Ikinci altın çağ

Başlatan Saki, 09 Haziran, 2022, 16:25:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Saki

Zagorun birinci altın çağı maceraları var, başka defa yazarım, şimdi bence ikinci altn çağı  maceralarnı sayacağım.

Bu maceralar Zagor ve vikinglerle başlıyor, sonra Zagor ve yeni Olimp, Zagor Helingen ve Akronlular, Zagor ve vampıir ikinci  karşılaşma, Zagorun Golnor ülkesine gidişi, Zagor ve Thunderman, Zagor ve Devil Mask, Zagor ve Dokumacı ya kadar, hepsini kısa kısa tanıtayacam, biz Zagor severler bu maceraları yeniden okuyabiliriz.

1. Zagor ve viking Gutrum ikinci karşılaşma..

Maceranın özeti

Zagor ve Çiko Alabama eyaletinde bulunurken, Gutrum ve onu izleyen 20-30 vikinge rastlıyorlar, Gutrum ve arkadaşları Florida dan kaçıp, eski bir efsaneye göre vaad edilen topraklar yada bir viking kolonisi olan Yeni Hayatı aramak için yola çıkmışlardır. Zagor ve Çiko Vikinglere katılıp beraber bu koloniyi aramaya başlayacaklardır.

Yeni Hayat Tennessee de bulunmaktadır, ancak, oraya giden yol çok tehlikelidir, ve yol boyunca korkunç tehlikelerle karşılaşıyorlar, Kraken, zehirli gazlar,

Yol boyunca, böyle bir koloninin gerçek olduğuna dair yazılar bulunuyor, nihayet sonunda Yeni Hayata ulaşıyorlar,
fakat ne yazık ki en büyük tehlike onları bu koloniye geldikleride bekliyor...

hanac

Saki selam,

Orijinal hangi sayılar olduğunu da yazabilir misin ?

Saki

Yazarım Hasan, comicvine de hepsi var, kapak resimleri orijinal zaten, şimdi yazacam hemen..

Saki

yukarıdakı paylaştığım orijinal sayılar

170, Banditi Senza Volto,
171, Viaggio Senza Ritorno,
172 L'ultimo Vikingo

Saki

Devam ediyoruz...

Galiba okuduğum ilk Zagor maceralarındandır, 1983 yılında okudum, 39 yıl geçmiş yine okuyorum ve yine o aynı heyacanla...

Darkwood ormanının gizli bir yerinde iki bilim adamı-ihtiolog, normal balıklarda mutasyon yapıp onları canavarlara dönüştürüyorlar ve Darkwood rivere bırakıyorlar..

Nehir böyle tehlikeli olunca Darkwood ta dengeler bozuluyor, yaşamak imkansız oluyor...

Orijinal sayılar, 173, 174

hanac

Alıntı yapılan: Saki - 09 Haziran, 2022, 17:04:15
170, Banditi Senza Volto,
171, Viaggio Senza Ritorno,
172 L'ultimo Vikingo

Bu Gutrum'lu maceranın çizimleri Segna Pini'ye ait. O yüzden çok beğenmemiştim.

Alıntı yapılan: Saki - 10 Haziran, 2022, 19:14:35
Orijinal sayılar, 173, 174

Bu macerayı sevmiştim, çizimler de Donatelli Üstada ait idi.

Saki

Zagor ve Vampir ikinci karşılaşma..

Ayinin nerede gerçekleşeceğini bilmiyorum ... ve sonra tutulma bu gece gerçekleşecek!
Vay canina!

Fermont'tan yüz mil uzakta, dağların arasında Bergville köyü bulunuyordu.

Kendilerine vatanlarını hatırlatacak doğal bir ortam arayan Avrupalılar tarafından kurulmuştur.

Saki

Alıntı yapılan: hanac - 13 Haziran, 2022, 10:00:39
Bu Gutrum'lu maceranın çizimleri Segna Pini'ye ait. O yüzden çok beğenmemiştim.

Hasan evet çizimler Pini Segna ya ait, çok iyi bir çizer değildi ama bu macera gayet güzel ve benim için şimdiye kadar en güzel maceralardan biridir, maceranın akışı gerçekten güzel, senaryo gayet güzel, Yeni Hayatın bulunduğu yere geldıklerinde ki beni çok etkilemiş, doğa çok güzel, çiçekler tavşanlar ancak böyle bir güzel yerde de bir sürü tehlike, canavar geyikler saldırıyor, suyun içinde dev ameba vs, vs ve nihayet köye geldiklerinde her şeyin üstüne kapak, oradakiler canavar olmuşlar, insandan köpek olmuşlar...yani, daha güzel ve orijinal bir macera olamaz..

Şimdi düşün böyle Zagor maceraları bir daha göremeyiz

>:(

Kinowa59

Pini Segna, farklı çizim teknigi ile beğendiğim bir Zagor çizeriydi. Gökgürültüsü ve yağmurlu bir gecede başlayan " kâhin" isimli macera. Birde, yılanların fotoğraf gibi canlı ve ürkütücü göründüğü bir macera daha vardı. Hangi sayı olduğunu unuttum. O yılanlar Zagor'u ısırıyordu galiba. Ben o çizimleri ve macerayı da ilgiyle, severek okumuştum. Tekrar okumak için tam zamanı. Hangi sayılar olduğunu bilen yazsın lütfen

DAMPYR

Zagora korku öğelerinin olduğu maceralar çok yakışıyor özellikle çikonun saçlarının dimdik oluşu benim çok hoşuma gidiyor...

Saki

Yılanlarla olan Masai Killer macerası, Türkçe KM olabilir ama ben tam hangı sayı bilmiyorum, caretta bilebilir

Vassago007

KM 38 de yayınlandı, ilginçtir Tay mavide ve siyah seride maceraları sayı sayı hatırlarken (elimde hiç yok) KM'lerin tümü olmasına rağmen hangisi, hangi sayıda bakmadan hatırlayamıyorum :)