Ana Menü

Forumun yeni logosu

Başlatan Kagan, 03 Haziran, 2010, 21:45:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kagan

Tarkan kurt madalyonlu logo:

Bos madalyonlu logo:

Oylama 15 gün süre ile sinirlidir (yoksa fazla mi oldu?)...

Lami Tiryaki

Oyumu Kurt basli Altn Madalyon'a verdim. Hadi bakalim hayirli ugurlu olsun.

Selamlar
Lami

V

Oyum kurt baslikli madalyonu olan logoya.Hayirli olsun..

"İstemem,eksik olsun.."

Alperen

Tarkan macerasina olan referanstan dolayi ben de kurt basli madalyona veriyorum.

gamlıbaykuş

Ben de kurt basli madalyon diyorum bakalim.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

hanac

Ben de oyumu kurt basli madalyona verdim.

Ama madalyonun içi bos olanini görünce aklima birsey geldi.

Mesela bu madalyonun içine çr kahramanlarinin resimleri veya amblemleri yerlestirilebilir.

Ve bunlar degistirilerek kullanilabilir.

Tam anlatamadiyasam, biraz daha açayim.

Mesela 1 hafta madalyonun içine Zagor konulabilir, bir hafta demir adam, bir hafta örümcek, bir hafta teks vs.

Böylece Google anasayfasi gibi bunlari degistirirerek kullanabiliriz istedgimizde.

Ama logo oturdu, mr.yer6 ya çok tesekkürler.

ümitkr

Madalyonun altin olmasi hos olmakla birlite yazinin da ayni renk olmasi kontrast olusturmadigindan gözü yoruyor ve tasarimi tekdüzelestiriyor. Fonun griligi de bunu önlemiyor  gibi. Içinde çizgi romani anistiran hiç bir sey olmamasi da aklima takildi. Altindaki yazi da yeterli olmayacak sanki. Bir banner yapilsa bir yerlere asilacak baski yapilsa nasil görünür ve derdini anlatabilir mi, alttaki yazi okunmadan logodan bunun ne anlama geldigi anlasilir mi derseniz pek iyimser degilim. Buna karsin "kurt basi" bir çok baska anlamda yorumlanmasina neden olur ki hangisi oldugunun önemi yok yanlis anlamalara mahal vermemekte yarar var bence.

Yine de adaylar bunlarsa benim önerim bos madalyondan yana. mr. yer6'na tesekkürler.

Ya kizmayin ama word'ün çizim programiyla "altin madalyon" yazip renklendirsem ve "o"ya ip baglasam yaklasik olarak ayni sey çikardi ortaya. Uzaktan bakinca "logo"sal islev görecek, siteyi markalastiracak özel bir seye ihtiyaç yok mu sizce? Diger tasarimlar üzerinde daha konusulmus olmasini isterdim açikçasi. Desen de içerik de çizgi romandi: Konusma Balonu!

Hani bizbizeyiz diye uzun uzun yaziyorum. Disaridan bakiliyor olsa oylamaya sunulmus bir konuda bu kadar kafa karistirmazdim ama sonuçta karar birlikte alinacak. Her demokratik karara uyarim :)

pizagor

Oyum bos madalyona...

Tesekkürler mr.yer6, söyle olsun, böyle olsun derken sürç-i lisan ettiysek affola...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

kalidor

Oyum bos madalyonun haftalik veya aylik çr kahramanlarinin logolariyla doldurulmasi yönünde.  :)
Crom! Ölüleri Say...

BAHADIR

Ben de yanlis anlasilmamak adina özür dileyerek basliyorum...

Logolarin tip olarak her ikiside olur...Ama kurt basli logo bana sorarsaniz Kurt'tan ziyade coyote'ye benzemis,yandan bir görüntü daha iyi olabilirdi...Ama ne yalan söyliim bizim suan ki mevcut logomuzda güzel... ;D

Mr.yer6'nin diger çalismasininda es geçilmemesi taraftariyim...Bana sorarsaniz o daha iyi olmus...

http://www.altinmadalyon.com/smf/index.php/topic,1291.45.html

Yalniz çizgiroman karakterlerinin adlarinin yazdigi ayraçlar madalyon merkez nokta olacak sekilde dairesel olarak (yarim daire gibi) çogaltilabilir...Altin madalyon yazisida madalyondan çikartilip beyaz alana Altin (kurtbasli logo) Madalyon seklinde uygulanabilir...Nacizane fikrim budur...Ama her türlü degisiklik hakki sizde sakli kalmak kaydi ile bu logo daha iyi gibime geliyor...

Ben hakkimi diger sayfadaki logodan yana kullaniyorum.... ;)

konnektör

Bencede kurt basli logo olsun. Ama daha güzel bir kurt resmi olsun.
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh

mr.yer6

Arkadaslar,
Son yükledigim logo tamamen fantezi olsun, muhabbet kapisi açilsin amaçlidir.. Öylesine yaptim ve gelistirmeyi düsünmedigim için katman kullanmadan, paldir küldür ürettim.. Çizim yazilimlarini bilen arkadaslar katman kullanmayinca üretilen bir seyin üzerinde degisiklik yapmanin ne denli zor oldugunu bilir sanirim.  Kisacasi o logoya ümit baglamayin lütfen..

Bu arada sitenizde yeni bir kullanici olarak hariçten gazel okuyormusum gibi gelebilir ama bir kaç sey söyleyeyim izninizle..

Logonun çizgiromani çagristirmasi için bir takim unsurlar olsun istiyorsunuz, anliyorum ama en basta bu çagrisimi forumun ismi yapmaliydi bence.. Altinmadalyon yalnizca Tarkan'a asina ve ilgili macerasindan haberdar kisiler için çizgiroman konusuyla baglanti kurulamasini sagliyor ve kisitlayici... Ayni sekilde bu kisitlama logo tasarimina da bir sekilde yansiyor.. Tarkan baglantisini kuran bir kullanici gelip de sitenin logosunda altin madalyonu içi bos gördügünde ne düsünür diye degerlendirmek gerek. Ya da madalyon içinde baska baska kahramanlarin resimleri oldugunda ne düsünür kullanici? Kaldi ki madalyondaki resmi hangi siklikla kim degistirecek? Bu is kullanilan forum yaziliminin üstesinden gelebilecegi bir sey midir arastirmak gerek..

Öte yandan, üretilen seyin estetik niteligi konusunda da söz söyleyenler var görüyorum ki.. Surasini söyle yap, burasini böyle degistir, düzelt filan.. Sanirim fikir yürütmenin uygulamaktan biraz daha kolay oldugu gözardi ediliyor bunlar söylenirken... Hele Ümitkr dostumuz Wordart ile bir benzerini üretebilecegini söyleyince tadim kaçti dogrusu.. Camiada isim yapmis, bu isler için emek veren ve daha önemlisi, görsel sanatlarin bir daliyla bu kadar ilgili bir dostumuza yakistiramadim... Evet benzeri yapilabilir ve dogrusu Word ile yapilan sürümünü görmek için can atiyorum su an... Ama Ümit dostumuz hak verecektir sanirim, mesele ortaya konanin bir benzerini yapmak degil, bir fikri kuvveden fiile çikarmak... Ve pek de kolay bir sey olmasa gerek ki hepi-topu 3 dost eskizlerini yayinlamis gördügüm kadariyla..

Neyse...

Ben oyumu kurt basliya verdim.. Eger talep olursa fon renkleri degisti,r kontr bir renk yerlestirir  ve forum yaziliminin sundugu temalar ile uyumunu bozabilirim.. :)

Kalin saglicakla.. Buralardayim..

Tarkan Kurt

Bende dogal olarak kurt basli logoya oy verdim.  ;D

pizagor

Alıntı yapılan: mr.yer6 - 04 Haziran, 2010, 18:12:32
Hele Ümitkr dostumuz Wordart ile bir benzerini üretebilecegini söyleyince tadim kaçti dogrusu...

Logomuz yok, birseyler üretelim, farklilik yaratalim diye yola çikali 4 ay olmasina ragmen maalesef tek bir çalisma dahi site takipçilerinin begenisine sunulmadi...

mr.yer6 ise kayit olmasinin üzerinden daha birkaç gün geçmeden birseyler üretmeye basladi...

Sirf bu katkisiyla bile takdir edilmesi gereken dostumuzu böyle sert dozda elestirmek ona haksizlik etmek olmuyor mu?

Kendisini küstürmek yerine takdir ve tesvik etmek gerekmez mi?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

tunaorhun

Kurt basli logoya oy verdim.