Grantchester

Başlatan hennessy, 19 Eylül, 2021, 18:01:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

James Runcie'nin "The Grantchester Mysteries" adlı polisiye roman serisinden uyarlanan "Grantchester", 1950'leri canlandıran nostaljik ruhu ve sadeliğiyle eski tarz polisiyeleri hatırlatan bir İngiliz serisi. Adını Cambridgeshire yakınlarındaki güzeller güzeli Grantchester kasabasından alan dizinin her bölümünde ayrı bir cinayet işleniyor ve olayları aydınlatan kişi de, kasabanın rahibi Sidney Chambers oluyor. Rahip Sidney insanları dinlemek ve anlamak konusundaki ustalığını, kasabanın huysuz dedektifi Geordie Keating'e cinayetleri çözmesine yardım ederken kullanıyor.

https://www.imdb.com/title/tt3747572/

Poirot nereye giderse cinayet oraya gider....Biraz Endeavour kat üzerine biraz ekleme yap ha bunu birde ITV yapmış ve ben kaçırmışım.....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

6.sezona gelip haftalık seriyi yakaladım. Keyif aldım. James Norton'un oyunculuğu tabi ki daha iyi ama Tom Brittney idare ediyor. Hala puan ortalaması 7/9 olması kolay iş değil.

İlişkiler, olaylar, polisiye ve İngiliz kültürü güzel gidiyor sevdim....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Zeljko

Happy Valley hayranı olarak diziye bayıldım. Şu an ikinci sezon son bölümdeyim, oyunculuklar ortamın pastoral havası tam benlik diziymiş. Yalnız James Norton'un diziden çıkacağını bilmek beni şaşırttı. James Norton demişken, instagram hesabından paylaştığı resmin altına Happy Valley'in döneceğini yazmış, BBC'de onaylamış, harika haber.

Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan