The Walking Dead..

Başlatan V, 02 Haziran, 2010, 23:54:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Spoiler Spoiler Spoiler

Evet bende 7. bölümü bitirdim.

Son sahne çok iyi idi, ağıldan çıkan sürpriz gerçekten çok etkileyici idi.

Benim favori karakterim 64 yaşındaki Dale karakteri.

Shane şerefsizine meydan okuması muhteşem idi.

Umarım Carl çr da olduğu gibi Shane'i kısa zamanda temizler.

Shane'e gıcık olmamın nedeni Andrea ile olan yakınlaşması da olabilir.  :)

T-Dog çok gereksiz bir karakter, siyahi kontenjanından olduğu belli.

Glenn de ısınıyor, biraz süre almaya başladı.

Lori çr da olduğu gibi çok itici bir karakter olmuş.

DAMPYR

Diziyi izlemek istiyenler işte size bütün sezonlar için link iyi zombiler size..... 8) :D ;) ;D ;D ;D

http://www.dizimag.com/the-walking-dead-1-sezon-dizi.html

yunusmeyra

yeni bölümler başlıyor..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

V

8. bölümle dizi yoluna devam ediyor.Dizinin en büyük problemi öykünün yavaş ilerlemesi bence.Şöyle bir hızlansa,

pembe dizi havasından sıyrılsa çok daha iyi olacak gibi..
"İstemem,eksik olsun.."

DAMPYR

arkadaşlar fox haberleri izledinizmi?dizi diğer ülkelerden zombi rolünü oynuyacak kişiler arıyormuş.başvurduğu ülkelerden biride Türkiyeyeymiş.27 şubata kadar başvurular sürüyormuş.bizim forumdada zombi rolü istiyen varmıdır acaba?..... 8) ;D ;)

yunusmeyra

walking dead tekrar hızlanıyor gibi....(son bölüm dün izlendi..)

Peyami

Yeni bölümleri (E8-9) dün seyrettim. İkinci sezonun ilk yarısına göre Yunus'un dediği gibi ciddi bir hızlanma var. Aksiyon artmış durumda. Engin'in şikayet ettiği aşk üçgeni hiç değilse önplanda olmasa daha iyi olacak ama anlaşılan Shane devre dışı kalana dek böyle devam edecek. Önümüzdeki bölümün fragmanında bu konuda ciddi gelişmeler olacağa benziyor.

Kötü gelişmelerden birisi de Andrea'nın Shane'e yakınlaşması. Bu olayı protesto ediyorum. Andrea ve Daryl her açıdan çok daha iyi bir ikili olur bence. Dale abimiz olaylara en serinkanlı ve zekice yaklaşan kişi olarak liderliği Rick'le paylaşmayı hak ediyor bence.

E9'un sonunda Lori'nin Rick'i gaza getirme çabası da gözüme çok kötü gözüktü. Zaten sevimsiz bir karakterdi, şimdi iyice soğudum. Yahu bütün Shane belası senin yüzünden ortaya çıktı, şimdi de Rick'le vuruşturmaya kalkışıyor. Biliyor musunuz...en iyisini Daryl yapıyor tek başına takılarak...böyle diyorum ama hayatın tek başına iyice çekilmez olduğunun da farkındayım o ayrı...

Çok eleştiri almasına karşın diziyi hala severek izliyorum..Darabont bir sinema dahisi, onun çektiği bölümleri beklememek lazım...ama bunlar da fena değil...

Son bölümden iki  sahne

ferzan

Az evvel 2. sezon finalini de izledim...Toplamda 19 bölümden oluşan iki sezonda çizgiromana en çok sadık kalındığını hissettiğim,çizgiromandan en çok detaya yer verildiğini düşündüğüm 2 bölüm oldu...İlk sezonun ilk bölümünün tamamı ile 2.sezonun final bölümünün son sahnelerinden biri...
    Bölümü izlememiş olanlar ya da çizgiromanlarına niyet ettiği halde bir türlü başlayamamış olanlar lütfen bundan sonrasını okumasınlar...

-Spoiler geliyor-

2 sezon boyunca çoğu kimse gibi çizgiromana paralelikten umudumu keserek,yer yer tüm uyuşuklanmalarına ve olmasa da olurmuş dedirten ikili diyaloglarına rağmen alternatif olarak ele alıp izledim...2.sezon finaliyle şunu diyebilirim ki,asıl Walking Dead büyük ihtimalle bundan sonra başlıyor...
    Geçen hafta,çizgiromanlarını hatim edenlerin çok iyi bildiği ''The Governer/Vali'' karakerini 3. sezonda canlandıracak oyuncuyu Imdb'den görmüştüm ve hayalimde uzun saç ve sakal bıyık ekleyince aynı yüzü bulmuş olduklarına eminim...Ama en büyük korkum Michonne'nin de olup olmayacağıydı...Bu sabah,diziyi henüz izlemeden önce 3.sezonda Michonne'yi canlandıracak olan aktrise netten bakınca endişem uçtu gitti...Yine de,2.sezon finalinde birkaç saniyeliğine de olsa Michonne'yi göreceğimi hiç sanmıyordum,benim için koca sezonu kurtaran,diziyi en berbat bölümlerine rağmen genel anlamda değerli kılan sürpriz bu oldu...Neredeyse çizgiromandakinin birebir aynısı,kılığına kıyafetine,kapşonuna,tüm soğuk ve psikopat edasına,kılıcına ve özellikle yanında gezdirdiği iki ''evcil hayvan''ına kadar harika bir Michonne ortaya koymuşlar...Bu arada bölümün başında zombilerin toplu hareketine sebep helikopter de az buçuk Vali'nin ve ortamının sinyalini vermiş oldu...Son sahnede farkında olmadan burnunun dibine kadar geldikleri hapisane de üzerine tuz biber oldu...Umarım yeni sezonda ne Vali'nin,ne Michonne'nin,ne de hapishanenin ve içerisindekilerin hakkını doğru düzgün teslim ederler de,esas Walking Dead dizisi nasıl olurmuş hep birlikte görürüz...
    Tüm bunların haricinde,iki sezon arası çok ufak detayların bile çözüme ulaştırılabildiğini ve birbirine bağlandığını son bölümde görüyoruz...İlk sezonun sönük finalinde,Hastalık Kontrol Merkezi'ndeki doktorun,Rick'in kulağına söylediği şeyi 2.sezon finalinde çok güzel bağlamışlar...Çizgiromanda bile bu denli net bir açıklama yoktu ısırılmayanların da öldükten sonra dönüşmesi hakkında...Bu ufacık ''kulaktan kulağa'' detayının bile bir sezon sonra bile olsa sonuca vardırılmış olduğunu düşünürsek,yine ilk sezonda elini keserek kaybolan Merle Dixon'ı da 3. sezonda bir şekilde görebileceğiz sanıyorum...
    Ve son olarak...Enteresan bir detay daha dikkatimi çekti...Walking Dead'in iki sezonu da toplamda 19 bölüm yapıyor (6+13) ve Michonne 19.bölüm sonundan 5-10 dakika önce sahneye çıkıyor...Çizgiromanda da Michonne'nin ilk ortaya çıktığı sayı 19.sayıydı ki kapağında da boy göstermişti...İlginç bir tesadüf olmuş....

-Spoiler bitti-

Sözün özü,umuyorum ki uyarlaması yapılmakta olan başarılı bir seri için 3.sezon çok güzel olacak...

Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

V

İlk sezonun ilk bölümünün heyecanını tekrardan yaşatan bir 2. sezon finali izledik ki

3. sezon için tekrardan umutlandık.Ancak çizgi romandaki seyre nazaran dizideki öykünün akışındaki

düşük tempo aynı hızla devam etmez inşallah.İşin yoksa bekle 3. sezonu :(
"İstemem,eksik olsun.."

emre ozdamarlar

Ilk sezondan sonra 2. sezona baslamadim, cunku tempoyu yavas tutacaklari, karakter/diyalog odakli bir dizi olacagi zaten 1. sezondan belliydi. Bu tarz bir diziyi de hafta hafta beklemek beni kanser ederdi :)

Simdi ful 2. sezonu indirip iki gece de izleyeyim, siz de keyfime dokunmayin :)

yunusmeyra

son bölümü yeni izledim ve...bu dizi izlenir ve beklenir diyorum..

hanac

2. sezonu az önce bitirdim.

Çok iyi bir final yaptılar

Ellerine sağlık, çizgiroman daki gelişime uygun oldu.

Bundan sonra daha da iyi olacak gibi.

Şu çiftlikten kurtuldular, şimdi hapishane günleri başlıyor.

emre ozdamarlar

2. sezona yeni basladim, 3 bölum izledim guzel bi giris olmus sezona.
Bu gece en az 2 bölum daha izlerim heral.

emre ozdamarlar

2. sezonu da bitirdim, burada sizin söylediginiz yorumlarin coguna katiliyorum, 2. sezonun ilk yarisinda Sophia hikayesi, ciftlikteki durgunluk bayiltti gercekten. 2. yarida aksiyonun dozajini arttirmalari iyi oldu. 3. sezonu heyecanla bekliyorum. Insallah o gune dek cizgi romanlarini da okumaya zamanim olur :)

Bu arada Lori, sen nasil lanet bi karaktersin aklim hayalim almiyor. :)

emre ozdamarlar