Cobra Kai

Başlatan doktor1881, 17 Eylül, 2020, 23:52:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

Cobra Kai'de, 1984 yılında gerçekleşen All Valley Karate Turnuvası'nda yaşananların otuz yıl sonrası anlatılıyor. İki dövüşçü de yıllar içerisinde olgunlaşmış ve farklı hayatlar sürmüştür. Zor zamanlardan geçen Johnny Lawrence, geçmişteki günlerine geri dönebilmek için dövüş okulu Cobra Kai'yi yeniden açar ve yeni öğrencilerini eğitmeye başlar. Johnny Lawrence ve Daniel LaRusso arasındaki rekabet ise yeniden kızışacaktır. Ralph Macchio ve William Zabka'nın başrolü paylaştığı dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca , Xolo Maridueña, Tanner Buchanan, Courtney Henggeler, Mary Mouser ve Ed Asner gibi isimler yer alıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=TSddRO0LkeQ

Karete Kid filminden sonra neler oldu merak ediyorsanız Netflix+de

doktor1881

Bölüm:1/1 Karete Kid filminde yenilen kötü çocuk Lawrence için işler o günden bu yana tepe taklak gitmiştir İlk bölüm de 30 yıl sonraki lawrence ne halde ve sorunları nedir onu görüyoruz Eğlenceli bir diziye benziyor

Bölüm Notu:7.5/10

rumar80

Tesadüftür ki, son iki hafta içinde iki sezonu da bitirdim. Eski filmlere bolca göndermesi olan, ne anlatmak istediğini bilen düzgün bir dizi. Eski filmdeki karakterlere eklenen yeni öğrenciler gerçekten güzel serpiştirilmiş. Süresi de çok uzun değil. Yaklaşık 30'ar dakikalık bölümleri var. Tek itirazım Johnny ve Daniel'ın içlerindeki husumeti bir türlü atamamaları. Dizinin temeli bu belki ama sakince konuştuklarında ortak noktaları olduklarını fark ediyorlar. Ama sonra bir olay oluyor ve hop başa sarıyor.
   Üçüncü sezon onayı almış ve 2021 yılında gösterilecekmiş.   

doktor1881

Bölüm:1/2 Bu bölüm kazanan LaRusso'nun hayatını izliyoruz Mutlu ve zengin bir yaşam sürmektedir ama onunda sorunları vardır
Dizi 30 dk gözüküyor ama net 25 dk civarında Seyredirken eğleneceksiniz

Bölüm Notu:8/10

doktor1881

Bölüm.1/3 Süre az olduğu için su gibi akıyor Lawrence yeni bir başlangıç yapmak için kendine bir öğrenci bulur Miguel
Bu bölüm onun üzerine kurulu

Bölüm notu:8/10

doktor1881

Bölüm:1/4 ''Cobra Kai asla ölmez''adlı bölümde  çocukların ailelere nasıl büyük bir sorun yarattığını tatlı bir dille görüyoruz
Dizi geçtikçe kendine bağlıyor

Bölüm Notu:8.5/10

doktor1881

bölüm:1/5 Lawrence nihayet sınıfına 2. öğrencisini kazanırken lisede gençler arasında anlaşmazlık üst seviyeye çıkarken Miguel şovunu yapar

doktor1881

Bölüm:1/6 Lawrence 'nin önünde ki en büyük engel turnuvaya katılabilmek için vetoyu kaldırmak Ama  bu da kolay olmayacak

hanac

Cobra Kai'nin ilk 3 bölümünü izledim ve oldukça beğendim.

Devam edeceğim.

Vega

Alıntı yapılan: hanac - 26 Eylül, 2020, 07:56:15
Cobra Kai'nin ilk 3 bölümünü izledim ve oldukça beğendim.

Devam edeceğim.

ilk iki sezonu tekrardan izledimi oturdum 3. sezou bekliyorum. Böylesine efsanevi bir dizinin bu kadar az takdir görmesi üzücü. ikinci sezon sonu ile dizinin geldiği nokta mükemmel. 3. sezonda ne olacak, yeni bir dojo kurulacak mı, ali diziye katılacak mı kafamda deli sorular. hanac reis, bizim doğa hala seyretmemek için direnmekte. bir de sen ısrarcı ol bakalım inadını kıracak mısın. Biz de senle 3. sezon için fikir yürütelim.
İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...

rumar80

Teaser'a göre bu sefer bir de Japon rakip var. Sanırım Bay Myagi'nin oğlu. Başka sırlar açığa çıkacak herhalde.
    Jacki Chan'lı film ve kız karate kid saçmalığı unutulup klasik filme ağırlık vermeleri güzel olmuş. Bir de yapılan göndermeler çok güzel. Hele ilk sezon finalinde oyuncusu sakatlanınca Daniel'ın yaptığına çok güldüm.

hanac

Alıntı yapılan: Vega - 25 Kasım, 2020, 08:57:37
ilk iki sezonu tekrardan izledimi oturdum 3. sezou bekliyorum. Böylesine efsanevi bir dizinin bu kadar az takdir görmesi üzücü. ikinci sezon sonu ile dizinin geldiği nokta mükemmel. 3. sezonda ne olacak, yeni bir dojo kurulacak mı, ali diziye katılacak mı kafamda deli sorular. hanac reis, bizim doğa hala seyretmemek için direnmekte. bir de sen ısrarcı ol bakalım inadını kıracak mısın. Biz de senle 3. sezon için fikir yürütelim.

Gerçekten çok güzel bir dizi. Ama belki bizim gibi Karate Kid filmleri ile büyüyenler için.

O filmleri seyretmemiş olanlar için o kadar da iyi olmayabilir.

Ama dizi çok iyi gidiyor. Umar Miyagi'nin oğlu da geliyor olabilir dedi ya resmen heyecanlandım.

alan ford

seyredeceğim yahu tamam
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Zeljko

Bugün 2.sezon 6. bölümü bitirdim,izlerken tüylerim diken diken oldu  :'(

******Süprüzbozan içerebilir******

ilk filmde Daniel ve Johnny'nin final maçını kenardan izleyen  Tommy'i hepimiz hatirlarız hatta daniel'i kastederek "put him in the body bag" diyordu.

Bu bölümde kanser olup ölüyor ve kendisi ceset torbasının(body bag) fermuarı çekilirken görüntüleniyor.İzlerken okadar karışık duygular yaşadım ki;o yıllara gittim,yaşlandığıma üzüldüm....Bu arada kaderin cilvesi aktör rob garrison(tommy) gerçekten kanserden ölüyor bu sahne çekildikten kısa süre sonra.

Ve Ali...Tommy ve Johny'nin son gecelerindeki konuşmalarında Ali'ye dair beklentileri arşa çıkardılar,muhtemelen diziye girecek ve O bölüm çok can yakacak  :-[

******Süprüzbozan bitti******

Doğa sen izle kesin bak çok pişman olursun   :)
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

hennessy

4.Sezon sıkıcı başladı sonra açıldı. Efsane adamlar geri dönmeye başladı. Dizi birden açıldı hele sonda ki final bölümü harika idi 7,5/10

5.sezon merakla bekliyorum....

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları