Bonelli'nin Buyuk Maceralari

Başlatan Nemo, 21 Kasım, 2021, 13:39:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nemo

Bonelli'nin büyük maceraları adı altında yeni bir seri başlatıldı.
Zagor'un sevilen maceralarını bir araya getiriyorlar.
İlk sayı: Komancerolar.
AD yayıncılık zamanında yayınlanan macera:

Özel Alfa Ajanı

Nemo

Özel Alfa Ajanı

hanac

Alıntı yapılan: Nemo - 21 Kasım, 2021, 13:39:42
Zagor'un sevilen maceralarını bir araya getiriyorlar.
İlk sayı: Komancerolar.

Bu macerayı tekrar okumanın vakti gelmiş.

Zeljko

Bu hikayedeki karakterler sanirim Zagor Vs Tex kitabinda tekrar ortaya çikacaklar yaniliyorsam teks55 düzeltsin
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Nemo

Özel Alfa Ajanı

rumar80

Reprint'in de suyu çıktı artık.

alan ford

kan kardeşler zagor'un en iyi western macerası olabilir. En azından benim okuduklarım arasında en iyisi. Komençerolar da bunun girişi gibi. Belki epicenter bunları da derleyip toplayıp tek macerada basar. Gerçi daha çok fantastik sagaları tercih ediyorlar ama bu macera da hakediyor böyle bir cildi
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

rumar80

Zagor'un super Mike, american odessey ve dokumacı e ilk macerası da yayınlandı bu arada.
   Ayrıca büyülü rüzgar da çıkıyor

Saki

Komançiler ve Kan kardeşler, tabiki biliyorum, ben de yakında okuyacağım.

KenParker

Türkiye'de de basılsın. Sert kapak olsun.

darkwood

Zagor'un Türkiye de sert kapak çıkan bir macerası olmadı şimdiye kadar. Bakalım ilk sert kapak macerasını ne zaman okuyacağız.
Darkwood Sakinleri..

KenParker

Bu gözler comic formatında Zagor basıldığını gördü ya. Sert kapak da olur belki

Zeljko

Sanirim bu hikaye Marcello'nun son çizdiği zagor.Dogaya katiliyorum zagorun en tex hikayelerinden biri bu sayi.Gaza geldim bu sayiya özel bir yazi yazayim müsait zamanda
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Saki

Bir kaç defa okudum. Yine başladım ve devam ediyorum, ancak Zagor Teksasa nasıl geldi. Kelso'nun peşinden mi giderek. Komancherolar ve Kan kardeşler arasında Zagor'un başka maceraları var.

teks55

[Tex Willer Special'in 3. sayısındaki tarihi  Tex ve Zagor buluşmasını beklediğimiz sırada,  daha öncesinde hangi olayların cereyan ettiğini ve olayların ikinci arka planını anlatan sayı]

Bağımsızlığına henüz yeni kavuşmuş vahşi Teksas'taki barış toplantısı sırasında bir saldırı ve katliam gerçekleşir. Bu saldırı, Teksaslılar ve Komançiler'in arasındaki savaşın ateşini fitillemiştir. Texas Rangers hemen harekete geçer. Adam Crane ise kendi bayrağına olan sadakati ile kan kardeşi Gri Kurt(Komançi Lideri) arasında kalmıştır. Tüm olaylar yaşanırken Güney'den Teksas'ı yeniden ele geçirme niyetinde olan bir Meksika ordusu tehdidi baş gösterir. Bu iki çetin mücadelenin arasında kalan Zagor ise,  Yerlilerin yani Kızılderililerin tarafında yer alır ve savaşı durdurmaya çalışır.

Basım: 27/11/2021
Sayfa: 374 
Periyot: İki ayda bir
Konu: Boselli Mauro
Senaryo: Boselli Mauro
Çizen: Marcello Carlo Raffaele
Kapak: Piccinelli Alessandro