Manhunt Unabomber

Başlatan hennessy, 19 Mayıs, 2019, 21:37:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

https://www.imdb.com/title/tt5618256/

Manhunt Unabomber'ı Andrew Sodroski tarafından Discovery Channel için çekilen 2017 ABD yapımı suç, drama, polisiye tarzında TV dizisi. Netflix Türkiye'nin yayınlaması ile hayatımıza girdi. Dizinin baş rollerinde Avatar'dan tanıdığımız Sam Worthington ve Akıl Oyunları'ndan tanıdığımız Paul Bettany, Jeremy Bobb, Keisha Castle-Hughes, Lynn Collins, Brían F. O'byrne, Elizabeth Reaser, Ben Weber ve Chris Noth gibi oyuncular yer alıyor.

Konusu
Dizi 1978–1995 yılları arasında 16 kez bombalama eylemi gerçekleştiren ve 3 kişinin ölümüne sebep olan Theodore John Kaczynski'yi, nam-ı diğer Unabomber'ı konu alıyor. Ted Kaczynski, 16 yaşında Harvard'a kabul edilmiş bir matematikçi, akademisyen. 17 yıl boyunca gerçekleştirdiği ve kimliğini kesinlikle açık etmediği onca eylemden sonra 90'larda medyaya göndermeye başladığı mektuplarının ve 1995'te yine medyaya gönderdiği 35.000 kelimelik teknoloji karşıtı manifestosunun dil bilimsel olarak incelenmesi sonucunda yakalanmış biri. 75 yaşında olan Ted şimdilerde hâlâ ceza evinde ve orada ölecek. Şartlı tahliye olmaksızın ömür boyu hapis cezasına çarptırılmış.

Benim gibi gerçek hikayeleri seviyorsanız izleyin. Ağır tempoda gitse de gerçekten deha savaşı ve acımasız bir ego karşınızda. 7,5/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları