Hoz Comics'ten yeni Marvel'lar..

Başlatan V, 21 Haziran, 2010, 21:20:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilke

bana zaten yazacak bir sey birakmamissiniz arkadaslar tesekkür ederim.

ekim ayi itibariyle artik yayinlar düzene girecek. yaz ve ramazan derken biz de biraz isi agirdan aldik ama artik dergi çikarma zamani :)

eylül'de sadece swing çikacak. ekim'de wasteland, dylan dog, swing, x-women ve birkaç tane daha fumetti olacak (fumettilere daha karar vermedik ama bu cumartesi günü hasim bey'le uzun bi toplantimiz olacak :)

brand new day için bir sey demeye gerek yok sanirim. örümcek gittigi yere kadar gidiyor.

renkler serisi gerçekten çok güzel bir seri, daredevil ile baslairz diye düsünüyorum.

wasteland konusu biraz karisik. su an itibariyle 5 cilt yayinlandi fakat 6. cildi dolduracak malzeme daha çikmadi. johsnton, mitten ikilisi bu dergide gerçekten çok yavas çalisiyorlar. ilk 3 dergiyi 2 aylik yapsak bile sonrasi için 3-4 ayliga dönmemiz gerekebilir. tamamen bu ikilinin hizina bagliyiz.

wonderful wizard of oz gerçekten inanilmaz etkileyici bir dergi. çizimler muhtesem. 7'den 70e herkesin ilgiisini çekecektir diye düsünüyorum. bunun yayin tarihi 2011 basini bulacaktir. Hoz çocuk serisi altinda çikacak. HOZ büyücüsü diye mi yayinlasak :)

Bir de burdan baska bir haber vereyim. Gerekli'nin yayinlayacagi Planet Hulk serisi bana emanet edildi. Konuk editör olarak 14 fasikülün de çevirisini yaptim. su an dizgide. 2 cilt olarak yayinlanacak bu yayini da bence kaçirmayin. okudugum en güzel hulk hikayesi diyebilirim (zaten farkindaysaniz direk editörlügüne sulandim. sagolsun Alisan da beni kirmadi)

Daha detayli bilgiler yakinda :)

rumar80

Eylül'de sıkılıcağız, Ekim'de doyacağız. Hadi hayırlısı. Yayınlar bir düzene girsin de.
  Bu arada başka bir yayınevine ait bir dergiden böyle övgü ile bahsetmek çok güzel. Ben de okudum Planet Hulk'u gerçekten çok güzel, Marvel ayrıca çizgi film olarak ta yayınladı. Ama sadece o olursa yeter mi?
  Benim amacim daha çok şey yayınlansın değil ama yayınlanan şeylerin devamı olmazsaya itirazım var. Planet Hulk bitince olay bitmiyor ki. Okuyanlar bilir okumayanlar için de eğlenceyi bozmayalım ama hikaye yürüyor......yürüyor..... halen de yürümekte.  :D

Underfined

Swing her zamanki gibi tam gaz.Bende rekora dogru gidiyorum 3 haftada 6 swing alarak :D Umarim Swing in son sayisi böyle sasali bir biçimde olur.Sonunun yaklastigini söylemisti Hasim Bey umarim sonu zirvede yaparlar :)

ilke

rumar haklisin,

hulk'tan sonra world war hulk var sonra kirmizi hulk geliyor world war hulks oluyor vs vs... gerekli eminim wwh'i da yayin listesine alacaktir.

civil war'da da ayni sey oldu. yayinladik ve macera orada kaldi. gerekli seyler new avengers'i aldi ve bildigim kadariyla en hizli bir sekilde 5. cilde gelme niyetindeler. 5. cilt civil war'a denk geliyor. onlar 5e geldiginde biz de "secret invasion" için çalismalara baslamis olacagiz ve new avengers'in 7. cildiyle birlikte secret invasion çikmis olacak. peki olay burada bitiyor mu? hayir. ondan sora dark reign var, ondan sonra the siege var, heroic age var, dardevil'da shadowland basladi. yani bunlarin sonu yok. hep devamli seyler. büyük ve bitmeyen bir bütünün kendi içinde tutarli küçük parçalari.

baslayip biten maceralar için marvel renkler serisi çok uygun olacaktir :)

rumar80

Sevgili ilke yazdıkların için teşekkürler. Bu nedenle bir yola girilecekse (özellikle comicsler için) sonuna kadar gidebilmeyi düşünmek gerektiğine inanıyorum, tıpkı sizin Örümcek Adam gibi.
  Sevgiler.

gamlıbaykuş

Arada bir yerlerde "secret invasion" adi geçti. Kim yayinliyor, tam olarak nedir?  :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

ilke

Gerekli'nin New Avengers yayinlama hizina bagli olarak Hoz Comics yayinlayacak "gizli istila"yi

BAHADIR

Hizli hizli gidiverin gari...garide gari...

rumar80

Bu kadar çizgi roman çıkartmaya kalkarak dengemizi bozanlar arasında skrull'lar var mıdır? Gönderme yapalım dedik. ;D ;) :D

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 23 Ağustos, 2010, 23:47:32
Simdi bunlar kaçar sayi olarak yayinlanacak ?

Yaptigim uzun arastirmalar sonucu bunlarin civil war gibi tek cilt olarak yayinlanacagini ögrendim.  :)

rumar80

Bu diziler aslında 4 ya da 6 sayılık limited seri olarak yayınlandı, daha sonra Marvel dizileri toparlayıp birer ciltlik trade'ler olarak yayınladı. Sanırım Hoz bu şekilde yayınlayacak (bence de böylesi daha iyi).
  Ayrıca aynı ikilinin yazıp çizdiği Captain America White var ama daha trade olarak yayınlanmadı. Oldukça ilginç bir çalışma o da.
  Bu arada Daredevil serisine yellow Hulk serisine de Gray isminin verilmesi bu Daredevil'in ilk kiyafetinin sarı olması ve Hulk'un ilk renginin gri olması (İlk sayılarda Dr Jeykll ve Mr Hyde gibi gündüz Bruce Banner, gece Hulk olur) ve bu maceraların o dönemlerde geçmesinin ilgisi vardır.
  Kendinize iyi bakın

Huma

Arkadaslar Civil War cildini, hangi Amazing SM cildinden sonra okuyoruz?

rumar80

Hoz'un yayınladığı 3. ciltten sonra (orjinal adı Road to Civil War) okumak gerek.

V

Hoz Comic'ten Facebook sayfasinda yapilan açiklamada X-Women'in çevirilerinin tamamlandigi,Spider cilt 7'nin çevirilerine baslandigi açiklandi.Ayrica Civil War'in devaminin yayinlanmasi için Gerekli Seyler'in yakinda yayinlayacagi New Avengers cildinin beklendigini
ancak ondan sonra Secret Invasion'la devaminin gelebilecegini açikladi.
"İstemem,eksik olsun.."