Ragnarok (2020-... 12 Bölüm)

Başlatan kharon, 19 Şubat, 2020, 13:33:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kharon

2000'li yillarin baslarinda ilk Smallville bolumlerini izleyenler hatirlayacaktir; dizi bildigimiz tanidigimiz super guclere sahip-yetiskin Superman yerine gencligine, kucuk bir kasabada buyumesine, farkli bir Lex Luthor'a, lise hayatina odaklandigi icin taptaze bir yorum getirmisti. High School Drama tadindaki dizinin birbirinin kopyasi villianlari dizinin performansini dusurunceye kadar oldukca begenilmis, izlenmisti.

Simdi bir Netflix-Norvec dizisi olan Ragnorak'dan ayni tadi aldim yillar sonra. Dizi kucuk bir Norvec kasabasina geri donen gunumuzdeki Thor'un hikayesini anlatmakta. Marvel evrenin degil mitolojinin Thor'unu anlattigi icin de referanslar oldukca yerli yerinde.

ZGeralt

Alıntı yapılan: kharon - 19 Şubat, 2020, 13:33:32
2000'li yillarin baslarinda ilk Smallville bolumlerini izleyenler hatirlayacaktir; dizi bildigimiz tanidigimiz super guclere sahip-yetiskin Superman yerine gencligine, kucuk bir kasabada buyumesine, farkli bir Lex Luthor'a, lise hayatina odaklandigi icin taptaze bir yorum getirmisti. High School Drama tadindaki dizinin birbirinin kopyasi villianlari dizinin performansini dusurunceye kadar oldukca begenilmis, izlenmisti.

Simdi bir Netflix-Norvec dizisi olan Ragnorak'dan ayni tadi aldim yillar sonra. Dizi kucuk bir Norvec kasabasina geri donen gunumuzdeki Thor'un hikayesini anlatmakta. Marvel evrenin degil mitolojinin Thor'unu anlattigi icin de referanslar oldukca yerli yerinde.

Hiç ilgimi çekmemişti dizi, şu yazıyla diziyi bana sattın :)
Smallville'in ilk  sezonunu severek izlemiştim. Gerçi o zamanlar şimdi ki gibi bir yabancı dizi bolluğu içerisinde değildik, cnbc-e ne verirse artık :)

memospinoz

6 bölümü dün bir çırpıda bitirdim. Süper bir dizi diyemem, çok orijinal bir konusu da yok. Fakat kendisini bir şekilde izletmeyi başarıyor. Oyunculuklar gayet iyi, İskandinav kalitesinde. Bazı karakterlerin kezbanlıkları ve meriçlikleri eh artık dedirtse de zaten kısa bir sezon olduğu için katlanılabilir derecede. Bir de netflix her şeye siyahi ve eşcinsel eklediği için bunda da şaşmamış yine aynı formülü uygulamış.  ;D

-SPOILER gibi ama olmayabilir de-
O çocuk Loki çıkmazsa 2. sezonda diziyi bırakırım.

memospinoz

kharon

Alıntı yapılan: ZGeralt - 20 Şubat, 2020, 14:58:19
Hiç ilgimi çekmemişti dizi, şu yazıyla diziyi bana sattın :)
Smallville'in ilk  sezonunu severek izlemiştim. Gerçi o zamanlar şimdi ki gibi bir yabancı dizi bolluğu içerisinde değildik, cnbc-e ne verirse artık :)

:D

ah, evet... cnbc-e gunleri...
dizi beni buyuk oranda nostalji yuzunden yakaladı zaten :)

rumar80

CNBC-E günleri bir başkaydı.
Hafta sonları Buffy/Angel izlemek acayip bir keyifti mesela.
Smallville'in ilk sezonunu izlemek aşırı güzeldi. Sonra önce korsan dizi DVD'leri çıktı, sonra kanallar çoğaldı, CNBC-E kendi kendini bitirdi.
Smallville ne oldu derseniz. Arada sırada izledim. Asla tamamını izleme şansım olmadı bir daha.

kharon

ben de bir-kac sezon yarim yamalak devam edip sonra biraktim sanirim.

hanac

İlk sezonunu bitirdim, ikinci sezonda da yarısına geldim.

Oldukça iyi bir dizi, herkese tavsiye ediyorum.

Pulluk

2.,sezonu finali itibariyle ilk sezonun altında kalmış bence.
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

Orontes81

Alıntı yapılan: BulentT - 17 Haziran, 2021, 15:53:06
2.,sezonu finali itibariyle ilk sezonun altında kalmış bence.
Evet vasattı

Nomad

Konudaki beğeniler üzerine diziyi listeme eklemiştim.
Haftasonu ilk sezonu bitirdim.
Yavaş temposuna rağmen merak unsuru ile sürüklüyor sizi dizi.
Ha oldu, ha olacak derken ilk sezon bitti.
Bişe olmadı.
Tadında bırakmak lazım dedim.

Artıları: Muhteşem doğa manzaraları, Norveç kültürü hakkında eğitici olması ve İskandinav efsanelerine dayanan konusu.
Eksileri: İlerlemeyen ana konu, liseli ergen muhabbetlerinin zaman zaman bayması, zeka yoksunu (özel durumu ile alakalı değil, sorun çözme becerisinin 7 yaşındaki çocuk kadar bile olmaması) ana karakter, hiçbir fonksiyonu olmayan yan karakterler.

hanac

Alıntı yapılan: Nomad - 21 Haziran, 2021, 11:51:54
hiçbir fonksiyonu olmayan yan karakterler.

O yan karakterler önemli görevler alacaklar.  :)

Nomad

Alıntı yapılan: hanac - 21 Haziran, 2021, 12:34:51
O yan karakterler önemli görevler alacaklar.  :)
Ben de yapımcılar bu kadar adamı boşa beslemezler diye düşündüm ama dizinin temposu aklıma gelince onların işe yarayacağını görmeye ömrüm yetmez deyip pes ettim  ;D

aitor03

Alıntı yapılan: Nomad - 21 Haziran, 2021, 11:51:54...zeka yoksunu (özel durumu ile alakalı değil, sorun çözme becerisinin 7 yaşındaki çocuk kadar bile olmaması) ana karakter,...

aslında tam da Thor gibi ergen embesilliğine sahip bir tanrı yavrusundan beklenecek bir durum değil mi?  ;D babası odin'in bile "enik" diye aşağıladığı birinden bahsediyoruz.