The Wheel of Time (Zaman Çarkı)

Başlatan hanac, 17 Eylül, 2019, 13:26:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Robert Jordan'ın Zaman Çarkı eseri, dizi olarak Amazon tarafından hazırlanıyor.

https://www.imdb.com/title/tt7462410/

Kitapları için aşağıdaki başlığa bakabilirsiniz

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,11320.0.html

ghostrider

Kitapları güzel ama seri zorlama olarak aşırı uzun insan sıkılıyor,inşallah dizi de az ama öz olarak olayları anlatırlar.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

HacıGeraltEmmi

İlk 3 bölüm itibari ile büyük hayalkırıklığı yaşadım. Oyunculuklar kötü, zorlama kamera açıları ile çekimler kötü, CGI lar kötü, sesler bile kötü. Amazon bize herşeyin parayla pulla alakalı olmadığını ispatlamaya çalışıyor. Ben ikna oldum şahsen :)

alan ford

İlk üç bölümü dün seyrettim. aslında oyuncu seçimleri fena değil ama bu kadar çok karakterli bir diziyi nasıl kotaracaklar çok merak ediyorum. Özellikle ilk ciltlerdeki temponun düşük olması dizinin ömrü için hiç hayra alamet değil. 14 cildi 5 sezonda toplarlarsa iyi ama ilk üç bölüm itibarıyla daha ilk cildin başındalar. Her kitap bir sezon olmaz umarım. Aes Sedai'lerin zamandan, yaştan azade yüzleri pek olmamış. Aieller nasıl çıkacak bakalım.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

ghostrider

Felaket bir uyarlamadır; kitapları sevenler izlemesin!
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

Nomad

Diziye o kadar çok hintli doldurmuşlar ki, her an "avara muuu, hu huuu avara muuu" diye dansedip şarkı söylemeye başlayacaklar diye bekliyorsunuz.
Tamam diversity falan anladık ta, az da orjinal esere saygınız olsun.
Biryerlerde dizinin bölüm başı bütçesi 10 milyon dolar diye okudum.
Eğer gerçekse bu rakam, dizideki özel efektler ve makyaj/kostüm durumundan çıkarımla paranın kumarda, karı kızda ezildiğine eminim :)
1976 yapımı Star Wars ın bar sahnesinde kostüm ve makyajlar daha iyi kesinlikle.
Efektlere hiç girmiyorum.
Ortalıkta beyaz hale döndürmek efekt sayılmıyor artık.