Ynt: Türkiye'de çizgi roman üzerine yazilmis yüksek lisans ve doktora tezleri

Başlatan ümitkr, 15 Haziran, 2010, 22:08:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ümitkr

Benim bitirme tezim de "Çizgi Roman Senaryosu"ydu

Ali Polat'in da IÜ Çeviribilim Bölümünde sundugu yüksek lisans tezi "Süreç odakli Çizgi roman Çevirmenligi" var elimde.

kalidor

Ben çizgi roman olarak arattirinca çikan tezleri yazmistim. Belki tez sahibi yayinlanmasina izin vermedi veya 1988 öncesi gibi eski bir tezse sitede bulunmuyordur. Ne mutlu çizgi roman alaninda da akademik çalisamlarin olmasi :)
Crom! Ölüleri Say...

ümitkr

Alıntı yapılan: kalidor - 15 Haziran, 2010, 23:55:26
Ben çizgi roman olarak arattirinca çikan tezleri yazmistim. Belki tez sahibi yayinlanmasina izin vermedi veya 1988 öncesi gibi eski bir tezse sitede bulunmuyordur. Ne mutlu çizgi roman alaninda da akademik çalisamlarin olmasi :)

Kesinlikle katiliyorum. Bir aksilik olmazsa yüksek lisans tezim de çizgi roman olacak. Bu arada Çeviribilim bölümünde son iki senedir çizgi roman çevirileri yapiliyor tez olarak. Hayli kaliteli Frankofonlar çevrildi benim gördügüm.

Yine isletme bölümünden bir doçent "Personel yönetimini" çizgi roman karakterleri üzerinden anlatacagi bir tez hazirliyor Yildiz Teknik'te. Dilerim daha da artar ama daha çok istegim yararlanabilecegimiz hale getirilip basilsalar.

tunaorhun

Nazife Güngör- Bir popüler kültür ürünü olarak çizgi roman, Abdülcanbaz- (Doktora Tezi)  Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü -1996-
adli yapiti, kitap olarak basilmis. Cumhuriyet Kitaplari, Istanbul, Eylül 2008, 208 sayfa 10 TL.
Bu kitabi edindim. En kisa zamanda okuyup, düsüncelerimi yazacagim.