V (2009)

Başlatan rumar80, 18 Eylül, 2011, 16:33:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Çocukluğumuzun/gençliğimizin en etkileyici dizilerindendi V. Cuma geceleri TRT'de yayınlanırdı. Dünyamıza iyi niyetlerle (!) gelen kertenkeleler ve onlara karşı savaşan bir grup insanın mücadelesi. 2009 yılında ABC aynı konu üzerine yeni bir dizi çekti. Toplam iki sezon ve 22 bölüm süren dizinin ilk sezonunu tamamladım.
   Eski diziden temel aldıkları çok şey var: Muhalif uzaylılar, medyanın kullanımı, ziyaretçi/insan ilişkisi ve çocuğunun olması, V harfinin önceleri ziyaretçileri çağrıştırırken ardından zafer kelimesini çağrıştırması. İlk dizide olan pis işler uzmanı Ham Tyler yerine burada Kyle Hobbes diye biri var.
   Eski diziden farklı yönleri de var tabii. En ilginçlerinden biri direnişçiler içinde bir rahibin olması. Bir diğeri de ziyaretçilerin yıllar önce gelip gizlice aramıza karıştıkları ve toplumu etkileyecek noktalarda adamlarının olduğu. Seyredilebilir bir dizi. Baş kötü Anna karakteri Diana kadar vahşi değil belki ama ondan daha karizmatik ve sinsi. Ayrıca ikinci sezonda Jane Badler'ın tekrar Diana rolü ile karşımıza çıkacağını da biliyoruz.
  Eski bir dostun yeni halini görmek için bile izlenir.

hennessy

iki sezonuda izledim fena sayılmaz ikinci sezon daha hoşuma gitti üçüncü sezon olacak mı?
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Maalesef olmayacak

BAHADIR

2. Sezon çok ilginç yerde bitmişti...Bir dizinin bu şekilde yarım kalması yazık...Hiç olmazsa 2 saatlik bir bölümle finali yapsalarmış..."Biz zaten dosttuk bizi yanlış anladınız,küstük gidiyoruz" gibisinden... ;D

rumar80

Diziyi gerçekten çok "pis" bitirmişler. Tek ilginç yanı son dakikalarda karşımıza çıkan direniş liderinin orjinal serinin başrolünü de oynayan Mark Singer olması.

DAMPYR

TRT de yayınlanan Senin V diye bahsettiğin dizi ZİYARETÇİLER değilmiydi? yoksa benmi yanlış hatırlıyorum?Yoksa V Yeni çekilenimi ben seyretmedimde........ :(

rumar80

Doğru hatırlıyorsun. Adı o zamanda V idi, bizde ziyaretçiler olarak yayınlandı.

kalidor

O zamanlar bayaa ufak olmama rağmen diziyi hatırlıyorum. İyi uzaylılar arasından Freddy Kruger'ı oynayana abi de vardı. Yalnız Diana'ya hastaydık o çocuk halimizle ;D İnsanları deplayıp yiyorlardı galiba.

Bir de daha hayal meyal hatırladığım Define Adası'nın bilimkurgu versiyonu bir dizisi vardı yanılmıyorsam
Crom! Ölüleri Say...

alan ford

Evet Define Adası'nın bilim kurgu versiyonun da Anthony Quinn vardı hatta. Eğlenceliydi

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

haysat

Umar
Gece gece yine damardan girdin.(V)Ziyaretçiler dizisini bende soluksuz olarak izlerdim. O zamanlar ilginç gelmişti.Biz dosttuz diyerek gelip sonra insanları depolayarak paketlemeleri ve bir avuç insanın direnişi .
Güzel günlerdi ya..
Yeni versiyonu olduğunu bilmiyordum hemen izlemeliyim.
teşekkürler..
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

Peyami

Ben bu dizinin orjinalini ilk kez video kaset furyası olduğu zamanlar seyretmiştim. 14 kasetlik falan devasa bir setti. O zamanlar çok iyi sattığını hatırlıyorum.

Beni epey etkileyen dizilerden biridir. Bir kaç sene önce tekrar izlemiştim ve beni yine sıkmamıştı.

Yeni versiyonunu ilk yayınlandığı günden başlayarak günü gününe takip ettim. Fena değildi. Ama eksik birşeyler vardı. Casting kötü değildi, ama iyi de değildi. Ya da belki senaryo aksıyordu. Sanki sentetik bir tadı vardı  İlk yayınlandığı günden beri sürekli iptal edileceği konuşuldu. Mekan içi sahnelerin çokluğu ve CGI'ların fazlalığı eleştirildi.  Güç bela ikinci sezon için izin çıktı. Ama ne senaryo yazarlarının değişikliği ne Diana'nın katılması yetmedi. Dizi soru işaretleriyle bitirildi çünkü devam edip etmeyeceği kararı belli değildi. Ardından iptal edildiği açıklandı.

Neticede eski dostları, bilhassa da Marc Singer'ı tekrar görmek beni memnun etti. Çocukluğumun idollerinden biriydi oynadığı gazeteci Mike Donovan karakteri. Ama bu yeni Visitors projesinde bariz aksaklıklar vardı.  Belki de efsaneyi iyice zedelemeden bitirilmesi iyi oldu.

NOT: 2009 yapımı dizide bir haber kanalı sunucusu vardır: Chad Decker. Her gördüğümde o adamı Yiğit Bulut'a benzetirdim. Artık neden bilmiyorum  ;)