Kendine İyi Bak - KaraKarga

Başlatan memospinoz, 16 Aralık, 2021, 12:42:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Bendeki bütün fotoğraflarını sildim.
Yani, neredeyse hepsini.
Geriye sadece bu kaldı. Şurada, öndesin.
Tuileries Bahçesi'ndeyiz, 8 Aralık 2013, saat 17.36.
Bana doğru dönmüşsün, bana bakıyorsun,
bana gülümsüyorsun... En azından ben öyle sanıyorum.

Yakında...

darbove

Bazı eserlere bakıyorum ingilizcesi çıkmadan türkçeleri çıkıyor. Bu da o eserlerden biri. Bağımsız kısmında Baobab, Flaneur, Desen ve KaraKarga güzel işler basıyor. Artan maliyetler çok sert vuracak gibi.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

hanac

darbove

Sayfa Sayısı:136
Yayın Tarihi:Ocak 2022
Ebat:16,5 × 24 cm
Fiyat:120
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

İnancomic

Sayfası 1 tl olacak az kaldı haftaya olur

TKnKT

Hayatının bir noktasında terk edilen herkes için kendisinden bir şey bulabileceği bir kitap olmuş. Siz de bu noktadaydınız diyor eser. İçerik olarak basit ama herkese hitap edebiliyor. Gerçi sadece terk edilen olarak sınırlandırmak istemem, terk edenler de yalnız kalabiliyor en nihayetinde. Romantik bir ilişkide bağlar koparılmaya çalışılsa da her iki taraf için de çözülme aynı netlikte olmayabiliyor. Bu bağlarından tam anlamıyla kopamayan, o yalnız kalanlardan birinin hikayesi. Lakin kendisinin yeni hayatına adım atmasına da ramak kalmış. Bu adıma engel olan son birkaç şeyi geride bırakması gerekiyor. Biz de bir nevi bu geride bırakma sürecine eşlik ediyoruz. Çok basit görünen ve formülü açık olan bu yolun gerçekleştirilmesinin zorluğuna çoğumuz muhtemelen hakimdir.

136 sayfaya rağmen kısa bir kitap. Kitabın çoğunluğu ana karakterin gözlemleri, geçmiş anıları ve iç düşüncelerine yönelik. Bolca Akdeniz sıcağı, yeşili ve mavisi var kitabın içeriğinde. Tek lokmalık bir kitap. Ayrılığın eşiğindeyseniz belki de Tristian'ın Achille'e olan söylemleri ve Achille'in yolculuğu size de bir ilham olabilir. Nitekim kitapta da söylendiği gibi "....demesi yapmasından daha zor...". Ancak biz birbirimizin hüzünlerinde teselli bulmaktansa karşımızdakinin özgürlüğü ile daha hür bir geleceğin peşinden koşmaya telkin olalım. Bizi biz yapan anılarımız ve de yaşadıklarımız. Lakin bu anılarda kalmak yerine, anıların bizleri güçlendirmesine izin vermeliyiz. Başkasından şikayet ederek, aslında kendi mutluluğumuzu öteleyen insanlar çoğunlukla bizler oluyoruz.

Elbette tekrar etmem gerekir, dile kolay.
"The man who opens topics faster than his shadow"

V

Su gibi akan bir çizgi roman..Hayallerin ve  romantizmin  sebep, gerçeklerin ve olguların sonuç olduğu rengarenk bir öykü..
"İstemem,eksik olsun.."

KenParker

Kız arkadaşından ayrılan biri motosikletleyile yolculuğa çıkar. Bitti. Nedense beni sarmadı.