Hatalı Baskılar

Başlatan alan ford, 10 Temmuz, 2010, 15:48:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: designer73 - 20 Nisan, 2013, 01:42:35
bu maceralar sanırım :-X

Evet maceralar bunlar. Sıkıntı genel anlamda sanırım...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

darkwood

Hatalı baskılara bu ay 2 yeni kitap daha eklendi.

Birincisi YKY nin yeni yayını Yedi Dedektif, Detektif olarak dağıtımda,

İkinci kitap ise Lal kitap tarafından Nisan sonu 132. sayısı yayınlan.. Mister No oldu, bu kitabın içine  yanlışlıkla 131 nolu sayının içi konmuş ve bu şekilde sahaflara dağıtımıda yapıldı. Neyseki bu yanlışlık kitaplar satılmadan erken fark edildi ve kitaplar raflardan kaldırıldı.
Düzeltilmiş kitapların ise 5 Mayıs 'a kadar dağıtılması bekleniyor. 
Darkwood Sakinleri..

s.b

Mister No'nun içi komple 131. sayı mı yoksa birkaç sayfası mı öyle?
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

Yedi'deki detektif herhalde aslında olduğu gibi bırakılmış. Türkçeleştirilmemiş.

darkwood

Alıntı yapılan: s.b - 04 Mayıs, 2013, 08:44:16
Mister No'nun içi komple 131. sayı mı yoksa birkaç sayfası mı öyle?

Lal de nazara geldi, komple 131.sayının içi konulmuş.  8)
Darkwood Sakinleri..

Mister NO

Alıntı yapılan: darkwood - 03 Mayıs, 2013, 23:24:41
Hatalı baskılara bu ay 2 yeni kitap daha eklendi.

Birincisi YKY nin yeni yayını Yedi Dedektif, Detektif olarak dağıtımda,

İkinci kitap ise Lal kitap tarafından Nisan sonu 132. sayısı yayınlan.. Mister No oldu, bu kitabın içine  yanlışlıkla 131 nolu sayının içi konmuş ve bu şekilde sahaflara dağıtımıda yapıldı. Neyseki bu yanlışlık kitaplar satılmadan erken fark edildi ve kitaplar raflardan kaldırıldı.
Düzeltilmiş kitapların ise 5 Mayıs 'a kadar dağıtılması bekleniyor.

Aslında bir yanlışlık yok arkadaşlar. Türkçede eski kullanımı DETEKTİF şeklindedir. Eski Türkçe sözlüklerde

Dedektif: Bakınız Detektif yazar. Ayrıca anlam açıklaması da Detektif kelimesinin karşısında bulunur. Yine eski

polisiye romanlarda Detektif Romanı gibi kullanımlar görürüz. TDK ne yazık ki yeni kılavuzlarda sadece Dedektif

kelimesine yer veriyor. Halk arasındaki yanlış kullanımın bu kelimeyi tekil kullanıma indirdiği ve esasından vaz

geçilmesine neden olduğu görülüyor.

Bu mantıkla en yaygın yanlış kullanılan şarz (doğrusu şarj) da bir gün şarj kelimesinin yerini alabilir.

Harun Ça

Yalnız Kurt ve Yavrusu Cilt 4: Kara Yel sayfa 265-281 arasında kaymalar mevcut, yanlara gelen bazı balonlar okunmuyor. Sizde de böyle bir problem var mı ?

tommikser

Dylan Dog Maxi 8( sanırım 8.nci sayı çünkü üzerinde nedense sayısı yok) de sayfa 147-148'in yerleri karışmış daha önce ve sonra olması gereken sayfalar bir arada gereksiz bir yerde verilmiş.Bir bakın bakalım hepsinde öyle mi?

darkwood

Alıntı yapılan: tommikser - 05 Şubat, 2014, 07:26:18
Dylan Dog Maxi 8( sanırım 8.nci sayı çünkü üzerinde nedense sayısı yok) de sayfa 147-148'in yerleri karışmış daha önce ve sonra olması gereken sayfalar bir arada gereksiz bir yerde verilmiş.Bir bakın bakalım hepsinde öyle mi?
Bu güne kadar Dylan Dog Maxi serisinde çıkan ciltlerin hiçbirinin üzerinde sayı numarası mevcut değil.
Bunun yerine, üst kapak içlerinde ki künyelerde cilt numaraları mevcut.

Bu sayfalarda bir karışıklık olduğu belli, 137 ve 138.sayfaların, 143 ve 145.sayfa olması, 148. sayfanın da 144 olması gerekiyor gibi geldi bana da.
Darkwood Sakinleri..

s.b

Hatalı olan X MEN sayfanın yerine verilen sağlam sayfaya sahip olamayanlar buradan indirip okuyabilirler. Veya bastırıp kitabın arasına koyabilirsiniz.

haysat

Çok kitap çıkarınca nazarda oluyor.

Renkli çıkan Teks 2'nin  Macera isimleri ön kapaktaki yazı sırtında farklı yazılmış.

Sisteki Haydutlar / Sisteki Haytudlat olarak yazılmış.

Gerçi daha önce Nathan Never'dede  iç kapaklarda ve yine macera isminde hata yapmışlardı ama.

Bu kadar hata Çizgili Düşler'e nazar boncuğu olsun.

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

köstebek

Alıntı yapılan: haysat - 06 Temmuz, 2014, 20:07:50
Çok kitap çıkarınca nazarda oluyor.

Renkli çıkan Teks 2'nin  Macera isimleri ön kapaktaki yazı sırtında farklı yazılmış.

Sisteki Haydutlar / Sisteki Haytudlat olarak yazılmış.

Gerçi daha önce Nathan Never'dede  iç kapaklarda ve yine macera isminde hata yapmışlardı ama.

Bu kadar hata Çizgili Düşler'e nazar boncuğu olsun.

Nazar boncuğumuzu sıkı sıkı tutuyor ve bir daha tekrarlanmaması için gereken yere koyuyoruz. :)

pizagor

Mesih Komplexi 1'e başladım ancak ikinci fasikül başladığı gibi bitti. Yarı kurt yarı insan görünümlü bir yaratık birilerine saldırdı, üzerine silahlar döndü ve hooop predator X'in koşturduğu son sayfaya geldik. Bir sorun olabilir mi?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

OZAN BALIM

Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı 1. ciltte 4-5 sayfanın kesiminde sorun var. Fuarda sormuştum, Amerikan baskının acemiliğiymiş ve tüm baskılar aynıymış. Neyse ki diğer ciltlerde sorun yok...

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 11 Ağustos, 2014, 00:56:00
Mesih Komplexi 1'e başladım ancak ikinci fasikül başladığı gibi bitti. Yarı kurt yarı insan görünümlü bir yaratık birilerine saldırdı, üzerine silahlar döndü ve hooop predator X'in koşturduğu son sayfaya geldik. Bir sorun olabilir mi?

Bendeki albüm bu şekilde. Sanıyorum arada forma atlanmış. Sizdeki kopyalardan kontrol edebilir misiniz arkadaşlar?

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...