See (2019)

Başlatan doktor1881, 19 Kasım, 2020, 20:57:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

See, günümüzden uzak bir gelecekte geçiyor. Dizide, görme yetisini yitiren insanlığın , hayatta kalmak için yeni yollar aramasını konu ediniyor. Ne var ki yeni hayata gelen ikiz bebeklerin görme yetisiyle doğması işleri karıştırıyor. Dizinin başrolünü Game of Thrones'ta canlandırdığı Kahl Drogo karakteri ile dikkatleri çeken Jason Momoa üstleniyor. Momoa'nın korkusuz savaşçı Baba Voss rolünü üstlendiği See'nin senaryosunu Peaky Blinders'ın yaratıcısı Steven Knight ile Açlık Oyunları serisinin son üç filminin yönetmen koltuğunda oturan Francis Lawrence birlikte kaleme alıyor. 10 bölümden oluşan See'nin yürütücü yapımcılığını Knight, Lawrence, Peter Chernin, Jenno Topping ve Kristen Campo üstleniyor

https://www.youtube.com/watch?v=7Rg0y7NT1gU

V

Alıntı yapılan: doktor1881 - 19 Kasım, 2020, 20:57:36
See, günümüzden uzak bir gelecekte geçiyor. Dizide, görme yetisini yitiren insanlığın , hayatta kalmak için yeni yollar aramasını konu ediniyor. Ne var ki yeni hayata gelen ikiz bebeklerin görme yetisiyle doğması işleri karıştırıyor. Dizinin başrolünü Game of Thrones'ta canlandırdığı Kahl Drogo karakteri ile dikkatleri çeken Jason Momoa üstleniyor. Momoa'nın korkusuz savaşçı Baba Voss rolünü üstlendiği See'nin senaryosunu Peaky Blinders'ın yaratıcısı Steven Knight ile Açlık Oyunları serisinin son üç filminin yönetmen koltuğunda oturan Francis Lawrence birlikte kaleme alıyor. 10 bölümden oluşan See'nin yürütücü yapımcılığını Knight, Lawrence, Peter Chernin, Jenno Topping ve Kristen Campo üstleniyor

https://www.youtube.com/watch?v=7Rg0y7NT1gU
2.sezonunu bekliyorum.Ilk sezonu gayet iyiydi..
"İstemem,eksik olsun.."

doktor1881

Bölüm:1 Bu dizi 2019 yapımı olup Kasım 2020 de 2.sezonu yayınlanacak diye dedikodular dönmesine rağmen henüz bir fısıltı bile yok
Konu bildik bir felaket sonu yine dünyanın sonu gelmiş kalan az miktarda insan yine birbirini yemekte Dizinin çekim teknikleri ve arka fon harika
Baba Voss gerçektende rolunun hakkını veriyor Bölüm başındaki savaş sahnesi harika

Bu arada hepimiz dua edelim mi
Sayın V  dizide ki dua sahneleri hakkında ne dersiniz :o :o

Bölüm Notu:9/10

can amca

Amazon Prime'da Carnival Row ilk sezonu bitirdim. Fantastik, politik ve detektif hikayelerinin güzel bir karışımı olmuş. Tavsiye ederim. Orlando Bloom (Legolas, Will Turner) da iyi bir performans gösteriyor. Jared Harris (Moriarty- Sherlock Holmes:Gölge Oyunları)(IMDB: 7,9, bazıları buna pek bakmıyor ama bana bir fikir veriyor). İkinci sezon onayı almıştı ama covid nedeni ile çekimler durmuştu.

O hızla PKD uyarlaması olan Yüksek Şatodaki Adam-The Man in the High Castle (IMDB:8.0) başladım ilk sezonun sonuna gelmek üzereyim. PKD sevenler bilir, kitap Alternatif bir gelecekte Nazilerin ve Japonların 2. dünya savaşını kazanması durumunda olabilecekler konusunda. Zaten PKD olunca akan sular duruyor benim için, bir de X-Files yaratıcısı Frank Spotnitz uyarlaması olunca ilgimi çekmişti. Kaç senedir izlemek istiyordum ama hep arkalarda kalıyordu. Açıkçası korsan olarak izlemek te istemiyordum. Amazon Türkiye'ye gelince iyi bir fırsat oldu. Tabii romanı 4 sezona yaymak için bazı gereksiz uzamış bölümler var ama izlenebilir. Oyunculuk performansları çok yüksek seviyede değil ama Alexa Davalos (Riddick Günlükleri, benim hatırladığım filmlerinden biri)  rolünün hakkını kitapta hayal ettiğim şekilde veriyor diyebilirim. Bu arada romanda yer almayan Obergruppenführer John Smith karakterini oynayan Rufus Sewell'in çok daha iyi bir oyunculuk sergilediğini söylemek isterim; kitapta olmadığı için bir beklentim yoktu o nedenle karşılaştırma yapamıyorum.

Bu arada Amazon prime daki her sahnede oynayan oyuncuların biyografisine erişme, müziklerle ilgili bilgi alma özelliklerine bayıldım.

doktor1881

Bölüm:2 Cadıbulanlar'dan mucize kaçış sonucu geldikleri yeni bölgeye kalan bir avuç insanın yerleşme çabaları ile geçen bölümde dinamizm düşük seyretti

Bölüm Notu:7/10

dean

See dizisi benim 2019 yılındaki en büyük hayal kırıklıklarımdandı. Apple'ın sektöre çok güçlü bir dizi ile gireceğine inanıyordum. Maalesef olmadı.

doktor1881

Bölüm:3 Haniwa ve Kofun büyüme aşamasında gördüklerini tüm kabileden ve sandığı annesinden saklamak zorunda kalırlar Yıllar sonra bulunduğu bölgeden çıkıp bir festivale katılmaları değişik olaylara yol açarken Baba Voss hakkında bir sır daha ortaya çıkar

Bölüm Notu:8/10

doktor1881

Bölüm:4 Baba Voss ve ailesinin yerinin cadıbulanlar tarafından keşfedilmesi sonuçu yine kaçmaya başlarlar Jerlameral geçtiği her yere tohumlarını saçmış Yeni bir gören daha ortaya çıkar

doktor1881

Bölüm:5 Cadıbulan başkentinde garip şeyler olurken Kraliçenin kaderi değişiyor Ortaya çıkan Prenses diziyi izleyen herkesi şaşırtıyor

doktor1881

Bölüm:6 Jerlameral'in diğer gören oğlu Boot'un hain planları yüzünden aile dağılırken,bakalım baba Voss ve çocukları düştükleri durumdan nasıl kurtulacaklar Diziyi sürükleyen Jasom Momoa'nıncanlandırdığı Baba Voss karekteri

doktor1881

Bölüm:7 Haniwa'nın vefasız olduğu kadar Kofun vefalı çıkıyor Çocuklar babalarını küçümserlerken Cadıbulanlar iktidar değişikliğine hazır mı
Dizi güzel ancak belli bir seviyenin üzerine çıkamıyor O eşiği geçse efsane olacaktı Yazık olmuş

Bölüm Notu:7.5/10

doktor1881

doktor1881

Bölüm:2/1 Dizinin 8 bölümlük 2.sezonu da yayınlandı Bir senelik ayrılıktan sonra dizinin ilk bölümü iyi gitti Baba Voss karekterine hayat veren jason Momoa gerçekten bu tür roller için yaratılmış ve yine rolunun hakkını veriyor Kraliçe baskenti kaybettikten sonra yollara düşer ve kendine yeni başkent seçer entrikalar devam etmektedir

Bölüm Notu:.85/10

doktor1881

Bölüm:2/2 Dizide oluşturulan evren güzel işleniyor Bu bölümde ''Aşk sen nelere kadirsin'' sözü bir kez daha kendini kanıtlıyor Haniwa'nın aptallıkları,Kraliçenin zalimlikleri artarak devam ediyor Baba Voss bildiğimiz gibi

Bölüm Notu:8.5/10

doktor1881

Bölüm:2/3 Kraliçenin ses tonunda bile zalimlik akıyor Baba Voss hapiste hiç ummadığı biri ile karşilaşır Kader onları birbirine bağlarken See evreninde her yerde güç kavgası ve ihanet sürmektedir

Bölüm Notu:8.5/10