Asteriks - Alfa

Başlatan pizagor, 30 Eylül, 2020, 19:15:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tuco Ramirez

Remzi kitabevinin baskıları da iyi değil bence. Bildiğiniz A4 kağıt. Asterikse kuşe kağıt ve kalın cilt yakışır.

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 18 Şubat, 2022, 12:32:46
Çok taze bir duyum; Mart - Nisan ayları gibi 3 Asteriks albümünü raflarda görebiliriz  :)

Mart - Nisan derken Mayıs'ı da gördük ve maalesef yalancı çoban olduk  :-\

Alıntı yapılan: Tuco Ramirez - 03 Mart, 2022, 19:34:57
Remzi kitabevinin baskıları da iyi değil bence. Bildiğiniz A4 kağıt. Asterikse kuşe kağıt ve kalın cilt yakışır.

Kesinlikle! Keşke diğer yayıncıların comicslere yaptıkları gibi bir de pahalı sert kapak alternatifini çıkarsalar. Gerçi şu ekonomik şartlarda sert kapak baskısının sürekliliği olur mu diye bir endişeyle alırım ama alırım en nihayetinde. 

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Geçenlerde Kadıköy'de köstebek ağabey'e denk geldim, hemen Asteriks'in güncel durumunu sordum. Hala yabancıların onayını bekliyormuş. En son karakter isimleri kriz olmuş. Ana karakterler için filmlerdeki isimlerin kullanılması isteniyormuş.

Pulluk

Bildiğim kadarıyla Red Kit ve bunda güncelin 2'şer cilt gerisindeyiz maalesef :(
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 28 Haziran, 2022, 12:56:30
Geçenlerde Kadıköy'de köstebek ağabey'e denk geldim, hemen Asteriks'in güncel durumunu sordum. Hala yabancıların onayını bekliyormuş. En son karakter isimleri kriz olmuş. Ana karakterler için filmlerdeki isimlerin kullanılması isteniyormuş.

Köstebek Ağabey'e ısrarla tekli albümlerin sert kapak formatında da olması gerektiğini, Alfa'nın Asteriks'e yapacağı en önemli katkının bu olacağını söyledim. Ama maalesef. Kağıdın inceliği ve hepi topu elli sayfanın ortaya çıkardığı darlık nedeniyle kıvrılma vs gibi problemler oluyormuş. Çözümü ise hem malzeme hem de işçilik olarak maliyetliymiş. Kendi ülkesinde sert kapakla çıkan bir yayını biz burada o formatta rafa koyamayacağız.

DAMPYR

Alıntı yapılan: pizagor - 30 Haziran, 2022, 08:54:49
Köstebek Ağabey'e ısrarla tekli albümlerin sert kapak formatında da olması gerektiğini, Alfa'nın Asteriks'e yapacağı en önemli katkının bu olacağını söyledim. Ama maalesef. Kağıdın inceliği ve hepi topu elli sayfanın ortaya çıkardığı darlık nedeniyle kıvrılma vs gibi problemler oluyormuş. Çözümü ise hem malzeme hem de işçilik olarak maliyetliymiş. Kendi ülkesinde sert kapakla çıkan bir yayını biz burada o formatta rafa koyamayacağız.
eee yani bu koşullarda başka birşey beklemiyordum zaten çıkması bile mücize

pizagor

Alıntı yapılan: DAMPYR - 30 Haziran, 2022, 13:25:56
eee yani bu koşullarda başka birşey beklemiyordum zaten çıkması bile mücize

Şu ortamda sert kapak, prestijli bir edisyonu hak edecek Asteriks'ten başka bir çizgiroman markası düşünemiyorum. Yoksa, paranın bol, geçimin kolay olduğu, kitapların el yakmadığı bir dönemde isteyen yayıncı istediği albüme koleksiyonluk sert kapak çıkarıyorum diyerek farklı bir boyuta geçsin, lüzumsuz ve saçma bulsam da gıkım çıkmaz...

pizagor

Hadise'nin nü fotograflarının sızdırılması gibi Alfa Asteriks kapakları da sızdırılmış :)

Son 3 albümü beklerken (en azından ben öyle anlamıştım) sondan bir önceki, iki önceki ve üç önceki albümler geliyor deniyor: Yani 'Sezar'ın Papirüs'ü' ve 'İtalya Yarışı' ve de 'Şefin Kızı' albümleri...

Peki öyleyse son albüm 'Griffin'e ne oldu ???

Zeljko

Alıntı yapılan: pizagor - 08 Eylül, 2022, 17:11:27
Hadise'nin nü fotograflarının sızdırılması gibi Alfa Asteriks kapakları da sızdırılmış :)

Sızdırılmış fotoğrafları göremedim link var mı acaba?(Asteriksleri kastediyorum tabiki  ;D)
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

allan quatermain

Alıntı yapılan: pizagor - 08 Eylül, 2022, 17:11:27

Son 3 albümü beklerken (en azından ben öyle anlamıştım) sondan bir önceki, iki önceki ve üç önceki albümler geliyor deniyor: Yani 'Sezar'ın Papirüs'ü' ve 'İtalya Yarışı' ve de 'Şefin Kızı' albümleri...

Bravo, daha önce basılmış, halen piyasada rahatça bulunabilen kitapları tekrar basıp satamayacaklar, sonra satılmıyor diye yeni çıkan sayıları da basmayacaklar. Bu filmi defalarca izledik...

pizagor

Alıntı yapılan: Zeljko - 08 Eylül, 2022, 19:30:44
Sızdırılmış fotoğrafları göremedim link var mı acaba?(Asteriksleri kastediyorum tabiki  ;D)

Gönderirdim ama hanımınızın bu konudaki duruşunu ve sizin bu duruşa karşı durumunuzu hatırlayınca vazgeçtim. (Asteriksleri kastediyorum tabiki  ;D)

pizagor

Alıntı yapılan: allan quatermain - 08 Eylül, 2022, 21:09:55
Bravo, daha önce basılmış, halen piyasada rahatça bulunabilen kitapları tekrar basıp satamayacaklar, sonra satılmıyor diye yeni çıkan sayıları da basmayacaklar. Bu filmi defalarca izledik...

Alfa, frankofonlarını hiç yarım bırakmadı sanıyorum. Ne olursa olsun Asteriksleri tamamlayacaktır.

allan quatermain

Alıntı yapılan: pizagor - 09 Eylül, 2022, 00:23:20
Alfa, frankofonlarını hiç yarım bırakmadı sanıyorum. Ne olursa olsun Asteriksleri tamamlayacaktır.

Arkana ve Cedric yarım kaldı aslında.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"