Fantastik Dörtlü - Galactus'u Arayış - Felix Koleksiyon Farkıyla...

Başlatan BAHADIR, 26 Ekim, 2022, 22:55:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

YERDENİZ

Alıntı yapılan: Nightrain - 27 Ekim, 2022, 23:35:51
Presstij varyant

Benim de gözümde prestij varyantı vardı ama Galactus'un ayağının altına yazılmış macera ismi görselliği bozduğundan Felix koleksiyon'a yönelmekteyim.
Madem nadir bir eser çıkarıyorsunuz biraz da görselliğini ön plana çıkarın, Fantastik Dörtlü yazısının altında yazılacak alan varken Galactus'un ayağının altına yazmak nedendir? Hem de Galactus'un çizme renginde renk kullanmak...

darbove

Felix varyantı aldım. Fiyat üzmüş olsa bile sonrasında daha fazla vermekten iyidir.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

kahramanlarsinemada

Benim aklımda Presstij'in edisyonda kaldı. Felixkoleksiyon'a mail gönderip, durumu izah ettim. Hemen ödememi iade etti ve ben de siparişi Presstij'e geçtim. İlgisi için kendisine teşekkür ederim.

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Alıntı yapılan: YERDENİZ - 31 Ekim, 2022, 09:43:12
Benim de gözümde prestij varyantı vardı ama Galactus'un ayağının altına yazılmış macera ismi görselliği bozduğundan Felix koleksiyon'a yönelmekteyim.
Madem nadir bir eser çıkarıyorsunuz biraz da görselliğini ön plana çıkarın, Fantastik Dörtlü yazısının altında yazılacak alan varken Galactus'un ayağının altına yazmak nedendir? Hem de Galactus'un çizme renginde renk kullanmak...

Yazmayacaktım ama tutamadım kendimi. Sadece bu yazının yeri mevzusu da değil ki sorunlu olan, hatta belki hala değiştirme imkanı bile vardır baskıya girmediyse... Kapaktaki uçan kafaları beğendiniz mi hakikaten! Normalde Fantastic Four üst başlığının sağında ve solunda ikişerli olarak yer alan ve üst başlığın aslında birer parçası olan grup üyelerinin kafaları bu sefer kapağın içine girerek kapağın parçası olmuş, afili poz kesen (ya da racon kesen) bir Galactus'a endişe ve korkuyla bakıyorlar. Niye sadece kafa, gövdeler nerede, niye böyle sadece kafadan oluşan birer hilkat garibesi gibi görünüyorlar, bu görsel özelinde yine benim hatırlayamadığım bir ayrıntı mı var @rumar80 ya da anlayamadığım keyifli bir gönderme, göremediğim bir güzellik mi söz konusu. Kusura bakmayın ama bence en zayıf kapak bu olmuş...

Ciltte yer alacak, görseli kuvvetli bir kapağı paylaşayım. Bu, bana kalırsa, Sifenks için harcanmış bir kapak olmuş, onun yerine bu kapakta, bu kompozisyonda Galactus olduğunu hayal ediyorum da. İşte o zaman o kapaklı albüm şu varyant düşmanının bile aklına düşerdi :)

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Açık söyleyeyim bilmiyorum.  Orijinal kapak bu. Acaba uzayda olduklarını göstermek amacı ile olabilir mi diye sormadan edemiyorum.

İdrava

Youtube videolarını izlediğimde bu hikaye omnibus içinde görünüyor. Ömer farklı bir biçimde basıyor olabilirmi?

BAHADIR

:o

Olabilir mi acaba...?!?

http://altinmadalyon.com/altin/fantastik-dortlu/fantastik-dortlu-dunya-nin-en-buyuk-cizgiromani-felix-koleksiyon-farkiyla/

Fantastik Dörtlü postumu ilk açtığımda gözünüzden kaçmış sanırım... Ama o postu okumayanlar için tekrar etmekte sakınca yok... Yazdım mı heyecanıma yenik düşüp uzun uzun yazıyorum biraz...

Alıntı YapBuraya kadar tamam... Ama canımı sıkan bir şey vardı... John Byrne omnibus ciltlerinde bu hikayelerin hemen öncesinde geçen (FD. 204-214) ve bu ilk cilde sadece son 5 sayısını John Byrne çizdiği için konulan ama baş tarafı bu ciltlere girmeyen "Andromeda saldırısı" hikayesi vardı... Bu hikaye Dünya'nın selameti açısından 208 sayfalık bir cilt olarak "In Search Of Galactus" adı ile basılmıştı...

Bu cildin kronolojik olarak ta bir önemi vardı ki; ileri ki sayılarda ve günümüz sayılarında göreceğimiz bir karakterin çıkış öyküsü ve gene John Byrne omnibuslarında göreceğimiz Herbie'nin yapılış öyküsünü atlayamazdık... Ve onu da anlaşmaya dahil edip baskı hazırlıklarını tamamladık.

Yukarıda ki alıntı da dediğim gibi bu cildin son 5 fasikülü normalde omnibusun içinde mevcuttu... İlk 6 fasikülde özet geçilmişti... Benim içime sinmediği için "IN SEARCH OF GALACTUS" un telifini alıp bu son 5 fasikülü omnibusa koymayacağız...

Buna ne kadar farklı basıyoruz denilebilir bilmiyorum ama okuma keyfi ve kronoloji açısından biraz farklı basacağımız doğru... Ama sadece biraz farklı... Fazlamız var eksiğimiz yok... ;)

İdrava

Teşekkür ederim. Sanırım benimkine dikkat eksikliği deniyor.

Nightrain

Alıntı YapMerhabalar...

Fantastik Dörtlü – Galactus'u Arayış'ın baskı işleri tamamlandı. Malumunuz dağıtımını ve lojistiğini İzmit Presstij Kitap yapacak. Presstij Kitabın da matbaadan çıkacak 1-2 kitabı var. Nakliye onlarla birlikte İzmit'e yapılacak ama sanırım bu önümüz haftayı bulacak gibi duruyor...

Bu tarz hesap edemediğimiz aksaklıklar maalesef oluyor... Gecikme için özür dileriz.

Takipte kalmaya devam edin...!!!

Felix Koleksiyon Satış Sitesi

https://www.felixkoleksiyon.com/

Sosyal Medya Hesaplarımız.

https://www.facebook.com/Felix-Koleksiyon-101239395077151

https://www.facebook.com/groups/347285546514348

https://www.instagram.com/felixkoleksiyon/

#fantasticfour #fantasticdortlu #marvel #felixkoleksiyon #johnbryne #comics #galactus #skrull #omnibus #reedrichards #thing #cizgiroman
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

rumar80

YERDENİZ

Beklenen geldi...
FELİX Koleksiyona çok teşekkür ederiz...

Kinowa59

Fantastik dörtlü' nün üstündeki yazı dikkatimi çekti. "Dünyanın en büyük çizgi romanı" gerçekten de böyle mi?
Yani Dünyanın en büyük çizgi romanı fantastik dörtlü mü? Tarzım olmadığı halde (tarzım olmaması, bu değerli esere asla olumsuz baktığım anlamına gelmez) klasik oluşu ve destek amacıyla almayı düşünüyorum.

BAHADIR

THE WORLD'S GRATEST COMICS MAGAZINE"

Bu ibare bize ait bir yazı değil ya da bastığımız ebattan dolayı böyle bir yazıyı kullanmadık Bayram abi... Bunun için özelden mesajlar bile aldım... ;) Ebat olarak Dünya'nın en büyük çizgiromanını da ileride basarız inşallah...:)

Fantastik Dörtlü'nün 1961 yılında çıkan ilk serisinin 3. fasikülünden bu güne kadar bu ibare her fasikülde (bazı kapaklar hariçtir tabii) kullanıldı...

Biz sadece orijinale sadık kaldık... :)