Frequency

Başlatan hennessy, 20 Ekim, 2016, 09:42:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

http://www.imdb.com/title/tt5531470/

Henüz sekiz yaşındayken babasını kaybeden ve annesiyle büyüyen kariyerinde başarılı bir kadın, erkek arkadaşıyla evlenme kararı aldığı bir gece garajının üzerine yıldırım düşer. Küçük bir kızken babasıyla beraber saatler geçirdiği eski radyonun çalıştığını fark edince kontrol etmeye gider. Radyonun diğer tarafında bir kişinin olduğunu fark eder ve konuşmaya başlar bir süre sonra konuştuğu kişinin 1996 yılında ölen babası olduğunu fark eder ve tüm hayatı değişecektir. Geçmişte bulunan babasını uyararak hayatını kurtarır ancak babasız geçirdiği 20 yıllık zaman dilimi ve hatırladığı yaşamı değişerek yeni anılar ve olaylar değişecektir.

Diğer taraftan 1996 yılına kadar kayıp insanlar ve cinayetlerle ilgili bir davayı almaya hazırlanan güzel dedektif kelebek etkisiyle değişen tarih cetvelinde öldürülen insanların günümüze kadar devam ettiğini öğrenir zamanı değiştirmeden önce hayatta olan annesininde 1997'de kaybolan insanlar arasına eklenmesi olayları daha karmaşık bir hale getirecektir. Katil babası mı yoksa geçmişte babasının engellediği bir kişi mi ? tarihi yeniden düzeltmek için kendinden başka kimseye güvenemezsin...

Fena değil izleyin derim.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

doktor1881

Bölüm:1 Forumda ki etki üzerine ilk bölüme baktım sağlam bir konusu  var.Olaylarda güzel kurgulanmış
Baba-kız arasındaki ilişki çok hoşuma gitti (Benimde  kızım olduğumdan dolayı olabilir)

Bölüm Notu:9/10

doktor1881

Bölüm:2 Frekans filmini orjin alarak yayınlan bu dizi yeni sezonun sağlam yapımlarından biri.
Raimy'in yatığı her hamle zaman sapması yaparak durumu daha da karıştırmakta
Bu dizi gerçekten bir sanşı hakediyor.Bir göz atın derim

Bölüm Notu:8.5/10

Pulluk

İlk bölüm itibariyle hiç de fena değil ve gizem unsuru da gayet yerinde. Öte yandan eldeki malzeme ile sıkmadan ne kadar uzayabilir, emin değilim pek...
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

doktor1881

Bölüm:3 (GünceL) 2016 yılından 1996 yılına müdahale edip hayat çizgisinde değişiklikler yapan Raimy annesinin olayını çözmeye çalışıyor

BülenT arakadaşımızın dediği gibi  ilerleyen bölümlerde bu konsept gelişmezse dizi geleceği hakkında sıkıntı yaratır

Bölüm Notu:8/10

doktor1881

Bölüm:4 Dedektif Frank gerizekalının önde gideni(İzlerseniz anlarsınız ;D)
Eva'nın annesinin kaybolması üzerine kurulan bölüm,Nigthingale seri katiline  ulaşmak için her yol denenir

Bölüm Notu:7.5/10

Harun Ça

2000 yapımı aynı isimli filmin uyarlaması tabii başrolün kadın olması, güneşteki patlamalar yerine yıldırım düşmesi gibi büyük değişiklikler var. Filmi zamanında izlediğimde çok beğenmiştim BTTF gibi çocukluğumun efsane filmlerinden biridir. Diziye henüz başlamadım, sezon bitince toplu izlerim. Filmi izlemediyseniz tavsiye ederim.

doktor1881

Bölüm:5 Raimy 2 farklı yaşamı hatırlaması ve geçmişteki babasının yardımıyla suçluyu yakalar
Konu artık sıkmaya başladı. Bu dizinin 2. sezonu olmaz

Bölüm Notu:5.5/10

dean

rumar80

Belliydi.  Kötü değildi ama ikinci sezonu kaldıracak gibi de değildi.