Mister No Yeni Maceralar - Lal Kitap

Başlatan memospinoz, 12 Mart, 2020, 20:29:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Orontes81

Ger döner umarım..Seri çok iyi değil çok da kötü değil ama okunabilir bana göre..

pizagor

Patricia'lı ve çok çok kısa bir hikayeyle bu seriyi de sonlandırdık. Yıllar sonraki dönüş, yeni bir başlangıç için çok daha kuvvetli hikayeler beklerdim ancak orta halli hikayelerinin döneminin üzerine çıkamadı bence. Bu 14 sayıyı edindiğime, çizgiromanlığıma eklediğime, okuduğuma kesinlikle pişman olmamakla birlikte beklentimi çok yüksek tuttuğumu da fark ediyorum. 12. sayı Hayalet Kangaseyro gibi güzel hikayelerini görmek umuduyla diyelim...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Orontes81

Alıntı yapılan: pizagor - 16 Haziran, 2021, 12:52:58

Tek sayılık bu hikayeyi çok beğendim.

'Hayalet Kangaseyro' Mister No hikaye kalıplarının bir miktar dışında ve çok keyifli bir öykü olmuş.

Yeni Maceralar serisinin okuduğum en iyi sayısı...

Ben de çok beğendim.İşleyişi, içiçe geçmiş olay örgüsü ile çok hoş bir sayıydı.

hanac

Alıntı yapılan: pizagor - 03 Ağustos, 2021, 15:34:37
Patricia'lı ve çok çok kısa bir hikayeyle bu seriyi de sonlandırdık. Yıllar sonraki dönüş, yeni bir başlangıç için çok daha kuvvetli hikayeler beklerdim ancak orta halli hikayelerinin döneminin üzerine çıkamadı bence. Bu 14 sayıyı edindiğime, çizgiromanlığıma eklediğime, okuduğuma kesinlikle pişman olmamakla birlikte beklentimi çok yüksek tuttuğumu da fark ediyorum. 12. sayı Hayalet Kangaseyro gibi güzel hikayelerini görmek umuduyla diyelim...

Aynı fikirdeyim, 14 sayıyı arka arkaya okudum.

Pişman olmadım, bazı yeni çizerler çok iyiydi. Onları dikkatlice takip edeceğim.

Saki

Ben bu yeni maceraları maalesef okuyamadım, peki, bu maceralarda Mister No Manausta mı ikamet ediyor yoksa Peru da yeni taşındığı yerde mi?

Mister No maceralarni kaldıkları yerden devam etseler, ne olacak ki, son macerasına kadar hepsi güzel, daha çok şey var yaşanacak...

Bir şeyler değişti den sonraki maceraları da çok güzel

En son okuduğum macerası Ninja-korkunç!

Kinowa59

Mister No benim 1975 yılından beri ( zaman zaman ayrı düşsekte) severek takip ettiğim bir seri. Yalnızca Diso' nun çizgileri karikatür gibi geliyor bana. Bir türlü ısınamadım.

Saki

Mıster No küllüyatını en az 5 defa okudum, ilk sayısını sanırım 1983 yılında okudum, bazı maceraları 30 defa okumuşumdur, ve hala okuyorum...

Diso ya gelince anatomik açıdan çizimler mükemmeldir, ama aşırı derecede gülmek var, Mister No çok gülüyor, çok neşeli, bence bu gerçek Mister No değil, etrafındakiler gülüyor,

fakat Diso da ilginç bir şey var, tek bir karede 5 insan yüzü çizer, hepsine yüz ifadesi verir, bunu hiç bir yerde görmedim.

Sonunda şunu diyecem Franco Bignotti ve Marco Bianchini çizimlerni daha çok seviyorum.. gerçek Mister No budur.

hanac

Alıntı yapılan: Saki - 28 Temmuz, 2022, 23:30:26
Ben bu yeni maceraları maalesef okuyamadım, peki, bu maceralarda Mister No Manausta mı ikamet ediyor yoksa Peru da yeni taşındığı yerde mi?

Merkezi yine Manaus. Tabii maceralar güney amerikaya dağılıyor.

hanac

Alıntı yapılan: bayram - 28 Temmuz, 2022, 23:49:59
Mister No benim 1975 yılından beri ( zaman zaman ayrı düşsekte) severek takip ettiğim bir seri. Yalnızca Diso' nun çizgileri karikatür gibi geliyor bana. Bir türlü ısınamadım.

Diso'nun eski çizimleri iyiydi, ama yaşlandığı için (Ferri'nin son dönemine benzer) çizimleri doğal olarak bozulmaya başladı. Bu yeni maceralarda sanki bazı yerlerde Diso'nun çizimlerinin üzerinden bir gölge çizer ile geçilmiş.
1932 doğumlu ve şu anda 90 yaşında.

Zeljko

Mister No dönem ve yer olarak pek çok senaryo üretebileceğiniz bir çizgiroman ama bunu son revolution formatinda renkli ve daha gerçekçi yapmalarini tercih ederim.Misal 2. dünya savasi dönemiyle ilgili bir mini seri veya 30'lu yillarin mafya cekismelerinin anlatildigi dönem.Ayrica hep derim SS'in punisher vari bir serisi de olsa aksiyon ve siddete doysak süper olurdu
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Saki

Revolutionu biraz  okudum ama pek sevemedim, bundan sonra New York maceralarnı da pek sevemedim,

Mister No nun ortamı Latin Amerika, Amazonya ve diğer ülkeler, örneğin  Kolumbiya da geçen bir kaç eski maceraları var, bunlara bayılırım, Jaguar Adam, El Loco, El Dorado,  vs, vs

Ha şimdi aklima geldi Bahia Sertao maceralarnı da çok seviyorum,

Unuttım nerde ama SS in ek olarak kendi maceralı var.

Mister No bitanedir...