Jock İmza Günleri @ 21-22 Eylül - JBC Yayıncılık

Başlatan Nightrain, 22 Ağustos, 2019, 09:37:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

shiroyasha

Başta Ertan bey olmak üzere emeği geçen herkesin eline sağlık harika bir etkinlikti.

Tek kötü tarafı pow'un önünde kuyrukta beklerken çevredeki insanların burada ne var, ne kuyruğu diye sormalarıydı :))
bkz : Anlayamazsınız
https://www.youtube.com/watch?v=wEAGJlOqrRk

Baskı kaliteleri sanıyorum Türkiye'de bu zamana kadar basılanların en iyisi. Kutudan çıkardığımda bir süre hayran hayran bakmıştım :)
Poster ve magnetler ise işin ekstrası.

Jock inanılmaz sempatik bir adam güleryüzlü, enerjisi yüksek, konuşkan.

Sanatı zaten tartışılmaz.

Sadece imza için gidip fazladan skeç çizdiğini görünce yaşanılan mutluluk ise tarif edilemez :) Gerçekten hoş bir sürpriz oldu :)

Bu arada Ertan beye bir sorum olacak Jock ile çekilen resimler ne zaman paylaşılacak ya da paylaşıldıda ben mi bulamadım ?

afu

Alıntı yapılan: Jedmau - 26 Eylül, 2019, 00:39:43
Jock, aslında Dc Comics ve Mondo fuarları dışında pek imza günlerine katılmayan bir çizer. Bunu bildiğimden dolayı kendisine nedeni sorduğumda, XXXX isimli bir şehirde bir imzaya katılıyor , 3.5 saat süren imza sonunda yetkili gelip önüne onlarca çizgi roman koyup, bunlar gönüllülerin , çizim yap diyor. Korkunç yorgun olan Jock zaman istiyor ama adam ısrar ediyor, konu gönüllüler olduğu için Jock kırmayıp tamamlıyor ama yetkililin tavırları kendisini çok üzüyor ve burada ne yapıyorum ben diyerek bir karar alıyor. Doğal olarak ben de peki bize neden geldin diye sordum, DC nin Jbc için söylediği olumlu şeyler, benimle olan dostluğu ve Art Of Jock kitabını basmak istemem karar almasını kolaylaştırmış.
Son ziyaretinden memnun ayrılması, döndüğünde tanıdıklarına hakkımızda olumlu şeyler söylemesini sağlayacaktır sanırım.
Hem Türk çizgi roman severlerin ilgisini hem de misafirperverliğini anlatması diğer çizerlerin de ağzını kesin sulandıracaktır.
Bu organizasyonun başarısı için JBC ekibi ve Ertan'a çok teşekkür ederim.

Jedmau

Alıntı yapılan: shiroyasha - 26 Eylül, 2019, 11:41:23

Bu arada Ertan beye bir sorum olacak Jock ile çekilen resimler ne zaman paylaşılacak ya da paylaşıldıda ben mi bulamadım ?

https://jbcpulse.com/xjock.html#xjockArchive

Jedmau

Alıntı yapılan: afu - 26 Eylül, 2019, 11:49:37
Son ziyaretinden memnun ayrılması, döndüğünde tanıdıklarına hakkımızda olumlu şeyler söylemesini sağlayacaktır sanırım.
Hem Türk çizgi roman severlerin ilgisini hem de misafirperverliğini anlatması diğer çizerlerin de ağzını kesin sulandıracaktır.
Bu organizasyonun başarısı için JBC ekibi ve Ertan'a çok teşekkür ederim.

Çok teşekkür ederim üstad.

Jedmau

GamlıBaykuş ve Noir, sizlere de çok teşekkür ederim.

Jedmau

Bir bilgi daha vermek isterim. Bu dönemde bastığımız her üç kitapta ( Jock & Sanat, Öldüren Şaka Absolute ve Kara Ayna Absolute ) dünyada ingilizceden sonra basılan ilk farklı dil ediyonları oldu. Sadece Türkiye için değil Dünya'da da bir ilki gerçekleştirdik sayenizde.

ferzan

Aklımda kalan soruları maddeler halinde sıralayayım;

1- Jock 'un bu iki güne dair izlenimleri ve yorumları neler oldu? Ayrılık gelip çattığında nasıl bir duygudaydı?

2- Eminim vakit olmamıştır ama geçmişten ve bugünden yerli üretimlerden ya da süreli yayınlardan veyahut da aktif üretim şartlarına dair merak ettikleri oldu mu?

3- Sıradaki çalışmalarına ya da gelecekteki projelerine dair herhangi bir açıklamada bulundu mu?

4- Dar vakitte Türkiye etkinliğine ve Batman Günü 'ne özel kısa da olsa bir röportaj yapılma fırsatı oldu mu?

5- Manav bir abimizle yan yana içten bir fotoğrafını görmüştüm giden arkadaşların Whatsapp gönderilerinden. O karenin hikayesi nedir?

6- Yolcu edilirken adetten olduğu üzere lokum, Türk kahvesi gibi takviyeler yapıldı mı?  :)

Şimdilik merak ettiklerim bunlar...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Jedmau

Aklımda kalan soruları maddeler halinde sıralayayım;

1- Jock 'un bu iki güne dair izlenimleri ve yorumları neler oldu? Ayrılık gelip çattığında nasıl bir duygudaydı?

Çok mutluydu, böylesine bir ilgi beklemediğini söyledi. Misafirperverliğimizi onu mest etmiş, pek çok kez dile getirdi. Hatta adını veremeyeceğim bir kaç yazar çizer ile telefonda görüştük, onlarada Türkiye'yi övdü bol bol. Ayrılırken açık konuşmak gerekirse hem biz hem o biraz duygusaldı. Gözlerimiz yaşardı desem yeridir karşılıklı.

2- Eminim vakit olmamıştır ama geçmişten ve bugünden yerli üretimlerden ya da süreli yayınlardan veyahut da aktif üretim şartlarına dair merak ettikleri oldu mu?

Bu konu hiç açılmadı. Fakat bir kaç yetenekli Türk kardeşimizin porfolyolarını ve çizimleri gösterdim. Özellikle Berk Şentürk işlerine bayıldı. Rıza çizimlerine hep gülümseyerek bakıp muhteşem dedi durdu. Tolunayın bir kaç işini gösterdim, gayet iyi biraz daha çalışsın dedi.

3- Sıradaki çalışmalarına ya da gelecekteki projelerine dair herhangi bir açıklamada bulundu mu?

Evet, Şu an Star Wars dizisi için çalışacak belli bir süre. Bunun yanı sıra kendisine ait yeni bir Batman Serisi başlayacak, konusunu anlattı ama maalesef paylaşamayacağım.

4- Dar vakitte Türkiye etkinliğine ve Batman Günü 'ne özel kısa da olsa bir röportaj yapılma fırsatı oldu mu?

Roportaj yapılacaktı, aslında okurlardan soru toplayacaktık ama zamanımız kalmamıştı. Velhasıl Pazar çok hastaydı, roportajı onu yormamak için iptal ettim.

5- Manav bir abimizle yan yana içten bir fotoğrafını görmüştüm giden arkadaşların Whatsapp gönderilerinden. O karenin hikayesi nedir?

Ya o konu muazzam. Tam Jedbang'e geldik , manav komşumuz koşup Ooooo Welcome demeye başladı , kolundan tutup Jock'u Manavın önüne getirdi. Meğer Jock gençliğinde manavlık yapmış. Sarıldılar falan :) Foto çekildiler, hatta Jock daha sonra Ekran fotosunu bu resim yaptı :) Onunla gezdi devamlı.

6- Yolcu edilirken adetten olduğu üzere lokum, Türk kahvesi gibi takviyeler yapıldı mı?  :)

Hayır, ama başka takviyeler vardı :) Kahve sevmiyor zaten.

Şimdilik merak ettiklerim bunlar...

Yine olursa cevaplamaya çalışırımn.

Jedmau

Alıntı yapılan: Nightrain - 26 Eylül, 2019, 19:59:44
Baklava yedi mi? Yediyse ne dedi? ;D

Künefe yedik , bitiremedi :) Muazzam ama bana çok dedi.

BAHADIR

Alıntı yapılan: Jedmau - 26 Eylül, 2019, 20:35:39
Künefe yedik , bitiremedi :) Muazzam ama bana çok dedi.

Kilosuna çok dikkat eden biri gibi de gelmedi bana ama... ;)

Jedmau

Jedmau

Jedmau

Bu arada JBC Facebook sayfasına baya foto koydum. Yükleyebilecek kişiye bir dahaki imza günü süprizim olacak :)