Sergej Orloff & Martin Mystere

Başlatan Zeljko, 04 Ağustos, 2020, 21:35:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Zeljko

Yaklaşık bir ay önce Emrah Safa Gürkan hozomuz twitter'da açmıştı bu anketi bende buraya taşımayı düşündüm. Xanadu'yu okuduktan sonra kader mahkumu olduğunu ögrendiğim Orloff'a verdim oyumu.Twitterda da oylar %57'ye %43 Sergej lehine olmuştu.Sizce hangisi,neden?
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

hanac

Tabii ki Martin Amca.

@Zeljko
Zagor mu, Hellingen mi diye de sorma  :)

Zeljko

Alıntı yapılan: hanac - 08 Ağustos, 2020, 19:02:52
Tabii ki Martin Amca.

@Zeljko
Zagor mu, Hellingen mi diye de sorma  :)

Aslında fena fikir değilmiş ;D

alan ford

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

darkwood

Sergej'in sağı solu belli olmaz, Marti amaca tabi ki,
Darkwood Sakinleri..

ferzan

Martin Mystere okumaya bayılırım ama bu Martin 'in şahsını sevdiğim anlamına gelmiyor. :) Martin 'in benmerkezci bir yapıda olduğunu ve sahip olduğu meziyetlerin bile egosundan ileri geldiğini düşünüyorum. Mesela Mister No 'nun insani eylemlerinden ve en zor şartlarda bile kendini fedakarlığa iten samimi içgüdülerinden asla şüpheye düşmem ama Martin 'in eylemlerinde iyi tarafını dahi yönlendiren elitist bir üstünlük duygusunun bastırılmasından mütevellit suni bir tevazu var bence. Ayrıca Martin daha avantajlı bir konumda ve edinimlerini kısmen de olsa baba servetine borçlu. Neyse ki zeki bir adam olduğu için bu durumu itlik yaparak değil kendisini geliştirip eğitimine ve şahsi araştırmalarına harcayarak belli bir noktaya gelebilmiş. Buna rağmen Sergej Orloff 'un saplantılı tutkusu ile empati kuramayacak oluşu, ailesinin kaybına rağmen miras kalan servetten ötürü hayata 1-0 önde başlaması ve belki de Orloff kadar büyük ödünler veremeyecek olmasından ötürüdür. Orloff da sağlam pabuç değil, bir noktadan sonra zekası, tutkularının ve hırslarının kurbanı olarak tamamen şerefsizliğe çalışsa da özünde son dakikada tövbekar olmaya müsait bir Darth Vader ruhu taşıdığı da aşikar. O sebepledir ki Martin benim gözümde okul bahçesinde düşen çocuğa dondurmasını yiyerek uzaktan bakan ve düşmesine sebep olan dinamikleri göz önüne alıp ibret alan bir "iyi ki benim başıma gelmedi" adamıdır ve akabinde "daha da başıma gelmemesi için şöyle şöyle yapmak lazım" diyebilecek bir Hans 'tır. Muhtemelen doğuyu da bir noktaya kadar tek tip oryantalist bir mantıkta algılaması kuvvetle muhtemeldir. :) Ufoları ya da Agharta 'yı çözmek için kılı kırk yarabilir ve en ufak bir kültürel farkı bile sayfalarca savunabilir ama aynı özeni ortadoğunun üçüncü dünya ülkelerine gösterme gereği duymayabilir. Martin bence budur. Orloff da ondan farklı olmasa da Martin ile eşit şartlara sahip olmadığından gözümde daha bir mağdurdur ama itlikleriyle haklıyken haksız konuma düşmüş bir "Nihehehehe, sonunda ben galip geleceğim" klişesine dönüşmüş yitik bir potansiyeldir ama vicdana gelip ilmini hayra kullanma ve kefaret ödeme konusunda gözümde Martin 'den daha önde bir adaydır.

Gene de al birini vur ötekine. Eskiden dost olan ikilinin bu karakter özellikleriyle birbirini yemesine şaşmamalı. Yalnız bir macerada bunlar birlikte günah çıkarır gibi bir olay yaşamış ve yitip giden zamana ve emeğe acımış, birbirileriyle kucaklaşmalarına ramak kalmıştı diye hatırlıyorum ama gene birbirilerini yemeye devam ettilerdi galiba. Martin 'in bu dalaş esnasındaki soğukkanlı pasifliği de bir okur olarak beni delirtiyor. Orloff en azından nefretini de yaşıyor ve kılıf aramıyor. Ayrıca Martin 'in yıllardır Diana 'yı oyalaması ve kurnaz Diana 'nın da bir türlü nişan atmamış olması beni hep bu çiftten soğutur. Yalnız Java adamın hasıdır bu çizgi romanda, insanlığı bu ilk insandan öğrenebilecek ruh olsa keşke hepsinde ama kurban olduğum Java 'sının saf hamuruna isteseler de ulaşamazlar o kirlenmiş yapış yapış balçık hamurlarıyla.

Oy moy yok ikisine de. Maceralarını severek okumaya devam edeceğim ki bu ikilinin birbiriyle dalaşmasını da izlemeye devam edebileyim. Bu esnada Diana 'nın işgüzarlığından tiksineyim, Java 'nın delikanlılığıyla teselli bulayım. Martin ve Sergej ikilisine diyeceğim tek şey; Yiyin birbirinizi, ete para vermeyin. Yalnız Java 'ya ilişmeyin.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Nemo

Angie deme sansim var mi? :)
...
Iyi kalpli yasli amcamizdan yana kullandim oyumu.
Özel Alfa Ajanı

alan ford

Nemo Angie'yi seven bi sen bir de ben varım sanırım dostum:)

Zeljko

Yetmişinden sonra Marty dedemizi yoldan çıkarmamak adına malesef Angie'yi ankete ekleyemiyoruz ama başka bir ankette Diana ile ikisini kapıştırabiliriz

pizagor

Alıntı yapılan: Zeljko - 10 Ağustos, 2020, 17:12:19
Yetmişinden sonra Marty dedemizi yoldan çıkarmamak adına malesef Angie'yi ankete ekleyemiyoruz ama başka bir ankette Diana ile ikisini kapıştırabiliriz

DIANA!!! Net!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

darkwood

Alıntı yapılan: pizagor - 10 Ağustos, 2020, 19:27:55
DIANA!!! Net!

Angie'in şovundan sonra bakalım, oylar kime gidecek.  8)

Bu arada Martin amca'nın gençliği de Angie hayranı,

Darkwood Sakinleri..

pizagor

Alıntı yapılan: darkwood - 11 Ağustos, 2020, 00:02:33
Angie'in şovundan sonra bakalım, oylar kime gidecek.  8)

Belaltı vuracaksak, Sayın Darkwood, Diana da bir o kadar - hatta daha bile fazla - oy alıcı olabilir  :)

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

alan ford

ilk maceradan mıydı bu, sonra yaşlandı Diana, örtündü biraz

darkwood

Alıntı yapılan: pizagor - 11 Ağustos, 2020, 08:08:20

Belaltı vuracaksak, Sayın Darkwood, Diana da bir o kadar - hatta daha bile fazla - oy alıcı olabilir  :)

Angie nin sanatını da göz ardı etmeyelim, sayın Pizagor.  8)
Darkwood Sakinleri..

Zeljko

Martin amca'nın filmi çekilse Uğur Dündar oynar artik hemfikiriz peki Diana'yı kim oynayabilir.Bu konuda sayin Hanac ve V arkadaşlarımızın zengin film arşivlerini göz önünde bulundurarak kendilerinden fikir beyan etmeleri hususunda ricada bulunuyorum