta Abdullah Turhan'ın resimlediği "burakbey" çizgi romanını hatırlayanlarınız olacaktır... başlığın içeriğine tam uygun olmamakla birlikte, "eşcinsel olmasından korkulan bir kahraman!" anısı olarak nakletmiş olalım  :D

"Selahattin Duman ile sohbetimize dün bıraktığımız yerden devam ediyorum. Şöyle usta yazarın gözlerini içine bakıyor ve çok merak ettiğim soruyu patlatıyorum. (Bu arada, Selahattin Duman'ın, Burakbey isimli resimli çizgi romanı Nizamettin Veziroğlu takma ismiyle yazdığını hatırlatayım.)

* Senelerin BURAKBEY'i nasıl oldu da eşcinsel oluverdi?

- Burakbey'i eşcinsel olarak ilişkiye soktum. Babali ressamları genelde tembeldir. İş verirsin almak için ayrı bir çaba sarfedersin. Fakat benim şansıma ressam Abdullah Turhan ise hem insan olarak çok istisna bir adam hem de çalışkan. Eline bir yazı ver üç gün sonra başka yazı yok mu diye karşına çıkıverir. Bende onun beni fazla sıkıştırmasından bunalmıştım ki aklıma bu fikir geldi. Burakbey bir handa yatıyor. Yardımcısı Mustafa da var. Bende yazıya aynen böyle girdim. Mustafa, Burakbey'i taciz etti. Aynı gecenin sabahı atlarına bindiler gittiler. Aynen böyle kurguladım ve Abdullah Bey'e gönderdim. Yarım saat sonra odaya fırtına gibi girdi. Açıklamamı gazete yönetiminden marjinal bir kahraman istendiği doğrultusunda yaptım. Ağlar bir vaziyette Abdullah Bey (kahraman namusunu korumak adına) önerisini sundu; Herşey tamam ama Burakbey aktif olmalıydı." (6 Aralık 2000 - Çarşamba/ sabah online)

not: ferzan'dan harika "burakbey" tanıtımları okumak için:

http://altinmadalyon.com/altin/index.php?topic=9663.0

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,9717.0.html
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

kharon

Harika bir aniymis  ;D

Eglenceli bir uslubu vardi kose yazilarinda, denk gelince okurdum. Matrak adammis  :D

Gabby

Şu an ilk aklıma gelen, Ken Parker'in Ters-Yüz macerasındaki gezgin kumpanyanın Boy George görüntülü bale koreografı "Junius Foy" karakteri oldu.  :)

ZGeralt

Alıntı yapılan: Gabby - 03 Ağustos, 2019, 19:20:25
Şu an ilk aklıma gelen, Ken Parker'in Ters-Yüz macerasındaki gezgin kumpanyanın Boy George görüntülü bale koreografı "Junius Foy" karakteri oldu.  :)

Başlığı görünce benim de aklıma ilk Foy geldi, daha doğrusu ismini hatırlayamamıştım ama karakter net aklımda canlandı :)

yunusmeyra

ve sonra... Ken Parker'ın yaşadıkları efsanedir  :)

not: görsel "tay" döneminden, 38. sayı...
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Zeljko

Marvel'ın Empyre isimli çizgi romanında sevgili olan Wiccan ve Hullkling isimli iki eşcinsel karakter, yayınlanan en son sayıyla gizlice evlendi. Böylelikle çift, Marvel tarihinde evlenen ilk eşcinsel süper kahramanlar oldu.

Northstar ve partneri Kyle Jinadu 2012 yılında evlenmiş olsa da Jinadu bir süper kahraman değildi.

Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

pizagor

Marvel'da yine bir düğün varmış: Mystique ve Destiny.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Kinowa59

Arkadaşlar, Marvel yayınlarını takip etmiyorum ama üsteki eşcinsel görselleri izledikten sonra şöyle bir kanaate vardım . Marvel' deki bu hikayeleri yazan ve çizenlerin yüzde bir milyon nonoş olduklarından şüpheleniyorum. O 'na göre, okuyacağınız ve koleksiyonunu yapacağınız çizgi romanları dikkatli seçiniz..!

Volrath

Hangi açıdan dikkatli olmamız gerekir?

Nightrain

Alıntı yapılan: Volrath - 28 Nisan, 2024, 15:28:08Hangi açıdan dikkatli olmamız gerekir?

Yoksa siz de nonoş olursunuz diyor galiba :D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Kinowa59

Değerli nightrain vallahi öyle bir şey demiyorum. Ben, bu tür çizgi romanların, Zagor, Tex, Ken Parker ve Mister No gibi kaliteli çizgi romanların yanında sırıtacağını düşündüğüm için üstteki yazımı paylaştım. Yoksa kimin neyi okuduğu beni ne ilgilendirir.