Kalidor'un Conan Yazıları

Başlatan kalidor, 28 Mayıs, 2010, 14:51:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

trutalbruth

Ahah conanın karşı cinsle olan yoğun münasebetine gönderme yapıp bu tarz ürünler çıkarmaları beni çokta şaşırtmadı. Oraya tommiks resmi koyacak değillerdi ya :)

Fakat teksas tommiks seven birisi olmayı isterdim. En azından kitapları piyasada ve alınabilir. Conan desen birisi başlar yarım bırakır öbürü yılda bir cilt lütfederse çıkartır. Teksler zagorlar eski yeni ne varsa cilt cilt piyasada hangisini alacağını şaşırıyorsun.

Bu conan işinde başka bi dolaplar dönüyor ama çözemedim. Yoksa hiç zannetmiyorumki bu memlekette conan zagordan daha az okunsun.

kalidor

Aynen trutalbruth keşke Zagor, Teks okusaydım her ay 5-6 çizgiroman garantiydi. Bu akşam büyülü rüzgarda bir arkadaş SSOC Conan'ların bir kısmını çeviriyormuş, 6 bitti 7'ye başladım dedi. Marmara Çizgi kutu çıkarmayı düşünüyormuş SSOC'lar için  :D Kendisini çıkarttılar da kutusu kaldı. Bir yumurta kolisi kılıklı bir kutu yapıp ( Greystorm gibi) bir çizgiroman fiyatına satarlar artık. 30 yıl oldu bir Hiborya Çağı haritası çıkarında millet dua etsin arkanızdan >:(
Crom! Ölüleri Say...

ErenKoyunoglu

DAMPYR

kalidor

Peki  Conan seni seviyor mu sayın kızılmaske:)
Crom! Ölüleri Say...

DAMPYR

Alıntı yapılan: kalidor - 04 Mart, 2012, 11:59:54
Peki  Conan seni seviyor mu sayın kızılmaske:)

Bilmem bunu ona sormalı.Sevmem derken okumam anlamında söylemiştim.aman duymasın sonra Antalyayı dağıtmaya gelir neme lazım..... ;D ;D ;D

kalidor

Mart'ın üçte ikisi bitti gerçi ama ne demişler Mart kapıdan baktırır, kazma kürek balta yaktırır ;)
Crom! Ölüleri Say...

kalidor

Zeyna, Herkül zamanlarının çakma Conan dizisi. Dizideki Conan o kadar hümanist, yardımsever bir kelebekti ki bence o arkadaş Conan değil Ronald'dı. Arnie Avusturyalı, Ronald da Alman olunca (Ralf Moeller) bayağı takılıyorlarmış kendi aralarında. Yandaki ufak tefek amca da bildiğiniz kılıç ustasıymış. İlk Conan filminde Arnold'u tokatlayan da aynı amca Kyoshi Yamazaki, saygımız sonsuz.

Crom! Ölüleri Say...

kalidor

Barack Obama'nın Conan koleksiyoncusu olmasından mütevellit Chicago kökenli Devil's Due Publishing isimli bir yayınevi 2009'da seriye bağlamış. Kapaklar muhteşem :D

Crom! Ölüleri Say...

kalidor

Bilen bilir Conan ile Thor'un biraraya geldiği bir what if hikayesi vardır. Bu konu formumuzda da çok uzun süre önce işlenmişti. Şimdi aşağıdaki en üst sol kareye bakın. Barry Windsor Smith ne muziplik yapmış ;)

Hadi o karenin büyütülmüşünü de vereyim, hizmette sınır yok :D

Conan Thor'a Kor ;)
Crom! Ölüleri Say...

ferzan

Bu tarz detay ve kamera arkası/mutfak olaylarına bayılıyorum...Bu tezcanlı ve güleryüzlü ikinci Conan abimizin dizisini küçükken denk geldikçe izliyordum ama asıl Arnold'lu Conan'ın hakiki olduğunun da farkındaydım...Yine de kopulmamış,haberleşilmiş,görüşülmüş,eski ekipten 2 kişiyle yeni ekibin tez canlısı birlik olmuşlar,sanki eniştemgille dayımgili hiç bir arada olmadıkları halde bir kereye mahsus aynı ortamda ve koyu muhabbette yakalamış naçiz çocukluğum kadar sevindim...  :) ;D
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

kalidor

He he süper yorum Ferzan :D Arnold, Ralf'e zamanında el vermiş gibi gözüküyor. Ralf daha sonra Gladiator filminde fena sayılmayacak bir rolde oynamıştı.
Crom! Ölüleri Say...

ferzan

Hoppaaa,Gladyatör'de düşündüğüm kişi mi yoksa?..Vallahi de oymuş...Hiç aklıma gelmemişti ama evvel de ben bu tipi nereden hatırlıyorum dediydim... :o :) Orada da tezcanlıydı biraz...Tezcanlılık abiye yakışıyormuş,onu anladım...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

kalidor

3 sayfalık kısa, biraz karikatürize ama güzel bir Conan hikayesi. Çizer Paul Maybury bu çizimle Dark Horse'a iş başvurusu yapmış. Sonuç mu? Hüsran :D

Crom! Ölüleri Say...

tommikser

Sanırım bunu çizen adam çocukluğunda Conan karelerine bakamamış.Arkadaş Conan nasıl bu kadar meczup çizilebilir anlamadım ???