Mister No Yeni Maceralar - Lal Kitap

Başlatan memospinoz, 12 Mart, 2020, 20:29:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

worldman

Konuyu çok uzattıklarını düşünüyorum.Bu seriye bir şans vermiştim ama sanırım devam edemeyeceğim.

pizagor

Alıntı yapılan: worldman - 10 Ocak, 2021, 17:36:35
Konuyu çok uzattıklarını düşünüyorum.Bu seriye bir şans vermiştim ama sanırım devam edemeyeceğim.

Ben de hikayenin kabak tadı vermeye başladığını düşünüyorum. Belli ki serinin geri kalanında da aynı konunun çevresinde sakız gibi uzatılacak. Bir zamanların efsanelerinin geri dönüşüyle ilgili bir şeyler düşünülüyorsa bunun vurucu olması gerekir, bir farklılık - bir farkındalık yaratması, okura kahramanı ne kadar özlemiş olduğunu hissettirmesi elzemdir. Bu unsurları ilk birkaç sayıda alıyordum ancak sonrasında yavaş yavaş hikayeden kopmaya başladım. Belli ki uzun bir saga amaçlanmış ancak kahramanın geri dönüşü için çıkış noktası daha öncekilerden pek de farklı olmayan bir Mister No konusu olunca, daha da doğrusu şablonu tanıdık birkaç Mister No konusu olunca bunlardan harmanlanan bir hikayeden de amaçladığı gibi efsane bir saga ortaya çıkaramıyor yazar, bol sayfalı bir hikaye oluyor sadece. İlk sekiz sayı itibariyle bende bıraktığı tat, gereksiz uzatılan, uzatıldıkça da sevimliliğini yitiren bir hikaye oluşu. Okuduğum yüzlerce sayfa, binlerce panel içerisinde aradığım ama bulamadığım yeni bir şeylerdi. Ancak zaten şunun şurasında kaldı 6 sayısı daha, yarı yolda bırakmayacağım.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

memospinoz

Jerry ve SS, mühendisin ölmeden önce fısıldadığı ipucunun peşine düşüp, bütün bu olayların arkasındaki şirketi bulmaya çalışırlar.

96 sayfa

pizagor

Sakız gibi uzadı derken hikaye dokuzuncu sayıda bitti.

rumar80

Mr No maceraları genelde uzun olur. Özellikle yol öyküleri. Ama bu macera uzamaktan öte bir şey oldu. Biraz ondan biraz bundan katalım şekline geldi. Maalesef beşinci sayıda bıraktım. Üzgünüm.

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 05 Şubat, 2021, 16:28:22
   Mr No maceraları genelde uzun olur. Özellikle yol öyküleri. Ama bu macera uzamaktan öte bir şey oldu. Biraz ondan biraz bundan katalım şekline geldi. Maalesef beşinci sayıda bıraktım. Üzgünüm.

Gönül isterdi ki şunu diyeyim:

'Dostum büyük hata yapıyorsun! Bomba gibi bir dönüş yapıyor Mister No!'

Geriye kalan birkaç sayı fikrimi değiştirse keşke...

darkwood

Mister No yeni maceralardan, eski klasik Mister No tadını bende aldım.
Lal in bastığı 100 lü sayılarda yer alan, Amerika da geçen ve sonu sürecek olarak sürekli devam eden yol öyküleri de fena değildi ama
bildiğimiz SS li klasik Manaus/Amazon öykülerinin yerini hiç biri tutmuyor doğrusu.
Darkwood Sakinleri..

dean

Amazon ormanlarında belgesel çekmek isteyen iki kişilik bir gruba rehberlik eden dostumuzun yolu beceriksiz bir avcı ve efsanevi öldüren gölge ile kesişiyor.

Sayfa Sayısı: 96
  Etiket Fiyatı: 20 TL

dean

Jerry Öldüren Gölge'yi uyuşturarak yakalamak için bir plan yapar ama siyah kaplanın peşine düşen sadece dostumuz değildir.

Orontes81

İlk 4 sayıyı okudum, fena değil açıkçası. Klasik maceranın yerini tutmasa da mister no, mister no dur. Umarım devam eder.

DAMPYR

Alıntı yapılan: Orontes81 - 07 Mayıs, 2021, 03:42:37
İlk 4 sayıyı okudum, fena değil açıkçası. Klasik maceranın yerini tutmasa da mister no, mister no dur. Umarım devam eder.
Ne yazık ki devam etmiyor İtalyada 14'düncü sayıdan sonra sonlandı

Orontes81

Alıntı yapılan: DAMPYR - 07 Mayıs, 2021, 14:18:56
Ne yazık ki devam etmiyor İtalyada 14'düncü sayıdan sonra sonlandı
:'( üzüldüm açıkçası

pizagor

Tek sayılık bu hikayeyi çok beğendim.

'Hayalet Kangaseyro' Mister No hikaye kalıplarının bir miktar dışında ve çok keyifli bir öykü olmuş.

Yeni Maceralar serisinin okuduğum en iyi sayısı...

dean

Serseri pilotumuz Patricia Rowland'ın da içinde olduğu bir ekiple tarihi kalıntıları aramak için yola çıkar.

dean

Mini dizinin bu son albümünde geçen sayıdan devam eden macera sona erer ve ardından kısa bir macera ile Jerry bize (umarız şimdilik) veda eder.