Karikatürler - Kubilay Odabaş (Komikşeyler)

Başlatan TKnKT, 27 Kasım, 2022, 21:25:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TKnKT

Karikatürler - 1

Yazan/Çizen: Kubilay Odabaş
Sayfa Sayısı: 80
Ebat: 13 x 18 cm
Yayın Tarihi: Kasım 2022
Etiket Fiyatı: 48₺
Tanıtım Metni: Eğlenceli ama bir o kadar da sinir bozucu tiplemeler, pırıl pırıl kareler ve sade anlatım...
Bildiğin köpek, Kaya ve Çağatay karakterleri ile yeni kuşak mizah anlayışına damga vuran, Kubilay Odabaş'ın kendine özgü mizah anlayışı ve gözlem yeteneği ile yarattığı çizgi dünyasına girmeye hazır mısınız?

Kubilay Odabaş - Ömer Göksel - Cansın Çağlar triosu dergicilik geleneğinin pop kültüre sunduğu son verimli çizerler oldu benim gözümde. Hepsinin apayrı karakteristik çizgisi ve tutumlarının yanında Kubilay Odabaş'ın ekstra özel bir kara mizah yönü olduğunu düşündüm çoğu kez. "Kaya" olsun "Bildiğin Köpek" olsun  hatta "Çağatay"da dahi absürtlük bir yerlerde mutlaka vardır. Kendi hayatınız söz konusu olduğunda asla ama asla içinde bulunmak istemeyeceğiniz ancak dışarıdan izlediğinizde aşırı keyif veren ve çoğunlukla ikili ilişkilere değinen Kubilay Odabaş'ın bu dünyası benim nedzimde güncel ve aktif üreticiler arasında kendisini bir hayli ön plana çıkartmakta. Bir hikaye anlatmak yerine bir(kaç) kare ile keyifli bir tüketim sunmak büyük meziyet. Sınırının nerede başlayıp nerede bittiği çoğu kez muamma olan kara mizahın sade ve tadında örneklerini sunuyor kendisi. Kitabın üzerinde "1" ibaresinin yazıyor olması sevindirici ki zaten kitaptaki karelerin çoğu bir yıllık üretiminden daha az. Dilerim uzun yıllar üretimi baki olur.

Karikatürler - 2

Yazan/Çizen: Kubilay Odabaş
Sayfa Sayısı: 80
Ebat: 13 x 18 cm
Yayın Tarihi: Mart 2023
Etiket Fiyatı: 48₺
Tanıtım Metni: Kubilay Odabaş'ın kendine özgü çizgilerinden Karikatürler'in ikinci kitabı sizlerle.
"The man who opens topics faster than his shadow"