Bu Bizim Anlaşmamız - Genç Timaş

Başlatan TKnKT, 10 Mayıs, 2022, 21:47:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TKnKT

Özgün Adı: This Was Our Pact
Yaz/Çiz: Ryan Andrews
Çevirmen: Ömer Anlatan
Yayın Tarihi: Mayıs 2022
Sayfa Sayısı: 336
Ebat: 15,5 cm × 21,5 cm
Etiket Fiyatı: 135₺
Tadımlık: Burada!

Tanıtım Metni
    Her yıl, Sonbahar Ekinoksu Festivali gecesinde kasaba halkı kâğıt fenerleri nehirden aşağı yüzdürmek için toplanır. Efsaneye göre, fenerler gözden kaybolduktan sonra Samanyolu Galaksisi'ne uçar ve gökteki parlak yıldızlara dönüşür. Peki bu efsane gerçekten doğru olabilir mi? Bu yıl, Ben ve sınıf arkadaşları fenerlerin gerçekte nereye gittiğini bulmakta kararlılar ve bu görevde başarıyı garantilemek için iki basit kural üzerine bir anlaşma yaptılar: Kimse eve dönmeyecek. Kimse arkasına bakmayacak.

Plan, gerçeği öğrenmek için ne kadar uzun sürerse sürsün nehir boyunca bisikletleriyle fenerleri takip etmek. Ancak anlaşmaya Ben ve sınıftan dışlanan arkadaşı Nathaniel dışında kimse uymaz.

Nathaniel ve Ben birlikte sihir, merak ve beklenmedik dostluklarla dolu bir yolda hiç kimsenin gidemediği kadar uzağa gitmekte kararlı. Ta ki konuşan bir ayı ile tanışana dek.
"The man who opens topics faster than his shadow"

kedidiro

Bir önce yayınladıkları çizgi roman "yıldızlar saçıldığında" çok değerli ve kaliteli bir işti. Dolayısıyla bu kitabı da almak için yeterli referansları var gönlümde. Dilerim yine iyi bir çizgi roman okuruz...

battlehammer

Yayınevlerinin yayınladığı bu previewleri bizim foruma atma hakkımız yok mu? Nedir genel içtihat?

hanac

Alıntı yapılan: battlehammer - 26 Mayıs, 2022, 14:51:24
Yayınevlerinin yayınladığı bu previewleri bizim foruma atma hakkımız yok mu? Nedir genel içtihat?

Atabiliriz sorun yok.

V

Öykü iyiydi ama çizimler şahaneydi...Timaş'tan beklenmeyen haraketler..
"İstemem,eksik olsun.."

V

Alıntı yapılan: kedidiro - 11 Mayıs, 2022, 08:17:04
Bir önce yayınladıkları çizgi roman "yıldızlar saçıldığında" çok değerli ve kaliteli bir işti. Dolayısıyla bu kitabı da almak için yeterli referansları var gönlümde. Dilerim yine iyi bir çizgi roman okuruz...
"Yıldızlar Saçıldığında' yı yakın zamanda okudum..Bir mülteci öyküsü olmanın ötesinde, azim ve başarı öyküsü..Etkileyici bir dram..
"İstemem,eksik olsun.."

TKnKT

Alıntı yapılan: battlehammer - 26 Mayıs, 2022, 14:51:24

Konu açarken yayınevlerinin sitelerine özellikle bakıyorum, mevcutsa konu içeriğine "tadımlık" olarak bırakıyorum. İlk mesajda mevcut :)

battlehammer

Alıntı yapılan: TKnKT - 27 Mayıs, 2022, 08:49:15
    Konu açarken yayınevlerinin sitelerine özellikle bakıyorum, mevcutsa konu içeriğine "tadımlık" olarak bırakıyorum. İlk mesajda mevcut :)

Neden foruma içerik olarak eklemeyip link bırakıyoruz (gerçi teknik olarak o da hyper text linki ama, kastım hyper text embeded media), telif vs. diye dırdır mı yapıp, "bizim hazırladığımız formatta kalacak" gibi şeyler mi diyor yayınevleri, merak ettiğim için sordum.

TKnKT

Alıntı yapılan: battlehammer - 27 Mayıs, 2022, 11:06:31
Neden foruma içerik olarak eklemeyip link bırakıyoruz (gerçi teknik olarak o da hyper text linki ama, kastım hyper text embeded media), telif vs. diye dırdır mı yapıp, "bizim hazırladığımız formatta kalacak" gibi şeyler mi diyor yayınevleri, merak ettiğim için sordum.

Benim şahit olduğum ya da muhattap olduğum bir husus yok. Ancak kitapların başında yer alan "Bu eserin bütün hakları saklıdır. Yayınevinden yazılı izin alınmadan kısmen ya da tamamen alıntı yapılamaz, hiçbir şekilde kopya edilemez, çoğaltılamaz ve yayımlanamaz." ifadesi nedeniyle münakaşa yaratma ihtimalinden kaçınmak niyetindeyim. Zaten direkt olarak yayınevinin adresine bir yönlendirme olduğu için olasılıkları en düşüğe indirebilirim kanaatindeyim.

pizagor

Hikayeyi tamamlarken hala yanıtlayamadığım bir soru var: Miyazaki türevi fantastik bir evrende miyiz yoksa geçilmesi yasak o son köprü, gerçekle hayal, yaşamla ölüm arasına çekilmiş olan bir sınır mı?

Bir hikayenin akılda kalıcılığı da zaten yarattığı tüm o soru işaretleriyle, yanıtlanmamışlarla olmuyor mu! Güzel öykü, güzel çizimler, biraz çocuksu ama keyifli.

Sınıflandırmada Amerikan bağımsız altına yerleştirilebilir sanırım, frankofon değil Bu Bizim Anlaşmamız.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...