SCORPIONS VEDA KONSERI-Akrepler ayriliyor..

Başlatan V, 07 Temmuz, 2010, 00:01:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Dünya Rock müzik tarihinde altin bir sayfa kapaniyor.

Son albümlerinin piyasa çikmasi ve 3 sene boyunca 5 kitayi kapsayan Mammoth turnesi sonrasinda dünyanin en büyük Rock gruplarindan SCORPIONS, kariyerine son verecek.

SCORPIONS VEDA KONSERI
02 EKIM CUMARTESI MAÇKA KÜÇÜKÇIFTLIK PARK'ta..

Grup elamanlarinin ,grubun dagilmasiyla ilgili yorumlari söyle:

"Geçtigimiz aylarda yeni albümümüz üzerinde çalisirken, çalismamizin hala ne kadar yaratici &güçlü oldugunu ve birlikte olmaktan hala çok büyük keyif aldigimizi fark ettik" diyor Klaus Meine ve ekliyor "SCORPIONS'un sira disi kariyerini yüksek bir noktada sonlandirmak istedik. Müzige olan tutkumuzun hala ilk günkü kadar güçlü oldugu için sükran borçluyuz"

"3 sene boyunca 5 kitada sürecek turnemiz inanilmaz olacak" diyor Rudolf Schenker " Böylelikle dünyanin dört bir yanindaki hayranlarimizla son kez bulusup onlara veda edebilecegiz" ve ekliyor...
"Müzige basladigim ilk gün birçok hayalim vardi.. Ve bugüne dek hayal edebilecegimden çok daha fazlasini gerçeklestirdim"
40 yillik müzik serüvenleri boyunca SCORPIONS 100 milyondan fazla albüm satti ve birçok ödülü evine tasidi.

Efsanevi "Wind Of Change" parçalari Demir Perde'nin yikilisinin marsi haline geldi.
"Send Me An Angel","Still Loving You","Hurricane","Always Somewhere","Humanity" ve daha birçok ölümsüz parça tüm Dünyada yüz milyonlarca müzikseverin kalbinde firtinalar estirdi.

Grup son olarak 22 Agustos 2008'de yine bir UNILIFE Organizasyonu ile Türkiye'de ki 8000'i askin hayraniyla bulusmustu.

Dünya rock müzik tarihine adini altin harflerle kaziyan SCORPIONS çaginin son Dünya turnesi grubun anavatani Almanya'da baslayacak.

SCORPIONS'un ülkemizdeki hayranlariyla gerçeklestirecegi son bulusma ise 02 Ekim Cumartesi aksami Maçka Küçükçiftlik Parkinda gerçeklesecek.

"İstemem,eksik olsun.."

kalidor

Re minöre'ye ruhunu satmis  grubun biraderiyle kurucusu ritm gitarist Rudolp Schenker, yumusak sesinde Alman aksani hiç kaybolmamis büyük solist Klaus Meine, sanki hiç yaslanmayan lead gitarist Mathias Jabb ve çilgin davulcu James Kottak...  Dünyanin en güzel rock baladlarini yapan Hannoverli grup oldukça güzel bir son albümle elveda diyorlar.  22 Agustos 2008'de Parkorman'daki konsere gitmistim. Her yastan Scorpions hayrani konserdeydi. Send Me an Angel, Holiday, Wind of Change ve tabiki Still Loving You gibi unutulmaz baladlara tüm Parkorman eslik etmisti. Scorp'un Rock you Like a Hurricane, The Zoo, Blackout gibi  hizli rock parçalarina ise herkes eslik edemedi tabi ;) Geceye damgasini vuran ise muhtesem sovu ve enerjisiyle Kottak'ti. 2 Ekim'deki konserde askerde olacagim için çok büyük ihtimal katilamayacagim :'( Biletler yaklasik 1 aydir biletixte satiliyor. Gitmek isteyenler Akrepleri son kez görmek için kaçirmasinlar derim. Bu son turneye eski lead gitarist Michael Schenker da eslik etseydi daha baska olurdu tabii...

Crom! Ölüleri Say...

hennessy

Alıntı yapılan: Gambit - 17 Ekim, 2012, 08:57:56
oooo dizi sezonu basladi sonunda. Dun Arrow u izlemistim, bugun scorpions konseri var ama SIKISTIRIRSAM oncesinde patlatirim walking dead i. Ozledim diziyi. Ilk sezon biraz bayikti ama ikinci sezon toplamisti. Bakalim 3 nasil olacak.

bir de game of thrones baslasa bir an once

Süleymanım konserden sonra değerlendirmeni yaz cuma günü bizde gidecez neler çalıyor bilelim kardeşim.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

kalidor

Evet evet, Sting of Tail'den çalıyorlarsa biraz daha dinlemek gerek gitmeden.
Crom! Ölüleri Say...

Gambit

Temmuz ayinda Guns'n roses in efsanevi Istanbul Park Orman konserini izleyen ve kopan birisi olarak, bundan sonra zaten ben zor begenirim gerci ama yine de 1 gun gecikmeli olarak konser yorumu:

bir kere Izmir Arena cok dandik bir konser mekani. Bir daha gideni ...

konserden once alt grup cikmadi, cok sacmaydi
konser 10 dakika erken basladi bu da sacmaydi
konser oldukca kisaydi tum bunlara ragmen, 1 saat 15 dakika kadar surdu
yeni sarkilarla eskiler iyi harmanlanmisti ama bazi efsane eski sarkilari calmadilar (you & I, born to touch your feelings gibi
seyirciyi costurmak icin sacma sacma, cocukca hey ho gibi bir seyler yaptilar, anlam veremedim ben sahsen

sunu idrak ettik arkadaslarla, bu adamlarin zamani gecmis. Scorpions 90 larda iyiymis.
Yine de bilet alindiysa, Istanbul da daha iyi olacagini dusunerek gidilir derim. Biletiniz yoksa cok kasmayin

hennessy

2010 da ki performansları çok iyi idi ama genç nesil onları anlamadı.Hey gibi bağrışları her konserde yapıyorlar bu scorpions'a özgü sahnedeki adamalrın 65 lerde olması biraz performanslarını düşürsede ben İstanbul da benim geldiğimi bildikleri için eski babaları çalacaklar hissiyle gidiyorum.Olsun sahnede onları görmek bile yeter 2010 da kinin yarısı bana yeter hele o davulcu manyak sololar atmıştı.

kalidor

Crom! Ölüleri Say...

hennessy

Muhteşem bir veda konseri izledim.Evet 2010 da meğersi veda etmemişler bizleri kandırmışlar.Önce alt grup çıktı ve saatler 22:00 gösterdiği an Klaus Meine  sahnede göründü işte o değişmeyen ses.64 yaşındayım ama hala ben bir efsaneyim dercesine haykırıyordu sahnede.O an anladım bu son konser.Şeyirciler ile birlikte iç içeydiler.Bu yaştaki adamlar gider ayak hey millet biz bitmedik dedirttiler istediğim tüm şarkıları çaldılar.Hele teşekkür edip gittikten sora geri dönünce arka arkaya balatlar geldi Still Loving You Wind Of Change Send Me An Angel Rock You Like A Hurricane ve sonda olmasada en sevdiğim şarkısı Holiday geldi.Tüylerim diken diken oldu seneler sonra bir konserde yerimde duramadım ve kısık sesle ayrıldım.Muhteşemdiniz Klaus Meine  Matthias Jabs  Rudolf Schenker  Paweł Mąciwoda  James Kottak

Scorpions - Still Loving You / Wind of Change [Istanbul, 2012]

http://www.youtube.com/watch?v=ptsVCcia2Ek

Not : İzmir gibi değil İstanbul gibiydiler 2 saat sahnedeydiler :)

Not 2 : Freddie Mercury in heyyyy bağrışlarını gene bu konserdede kullanarak bizleri şaşırtmadılar.

kalidor

Unutulmaz bir konserdi, babalar hakkını verdi. Baterist Kotak'ın şovu da platformu da görülmeye değerdi. Rudolf 65 yaşında sahnede ordan oraya  bayağı koşturdu. Alt grup koca Scorpions'un kalitesine yakışmadi. Bir de konser öncesi bikac tane Scorpions hiti çalıp milleti gaza getirmek varken Green Day felan çalınması da organizatörün iş bilmemezliğindendi bariz. Seyirci de biraz geç ısındı ama sahne önü gördügüm kadarıyla iyiydi. Zaten grup elanları da tüm baget ve penaları sahne önüne attılar. Son sözüm re minör sen nelere kadirsin ;)
Crom! Ölüleri Say...