HOZ Comics - Judas Yayini

Başlatan hanac, 09 Ağustos, 2010, 09:52:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

Alıntı yapılan: tunaorhun - 04 Temmuz, 2011, 18:02:50
Kimse kızmasın, ben Judas'ı alacağım.

Kimse kızmaz. Siz alın. Eğer kızan olursa soğuturuz merak etmeyin.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

rumar80

Kimse kızmaz, kızamaz da. Bu bir tercihtir. Bende de Judas seti şu anda olmadığı için alacağım. Ama bu Dampyr, Nathan Never gibi "sallama" kahramanları istememe engel olamaz.

a5555

kim neden kızsın kızarsa söle judası gönderelim ;D
Bakın dün sallamasınlar dedim,dediğimin arkasındayım,(Lal ve Oğlak yayın,tex ve zagoru ,çıkardığı zamanlar o eski ler,4-5 bin liradan müşteri buluyordu))lal yayın a şahsen sorun nathanı neden durdurdu,burada 3-5 ç.r. severin sevgisiyle bu iş yürümüyor,evet bu yayıncılar bir yerde zevk içinde yapıyorlar ama kimsede sermayeyi kediye yüklemez,birde onlar tarafından düşünün,her western satmaz ,altan kardeşe sorun,pekos satmıcak dedim,satamadı,gordonda satmıcak,burdan yazıyorum,56,60 uzay düşüncesi çok değişti,nasıl jbond flimleri şimdi bizlere hayranlık uyandırmıyorsa o da öle,bilmem anlatabildimmi.western dışı dergiler de çıkıyor tutan satıyor devam ediyor,ama bazıları kurtarmıyor,
hala iddia ediyorum ,ben geçmişde alıp 1 ci elden leri söylemedim,ama 3 sayılık judaslar varken ,elden ele geçmiş eski judası neden alayım,,onların işine gelmez,zaten almıcaksa neden yazar onuda anlamıyorum,
Burda bazı arkadaşlar kapak resimlerinden bahsetti,yahu bunlar tablo değilki ,duvarda dursun ..haa kapak derseniz tex kapakları,,kartpostal olarak çıksa alırım,tahmin ettiğim gibi ,elinde olan yada sahaf lar veryansın etti burada,elden ele dolaşmış,mikrop yuvası haline  tek tekleri alacağıma,ciltli yenilerini alırım.belki abes kaçacak ama söyleyin ,kim tuvalette ç.roman okumadı,kimbilir o eskiler kaç tuvalet görmüştür,,gerçekler kızdırmasın.ve
Bit pazarına nur yağmasın...Bir şey daha, yok kadıköyde 250 sattı demişler,boşverin herkesin işin ticaretinde.Bazı ç.romanlar bence yarım kalacak,fiatlar acaip yükseldi,seçime zorlanıyoruz mecburen.yayıncılarda dallarını kesiyorlar,farkında değiller.
Yapı kredi redkit çıkardı elimdeki tüm inkilap red kitleri çıkardım,saklama kapları ile dururlar,kitap okunmak için alınır.
Bol çizgiromanlar dileği ile.
Bu arada Ringoda kapkara çıkmış,içimiz karardı...

s.b

Yayından kaldırılan çizgiromanlar elbetteki para kazandırmadığı için bırakılmıştır. Ama o çizgiromanları severek okuyanların bunda bir suçu yok. Herkes benim sevdiğim çr yi sevecek diye bir kural yok.
Bu mevzuda okur da haklı, yayıncı da. Hani derler ya "yukarı tükürsem bıyık, aşağı tükürsem sakal" işte öyle bir şey(Erol Evgin'in şarkısı gibi oldu yav).

darkwood

Yeterki çizgiromanı yaşatalım, sahip çıkalım. Yeni nesillerede bu güzellikleri görme ve sevme fırsatı verelim. Çizgiroman okur kitlesini daha yukarılara çekelim.
Kimi yeni sever, kimi eski. Kimi Western ister kimi "sallama". Kimi siyah kapak sever kimi renkli.
Zevkler ve renkler hiçbir zaman tartışılmaz. Herkes kendine göre haklı.  :)
Darkwood Sakinleri..

superzagor

Çizgi roman alırken elimde olup olmaması önemldir benim için. Judas diğer Tay çizgi romanlarına nazaran Tay'ın son dönem yayınlarından biri olduğu için piyasa da bulunabiliyor.  Ve benim elimde 16 sayısı da var. Bu nedenle almayı düşünmüyorum.

Nostaljik yayınlar. Bana göre bu yayınların yayınlanıyor olması aslında hata. İtalya ya Fransa ya veya ABD de ye baktığımız zaman burada köklü bir çizgi roman geçmişi ve yaşları 70 lere gelen çizgi roman serileri olduğunu görürüz. Tabii ki bunların ilk sayıları tekrar yayınlanacak nostaljik serileri olacaktır. Ama bizim gibi bir ülkede bunun yapılmasının anlamını hala anlamış değilim. Türk çizgi roman okuru eğer yurt dışını takip etmiyor ise çizgi romanların yeni sayılarından bi haber yaşıyor.

Nostaljik sayılar bir Dampr in, Nathan Never'in, Julia'nin vs yeni çizgi romanın önünü kestiğine inanıyorum. Piyasa da ki İtalyan patendli çizgi romanların sayısına bir bakın. Birde nostaljik çizgi romanlara bakın... İtalyan çizgi romanı okumak isteyen bir çizgi roman sever ilk önce tanıdığı karakterin yeni eski kitaplarını okuyacaktır. Ama bu karakterlerin kitaplarını bulmadığı zaman yeni arayışlara girecektir.

Tabi bu benim kendi görüşüm...

sefik

Hasim bey herhalde vazgecer yayinlamaktan!
topu topu 16 sayi cikmis guzel bir cizgiroman icin yeniden,duzenli bir basimin hic bir sakincasi yok,ayrica herhangi bir eski cizgiroman yeni cizgiromanin onunu nasil keser onu anlamak mumkun degil,zaten iyi olan , alicisi olan alinir ve okunur.Tommiks,Teksas,Swing yeniden ve duzgun bir edisyonla basildi kotu mu oldu?
Ben Judas'i alirim ve arsivime koyarim.

Tarkan Kurt

Judas'ı ben de alacağım, zaten limitli bir seri çabucak biter. :)

kalidor

Judas iyi bir edisyonla yayınlanmayı hakediyor ve  Hoz'un Judas'tan zarar edeceğini sanmıyorum. Bu arada kapaklar da orjinal. Bu seri yakınlarda İtalya'da yeniden mi basılmış acaba?

Crom! Ölüleri Say...

aa

Judas ı bugün aldım. Baskı çok güzel. Seriyi sonuna kadar alacağım. HOZ a bizlere eski baskıları temiz ve düzgün bir şekilde yeniden kazandırdığı için çok teşekkür ediyorum.
Esse Gesse Hayranı...

s.b

Üç tam maceralı Judas'ın 1.cildi.

1. macera olan 45 Kalibre, özellikle son sayfalarında Judas'ın da bir insan olduğunu ve onun da duyguları olduğunu bize gösteriyor.  O son 5 sayfa harika.

2. macera olan Cellat'ta, Judas bir grup hayduta karşı tek başınadır. Yine bu maceranın da son sayfalarındaki duello müthiş. Judas'ın karşısında hiçbir şansı olmadığını bildiği halde silahına davranan bu iyi kalpli haydut....

3.macera olan Kanlı Yol'da Judas bankayı soyup kaçmakta olan haydutlara müdahale eder ve bu çatışma esnasında bir genç kız ölür. Şerif çok öfkelidir...
-- Lanet olasıca dik kafalı herif! İşte marifetinin sonucu...
Ve Judas katillerin peşine düşer.

Gıcır gıcır baskısıyla 3 macerayı birarada okumanın keyfini sürmek isteyenlere tavsiye edilir.

a5555

Hoz neden inat eder de 1001 roman gibi 2,3 ün kapaklarını içine koymaz,çokmu zor?,

s.b

Elbetteki ara kapakları koymak zor değil ama masraf. Bu masrafa girmemek için böyle yapıyorlar. Keşke kapakları yerli yerine koysalar. Ne güzel olurdu o zaman.

a5555

Elbetteki ara kapakları koymak zor değil ama ?!
Haşim bey lütfen çizgiroman severler için,judasın kapaklarını koyun,nefis bir takım olsun,zaten meraklısı alıyor,yok illaki biraz masraf olur diyorsan,2 lirayı ekle,zaten belli bir sayı,yapma ,eyleme,1001 roman yeni serileri kapaklı koyuyor,Teksas gibi yapın,eski (1ci eller hariç) yıpranmış,mikrop yuvası haline gelmiş ,ellerinde eski judas olanlar bile alacak,sanıyorum 1001 roman kapaklı verdiklerinin telifleri daha yüksekdir,18 lira
Sizi bilmesek, masrafdan kaçıyor ,daha fazla kar için yapıyor ,diye düşüneceğiz.

sefik

Ben mi gozden kacirdim bilmiyorum ama neden 3 macera? toplamda 16 degil mi? 4er ya da 2ser olmasi gerekmezmiydi?