KICKBOXER..

Başlatan V, 17 Mart, 2010, 23:58:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Alıntı yapılan: pizagor - 17 Mart, 2010, 23:04:58

Ancak imdb begenmezliginin aksine Kan Sporu'ndan müthis zevk alan bir kisinin yorumlarina da ne kadar güvenilebilir ki  ;D

Imdb, bizim gönlümüzdeki,ruhumuzdaki puanlamalara yaklasamaz bile.Kan sporunu ben de çok severim.

Van Damme'nin pergel hareketini görmek için defalarca sinema önlerinde kuyruk olmus,yerlerde oturarak film

izlemisligimiz olmustur. ;D

"İstemem,eksik olsun.."

Peyami

Alıntı yapılan: pizagor - 12 Mart, 2010, 19:41:27

Bu arada filmimiz tahmin ettiginiz gibi Kickboxer, daha asina oldugumuz (ve sevdigim) adiyla Kan Sporu... Cine5'te denk geldim ve dis dünyadan gelen uyarilara alicilarimi kapatarak filme kilitlendim...

Eski mesajlara göz gezdirirken, bu kısmı da keşfetmiş oldum. Defalarca seyrettiğim bir Van Damme klasiği olan bu filmin bendeki yeri ayrıdır. Bu arada filmin orjinal ismi "Blood Sport" değil, "Kickboxer" olması lazım. Türkiye'de video döneminde "Kana Kan", sonrasında ise "Dövüşçü" adıyla gösterildi.

Bir ara Van Damme'sız bir Kan Sporu 2 filmi çekileceği söylentileri dolaşıyordu ama şahsen yanına bile yaklaşmam. Bu adamın filmlerinde herhangi bir kaslı aktör oynasaydı, hiçbirini bugün kimse hatırlamazdı. Esas iş adamın "havasında" bitiyor.

Alıntı yapılan: V - 17 Mart, 2010, 23:58:21

Van Damme'nin pergel hareketini görmek için defalarca sinema önlerinde kuyruk olmus,yerlerde oturarak film

izlemisligimiz olmustur. ;D

Bu pergel hareketini yapmayı epey denemiştim ama belli bir yaştan sonra olmadığını öğrendiğimde bütün hayallerim nasıl yıkılmıştı anlatamam  :D Sonradan dans literatüründe spagat denildiğini de bir yerlerden duydum. Çok Küçükken, kemikleşmenin erken döneminde  başlamak lazımmış. 

Bu arada AWOL ya da Wrong Bet adındaki, Türkiye'de "Firar" ismiyle gösterilmiş filmi de pek güzeldir. Tavsiye ederim.

alan ford

Kan Sporu Frank Dux'un hayatını anlatırdı ki video döneminde döne döne izlediğimiz filmlerdendi. Abartmayayım ama p.rno filmleri saymazsak o dönem kiralanma rekoru kırmış olabilir bu film. 8) Kickboxer'ı Nazilli'de sinemada seyretmiştim amca oğullarıyla. Tong Po'ya az küfretmemişitik ama Van Damme'nin hocası çok iyiydi. Özellikle ağaçtan su kabağı bıraktığı , peşine köpeğini saldığı sahneler çok eğlenceliydi.  Bu arada aynı dönemin yıldızlarından Marc Decascos'a değinmek lazım. Nerden çıktığı belli olmayan tekmelerin üstadıydı. Amerikan Ninja filmlerinin kötü adamı yıllar sonra Kurtların Kardeşliği ile tekrar gönlümüzü fethetmişiti. Türü içinde başyapıt sayılabilecek bu filmin yönetmenlerinin bir Conan filmi çekmesini ısrar ve inatla istiyorum :P

Birde bir aralar Van Damme'ı döverim ben diye dolaşan bir Türk dövüşçü vardı ama kimdi bilemedim şimdi.  ???
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

drfuhrer

haldun alagaş'tı sevgili alan ford...sanki dövecek te ne olacak?bizim insanımızın haz alma mekanizması hakkaten anlaşılamaz bir formatta...
kan sporu,kickboxer(video adı:kana kan'dı) inanılmaz filmlerdi bizim için...
bu arada yabancı filmlerin isimleri türkçemize devşirilirken bu kadar alakasız bir şekle bürünmesi hakkaten çok komiktir...
örneğin;bruce lee'nin filmi the way of the dragon:en büyük benim gibi:))))

kalidor

Alıntı yapılan: alan ford - 18 Mart, 2012, 23:32:48
Kan Sporu Frank Dux'un hayatını anlatırdı ki video döneminde döne döne izlediğimiz filmlerdendi. Abartmayayım ama p.rno filmleri saymazsak o dönem kiralanma rekoru kırmış olabilir bu film. 8) Kickboxer'ı Nazilli'de sinemada seyretmiştim amca oğullarıyla. Tong Po'ya az küfretmemişitik ama Van Damme'nin hocası çok iyiydi. Özellikle ağaçtan su kabağı bıraktığı , peşine köpeğini saldığı sahneler çok eğlenceliydi.  Bu arada aynı dönemin yıldızlarından Marc Decascos'a değinmek lazım. Nerden çıktığı belli olmayan tekmelerin üstadıydı. Amerikan Ninja filmlerinin kötü adamı yıllar sonra Kurtların Kardeşliği ile tekrar gönlümüzü fethetmişiti. Türü içinde başyapıt sayılabilecek bu filmin yönetmenlerinin bir Conan filmi çekmesini ısrar ve inatla istiyorum :P

Birde bir aralar Van Damme'ı döverim ben diye dolaşan bir Türk dövüşçü vardı ama kimdi bilemedim şimdi.  ???

Mark Dacascos'la beraber  90'lı yıllarda Show TV'nin kadrolu elemanları Michael Dudikoff, Lorenzo Lamas ve Steven Segal'e de hürmetlerimi gönderiyorum.  Show TV'yi Acun ve doktorlar dizisi ele geçirmeden çok önce bu dörtlü götürürdü.  Dizi furyası başlamadan önce bu adamların haftada 3-5 gün 2. -3. sınıf B movielerini seyrederdik. Kötü de değildi... Bir de Lorenzo'nun Cyborg filmi vardı. bir kız ve çantasında kavanoz içindeki cenini almak için  kovalayan bıyıklı bir Alman cyborg'ten kaçıyorlardı. filmin sonunda Lorenzo abimizde aslında cyborg olduğunu öğreniyordu. Ara ara gösteriliyor, türün sevenlerine önerilir. Stallone Expendables 3'ü çekerse bu adamları çağırsın...
Crom! Ölüleri Say...

Mrtekin

Kan sporu, o recine, cam karisiminin icine elinizi bandirip, cikartiyordunuz.

Van damme'i, Van Damme yapan filmdir, hala bu piyasadan ekmek yiyorsa, sebebi bu filmdir.
They drew first blood...

alan ford

Alıntı yapılan: Mrtekin76 - 29 Eylül, 2014, 20:57:53
Kan sporu, o recine, cam karisiminin icine elinizi bandirip, cikartiyordunuz.

Van damme'i, Van Damme yapan filmdir, hala bu piyasadan ekmek yiyorsa, sebebi bu filmdir.

Kan Sporu ve Kana Kan sıkça karıştırılıyor sanki. Reçineyi kırık cama buladığı film Kana Kan , gavur dilinde kickboxer diye geçiyor. Tong Po falan var. Kan Sporun da ise Chong Li ile kapışır ki Buruce Lee'nin hem yakın dostu hem de filmlerinin kötü adamıdır. Kötü adamı oynamaktan hiç vazgeçmedi , iyi de etti  :D

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

kadri kerem

Konuyla ilgili şöyle bir yazı yazmıştım zamanında:

http://kadrikeremkaranfil.blogspot.com.tr/2013/03/dovusun-krallar.html

Bana soracak olursanız gelmiş geçmiş en sıkı dövüş filmi:

pizagor

Alıntı yapılan: alan ford - 29 Eylül, 2014, 21:33:24
  Kan Sporu ve Kana Kan sıkça karıştırılıyor sanki. Reçineyi kırık cama buladığı film Kana Kan , gavur dilinde kickboxer diye geçiyor. Tong Po falan var. Kan Sporun da ise Chong Li ile kapışır ki Buruce Lee'nin hem yakın dostu hem de filmlerinin kötü adamıdır. Kötü adamı oynamaktan hiç vazgeçmedi , iyi de etti  :D

Hocam olmuyor ama! Şu yazı senelerdir burada, filmin Kan Sporu olmadığını daha yeni söylüyorsun... teessüflerimle :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

gamlıbaykuş

Yeni bir Kickboxer filmi çekiliyormuş. Bakalım nasıl bir film ortaya çıkacak...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Mrtekin

They drew first blood...

hanac

Alıntı yapılan: Mrtekin - 23 Ağustos, 2016, 10:23:54
Trailere buyrun;

Reçine&cam kırığı ve "Hoca" rolünde güzel bir sürpriz...

Verdiğin linkte trailer kaynıyor.

Hangisi, tam olarak ?

Mrtekin

They drew first blood...