Disney Çizgi Klasikler - Beta Kids

Başlatan memospinoz, 14 Ocak, 2021, 16:19:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Miguel de Cervantes'in klasik romanının bu eğlenceli uyarlamasında Goofy ile Mickey, macera peşindeki şövalye ile onun güvenilir yardımcısını oynuyorlar!

Kafasından bir darbe alan Goofy, Don Goofot adlı bir gezgin şövalyeye dönüşüyor. Birlikte hayal ürünü suçlularla, devlerle ve canavarlarla savaşırlarken Mickey, Goofy'nin yeni kimliğini de saygıyla kabulleniyor. Ama iki ortak, şehrin altında pusuda bekleyen ve asla hayal ürünü olmayan bir tehlikeyi fark edince, durumu kurtarmak için doğru zamanda gerçekliğe dönebilecek mi?

21x28 cm, 96 sayfa

memospinoz

Mickey, Minnie ve Goofy, Bram Stoker'ın klasik eseri Drakula'nın bu yepyeni uyarlamasıyla karşımızdalar! Onlarla birlikte gölgelerden yükselen vampirlerin dünyasına adım atmaya hazır mısın? Drakula'nın şatosunda kapalı kalan Jonathan Ratker (Mickey), oradan kaçarak büyük aşkı Minnina'ya geri dönmenin bir yolunu bulmak zorunda. O sırada Minnina ve Doktor Goofy Van Helsing ise, Doğaüstü güçlerle kendi başlarına mücadele veriyorlar. Drakula, Jonathan Ratker'ın en sevdiği kişinin peşinde olabilir mi?

80 sayfa

memospinoz

Mary Shelley'nin klasik romanından, başrolünü Donald'ın oynadığı müthiş bir uyarlama!

Donald, yaratım sanatına karşı büyük bir yeteneği olan Doktor Victor von Duckenstein'dir. Eski bir bilim kitabından esinlenen Victor, hayalini gerçekleştirmek üzere harekete geçer. Sayısız deneyden sonra, nefes alan, canavar görünümlü ve amacının ne olduğu bilinmeyen bir canlı yaratır. Acaba Victor ne yaratmış olabilir ve bu yaratığın amacı nedir?

80 sayfa

memospinoz

Herman Melville'in klasik eseri Moby Dick yepyeni bir uyarlamayla okurlarının karşısında! Hem de başrolde Varyemez Amca, Donald ve yeğenleri Cin, Can, Cem'le! Tüylü mürettebatımız, Kaptan Vakvak'ın şanslı parasını çalan beyaz balina Moby Dick'i bulmak için açık denizlere yelken açıyor.

Vakvak'ın intikam uğruna başlattığı bu yolculukta açık denizlerin tehlikeleriyle karşılaşan kahramanlarımız şu sorunun yanıtını çok merak etmeye başlıyor: Kaptanları intikam almak için ne kadar ileri gidecek?

80 sayfa

memospinoz

Robert Louis Stevenson'ın korsanlar, defineler ve maceralarla dolu klasik romanı, Mickey, Goofy ve Uzun Pete'in rol aldıkları bu uyarlamayla yeniden hayat buluyor!

Genç Jim Farecan, bir define haritası keşfedince uzun zamandır hayallerini süsleyen maceraya atılıyor, açık denizlerde yolculuğa çıkıyor, tropikal ada ormanlarında araştırma yapıyor ve acımasız korsanlardan paçayı kurtarmaya çalışıyor! Bakalım Jim Farecan'ı bu macerada başka neler bekliyor?

96 sayfa

Mrtekin

Bunlar çok güzelmiş ya. Hepsi alınır. ;D
They drew first blood...

yidar

Bunun gibi karlar ülkesi vs diyede çıkmış 5 adetten daha fazla sanırım. Onlar farklı bir seri mi acaba anlayamadım

memospinoz

Alıntı yapılan: yidar - 14 Ocak, 2021, 16:38:09
Bunun gibi karlar ülkesi vs diyede çıkmış 5 adetten daha fazla sanırım. Onlar farklı bir seri mi acaba anlayamadım

Farklı seri, onlar animasyon filmlerdeki karakterleri içeriyor. Bunlar Disney'in en eski karakterlerini edebiyat klasikleri ile buluşturuyor.

yidar

Alıntı yapılan: justanordinarygeek - 14 Ocak, 2021, 16:51:16
Farklı seri, onlar animasyon filmlerdeki karakterleri içeriyor. Bunlar Disney'in en eski karakterlerini edebiyat klasikleri ile buluşturuyor.
Çok teşekkür ederim

Kauss

Hiç alıp okuyan var mı ? Beta kids yazdığı için çocuklara yönelik mi yoksa yetişkinler için de uygun mudur ?

BAHADIR

Disney bu... 7'den 77'ye okunur...  ;)

yidar

Bu seri toplamda 5 kitap anladığım dogru mu?

memospinoz

Alıntı yapılan: Kauss - 14 Ocak, 2021, 19:03:04
Hiç alıp okuyan var mı ? Beta kids yazdığı için çocuklara yönelik mi yoksa yetişkinler için de uygun mudur ?

Ben alacağım valla.  ;D Vakvak Amca olsun çamurdan olsun. Keşke klasik Topolino çizgi romanları da basılsa.
The Complete Carl Barks Disney Library de basılsa şahane olmaz mı mesela? Aşağıda fotolarını paylaşıyorum.

memospinoz

Alıntı yapılan: yidar - 14 Ocak, 2021, 19:17:27
Bu seri toplamda 5 kitap anladığım dogru mu?

Şimdilik 5. Hamlet, Bir Noel Şarkısı uyarlamaları filan da var ama onlar da gelir mi bilemem. Umarım gelirler.  :D

yidar

Alıntı yapılan: justanordinarygeek - 14 Ocak, 2021, 19:26:59
Şimdilik 5. Hamlet, Bir Noel Şarkısı uyarlamaları filan da var ama onlar da gelir mi bilemem. Umarım gelirler.  :D

Çok teşekkür ederim