2022 Ocak - Çizgi Roman Listesi

Başlatan memospinoz, 01 Ocak, 2022, 17:54:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Kendine İyi Bak - KaraKarga
Swamp Thing Efsanesi 2. Cilt - İthaki
Yalınayak Gen 10 - Desen
Tokyo Gûl :re 16 - Gerekli Şeyler
Satürn Evleri 2 - İthaki
Gençlik Yolculuğu 10 - Gerekli Şeyler
Julia 79 - Mylos
Kahramanlık Akademim 18 - Gerekli Şeyler
Kuroko'nun Basketbolu 11 - Gerekli Şeyler
Moby Dick - YKY
Zagor 235 - Lal
Zagor KM 122 - Lal
Zagor Darkwood Novels 6 - Lal
Dylan Dog 79 - Lal
Martin Mystere 206 - Lal
Sessizliğin Sesi 6 - Satori
Orange 2 - Komik Şeyler
Gangsta 4 - Komik Şeyler
Ragnarok Valkürleri 1 - Komik Şeyler
Ümit Kaptan 11 - Paydos Yayıncılık
Kane - Kendi Yayını
Çapa Sayı 23 - Kendi Yayını
Howard P. Lovecraft: Karanlıklarda Yazan Adam - Alfa
PKD: Bir Philip K. Dick Hayatı - Alfa
İblis Keser 4 - Gerekli Şeyler
Vadedilmiş Yokyer 7 - Gerekli Şeyler
Minecraft - Epsilon
Eşsiz Beşizler 4 - Gerekli Şeyler
Marvel Action Spider-Man Sayı 4 - Marmara Çizgi
Marvel Action Spider-Man Sayı 5 - Marmara Çizgi
Marvel Action Avengers Sayı 4 - Marmara Çizgi
Marvel Action Avengers Sayı 5 - Marmara Çizgi

Mösyö Lejant

Bu kategoride başlıkları Afu üstadımın açmasına o kadar alışmışım ki yeni başlığı görünce yine kendisi açtı zannettim. Bence forum içerisinde gelenekselleşen güzel bir alışkanlıktı yeni çıkan çizgi roman listelerinin aynı üye tarafından duyurulması. Hatta 2022'nin ilk başlığını da kendisi açar bu vesile ile diye düşünmüştüm.

İlaveten, başlığı açar açmaz en üst mesajda detaylı bilgileriyle bir grafik şeklinde yeni yayınları görmek de kolaylık sağlıyordu doğrusu. Şimdi o mesaj da alt sıralarda yer bulabilecek kendisine, mesajı düzenleme özelliği kullanmadan her çizgi roman ismi için ayrı mesaj olunca daha da alt sıralara gidiyor maalesef...

Bilemiyorum belki de moderatörler üstte sabitleyebiliyordur mesajı. Artık kendisi devam etmeyecekse ben bu durumdan haberdar değilim elbette. O bakımdan yeni devam edecek kişi de yine grafik ile duyurursa içeriğin okunması daha kolay olabilir kanaatindeyim.

KenParker

Ya hakkaten kapaklarla beraber şöyle sindire sindire bakıyordum bu ay hangisini alayım diye.
Afu arkadaş nereye gitti acaba?

DAMPYR

Afu Nikli arkadaşımız biraz bu durumdan sıkılmaya başladı sanırım artık anında çıkanları koymuyor belkide işi yüzünden herzaman foruma giremiyordur en iyisi ay sonları, çıkan çizgi romanların hepsini birden liste yapmak galiba

Saint2

Afu mükemmel bir iş yapıyordu. Ellerine sağlık.

AFU'NUN ASKERLERİYİZ !!!!   ;D ;D ;D

afu

Arkadaşımız liste işini üstüne aldığına göre, üzerine değer katarak devam ettireceğine inanıyorum.

pizagor

Bu değerli başlık (daha doğrusu başlıklar silsilesi diyelim) sahipsiz kalmadı değil mi?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

DAMPYR

Alıntı yapılan: pizagor - 04 Ocak, 2022, 14:27:30
Bu değerli başlık (daha doğrusu başlıklar silsilesi diyelim) sahipsiz kalmadı değil mi?
Kaldı gibi görünüyor sanki

hanac

Alıntı yapılan: pizagor - 04 Ocak, 2022, 14:27:30

Kalmadı, just.... arkadaşımız başlığı devam ettirecek.

Afu abi de kendisine başarılar diledi.

Mösyö Lejant

Sanıyorum ki liste hazırlanırken gözden kaçmış, başlığa katkı olması açısından yazalım:
Satürn Evleri 2 - İthaki

Ayrıca birkaç öneride bulunmak isterim, tablo benim kullandığım ekranda sayfaya sığmıyor, biraz daha ufaltılırsa tüm üyeler daha rahat görüntüleyebilecektir. Renk ve yazım stili elbette tabloyu hazırlayan üyenin tercihidir ama madem ki artık farklı bir listeleme yapılıyor, renk değişirse ayırt edilmesi daha kolay olacaktır. Comic Sans yazı tipine hiç alışamamışımdır.

DAMPYR

Liste birkaç gündür aynı, yeni kitap bu ay fazla çıkmaz sanırım çünkü sözleşme dönemi başladı  bu sene o bol çizgi roman furyası olacağını pek zannetmiyorum.Yayıncılar Manga ekolüne döneceklerdir.Mangada bile geç neslin kitaplara zam gelmesinden rahatsız olduğunu görüyorum.

darkwood

Bu sene listelerimizde göreceğimiz çizgiromanlar mangalar ve düzenli fumettiler dışında bayağı azalacak gibi görülüyor.
2021 yılında dünya genelinde kağıt sıkıntısı ile birleşen dolar endeksli zamlardan sonra, özellikle yeni basılacak renkli ve kuşe basılacak yayınların fiyatları da oldukça tuzlu olacaktır. Bu durum 2022 yılında yayınevlerinin üretim ve satışlarının azalmasına yol açabilir.
Darkwood Sakinleri..

Mösyö Lejant

Alıntı yapılan: Mösyö Lejant - 07 Ocak, 2022, 12:47:31
Sanıyorum ki liste hazırlanırken gözden kaçmış, başlığa katkı olması açısından yazalım:
Satürn Evleri 2 - İthaki

Ayrıca birkaç öneride bulunmak isterim, tablo benim kullandığım ekranda sayfaya sığmıyor, biraz daha ufaltılırsa tüm üyeler daha rahat görüntüleyebilecektir. Renk ve yazım stili elbette tabloyu hazırlayan üyenin tercihidir ama madem ki artık farklı bir listeleme yapılıyor, renk değişirse ayırt edilmesi daha kolay olacaktır. Comic Sans yazı tipine hiç alışamamışımdır.

İlave olarak Plüton'dan Çikolatalı Suphi 1 diye bir çizgi roman çıkmış görünüyor Kitapyurdu sitesinde. Yayın tarihi 29.12.2021 yazılmış ama Aralık listesinde olmadığına göre Ocak listesine eklenebilir kanaatindeyim. Nitekim kitabevlerine ulaşması da Ocak ayının ilk günlerini bulmuş olabilir.

OZAN BALIM

Kendine İyi Bak - Karakarga Yayınları 72 TL yazılmış ama etiket fiyatı 120 TL maalesef. %40 indirimli fiyatı 72 TL'ye geliyor.

Mrtekin

Alıntı yapılan: darkwood - 07 Ocak, 2022, 20:05:45Bu sene listelerimizde göreceğimiz çizgiromanlar mangalar ve düzenli fumettiler dışında bayağı azalacak gibi görülüyor.
2021 yılında dünya genelinde kağıt sıkıntısı ile birleşen dolar endeksli zamlardan sonra, özellikle yeni basılacak renkli ve kuşe basılacak yayınların fiyatları da oldukça tuzlu olacaktır. Bu durum 2022 yılında yayınevlerinin üretim ve satışlarının azalmasına yol açabilir.

Kesinlikle katılıyorum. Bu alım gücü ile, artık %50 indirimle bile normal ciltlerin (örn: Swamp Things Cilt 2) satın alınabilirliği çok zorlaşmış durumda. Artık çare, fasiküller ve de mangalar (ki anca onlar da indirimle makul olabiliyorlar.)

Bu denklemde, açıkçası, Lal gibi istikrarlı bir yayınevine sahip oldukları için "fumettici"leri şanslı görüyorum. Comics, bağımsız ve frankofon sevenlere ise, geçmiş olsun.
They drew first blood...