Cursed (Netflix)

Başlatan doktor1881, 26 Temmuz, 2020, 15:13:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

Netflix'in yeni fantastik dizisi Cursed (Lanetli) isimli dizisinin başrolünde 13 Reason Why (Ölmek İçin 13 Sebep) dizisi ile tanınan Katherine Langford başrolde. Langford bu dizinin çekimleri ile aynı zamanda Rian Johnson'un yazıp yönettiği Star Wars: The Last Jedi filminde de rol almıştı. Güzel ve yetenekli oyuncu Lagnford'u bu kez fantastik türündeki bir dizide izleyeceğiz.

Başrolü ile dikkat çeken yapım Cursed Türkçe'ye Lanetli ismi ile tanıtıldı. Dizide Kral Arthur'un Lady of the Lake Göl Kraliçesi olarak bilinen Nimue gözünden aktarılacak. Sin City'nin yazarı Frank Miller ve Puss in Boots'un senaristi Tom Wheeler'ın yaratıcısı olduğu dizide Kral Arthur efsanesinde yer alan Göl Kraliçesi Nimue dizinin merkezinde olacak. Nimue karakterine ise Katherine Langford hayat verecek

Dizide, gizemli yeteneklere sahip olan Nimue (Katherine Langford) kaderinde yazılı olan Göl Kraliçesi'ne (Lady of the Lake) dönüşür. Nimue, annesinin ölümünün ardından antik bir kılıcı teslim etmek için Merlin'i aramaya çıkar. Bu yolculukta ona arkadaşı Arthur eşlik eder. Arthur ile çıktıkları yolda Nimue beklenmedik maceralara atılacak ve cesaretin sembolü haline gelecektir.

doktor1881

Bölüm:1/1 Büyücü Merlin'in gençliğinde geçen bir hikaye Meşhur kılıçımız kendine bir sahip bulmuş gibi
Olaylar genç Frey kızı Nimue'nin gözünden anlatılıyor
İlk bölüm olarak tatmin etti

Bölüm Notu:7/10

doktor1881

Bölüm:1/2 Nimue'nin çocukluğunda ve gençliğinde geçirdiği  travmalarla harmanlanan geçmişi kendi eş zamanı  ile anlatılıyor
Kılıçın Merlin'e yolculuğu başlıyor

Bölüm Notu:7.5/10

naturlich

Diziye başlamak istiyorum fakat yorumlarda kötüleyen çok. Karar veremedim ama sanırım birkaç bölüm izleyeceğim.

doktor1881

Alıntı yapılan: naturlich - 26 Temmuz, 2020, 19:51:43
Diziye başlamak istiyorum fakat yorumlarda kötüleyen çok. Karar veremedim ama sanırım birkaç bölüm izleyeceğim.
Diziye başla diye tavsiye veremem ama bir kaç bölüm izleyerek siz daha iyi karar verebilirsiniz
Benim açımdan şimdilik bir sorun gözükmüyor gibi

doktor1881

Bölüm:1/3 Arthur'un kılıçla yolculuğu devam ederken Nimue'yi bıraktığı Manastırda işler karışır

Bölüm Nou:7.5/10

doktor1881

Bölüm:1/4 Kızıl Paladinler'in Fey köylerinde katliama devam ederken Nimue gizli sığınağa ulaşmaya çalışıyor

Bölüm Notu:7.5/10

memospinoz

Kitabını alan var mı? İthaki'den çıktı.

doktor1881

Alıntı yapılan: memospinoz - 27 Temmuz, 2020, 21:09:56
Kitabını alan var mı? İthaki'den çıktı.
Kitap alışveriş sitelerinde kitabını görünce, kitap ön kapağında Netfix dizisi yazınca diziden haberim oldu
Ama ne yazık ki kitabını almadım

doktor1881

Bölüm:1/5 Hayallerinizdeki Büyücü Merlin efsanesini yerle bir eden dizi
Vikingler-Büyük Roma imparatorluğu'da dizinin içinde
Merlin'in büyük sırrı bu bölümde ortaya çıkıyor
Mükemmel bir dizi deği Beklentinizi yüksek tutmadan izlerseniz tatmin edebilir

doktor1881

Bölüm:1/6 Melin'in büyük sırrını detayları bu bölümde iyice ortaya çıkıyor
Bu arada büyülü kılıç hikayesini ben daha değişik hatırlıyorum (Gençliğimde okuduğum kitaplardan hafızam beni yanıltmıyorsa)

doktor1881

Bölüm:1/6 Pym'in zeki hamlesi  üzerine vikingleri kızıl paladinlerin üzerine sürerken,Nimue  Fey Kraliçesi olma yolunda adım atıyor

doktor1881

Bölüm:1/7 Fey Kraliçesi olarak Nimue ilk zaferini kazanırken iyiden iyiye kııçın etkisi altına girer
Dizi ortalama birseviyede gidiyor Biraz olgunlar  eski dizilerden Zeyna-Herkül-Merlin 'i hatırlayabilir  O dizilerden bir tık daha iyi
Ben bu tip dizileri seviyorum ama pek bir şey de vaat etmiyor

doktor1881

Bölüm:1/8 Liderlik büyük sorumluluk  getirirken Nimue bu yükün altında eziliyor Merlin numaralarına devam ederken dışarda ittifaklar her gün değişmekte

doktor1881

Bölüm:1/9 Sezon finaline doğru Merlin'in Nimue'yi kurtarma çabalarını görürken Nimue'nin tek amaçı halkını korumak