Çizgi Roman Piyasası ve Sorunları

Başlatan tommikser, 09 Ağustos, 2010, 12:15:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

can amca

Alıntı yapılan: someoneofgod - 30 Kasım, 2021, 13:15:55
Dolar kuru önemli bir dükkanımıza vurmuş...

[facebook]https://www.facebook.com/13.gezegen/posts/10159088419948876[/facebook]

Uzun süredir sessizlerdi zaten. Yazdan beri siteyi de güncellemediler. Çok üzücü. 2009 yılından beri alışveriş yaptığım, aboneliklerim olan bir siteydi.

eyoruk

Çoğu yayınevi kağıt stoğu yaptı son aylarda.Ama elbet bitecek ::) Acı olan ise ülkenin yarısı için bu sorun aslında hiç sorun değil ! Yoksa kriz gelir geçer, bugün olmaz yarın devam edersin almaya.Ama "alma canım ne olacak ki " kafasında milyonlar var şu ülkede.Asıl sorun bu

Kinowa59

1974 Türkiye'nin, Kıbrıs'a çıkarma yapması sonucu, ABD ve Batı ambargo koydu. Bunun sonucu aynı bugünkü gibi ( ama bugün ambargo koyan yok) herşey sürekli zamlaniyordu. Çizgi romanlarımiz hem sayfa olarak azalıyor, hemde her ay okkalı ( benim küçük harçlığıma göre) zam görüyordu. Aradan tam 47 yıl geçti, o yıllara geri döndük. Gelde rahmetli İsmet İnönü' yü yâd etme. Ne demişti." Büyük devletlerle iş tutmak, ayıyla yatağa girmek gibidir." Tanrı daha beterinden korusun.

DAMPYR

Ülke elden gidiyor adamlar hala dış güçler diyo inanılır gibi değil ,yurtiçindeki herşeyin kökünü kurutarak bizi yurtdışına mahkum eden zihniyetin sonuçları bunlar.Ulu Önder ATATÜRK'ün izinden gideceklerine onun yaptığı devrimleri dahada geliştireceklerine Başka şeylerle uğraşıyorlar.Hergün kapanan yayınevlerini, İnternet satış sitelerini,halkın geçim sıkıntısını görmezden geliyorlar.Biz burada inim inim inlerken birileri döviz zengini oluyor.biz daha yurt dışına bağlı kaldıkça yükselen Döviz canımızı daha çok acıtır...

İnancomic

200 küsür ülke var bu dış güçler nedense bir tek bize kafayı takmışlar !

Kinowa59

Hayat'ta en hakiki yol aklın ve bilimin yoludur." Diyen liderimiz M.Kemal Atatürk'ün 6 Şubat 1933 yılında Bursa'da verdiği nutku okursak, bugün yaşanılanlari daha sağlıklı anlarız. Eğer dış güçler varsa, birde bunların yerli işbirlikçileri vardır. Tamda M. Kemal Atatürk, Bursa nutkunda, Türk halkına bunları göstermektedir.

Mrtekin

https://m.bianet.org/bianet/emek/254122-yayincilikta-doviz-krizi-kitaplar-cikmiyor-dergiler-yayinlanmiyor

"Krizle birlikte her şey nakite döndü. Parayı bulup, kitabı imal edip, üretip, okura sunmamız 200 sayfalık bir kitap için neredeyse 2 katına çıktı. 20'lerden 40-45 TL'lere çıktı. Çeviri ise bu 50 lirayı bile buluyor. Döviz arttıkça maliyet de artıyor.

"Yayıncıların hiçbiri okuruyla kitap üzerinden şekillenen bu büyük hikayedeki bağını asla koparmak, asla pahalı kitap satmak istemez. Ancak artık bu mümkün değil."
They drew first blood...

Nightrain

Sabah Twitter'da gördüm, 2 tane İskoç Türkiye'nin çok ucuz olduğunu, 2 kişilik kahvaltının 5 Sterlin tuttuğunu söylüyordu. Böyle şeyler gördükçe canım yanıyor.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

KenParker

Yaşadığım şehirde bir çok yabancı var. İşim icabı sıklıkla karşılaşıyorum. Bunların Avrupadan gelenlerini çoğunlukla emekliler oluşturuyor. Ucuzluk konusundaki düşünceleri çarpıcı:
"Türkiye yaşamak için çok ucuz bir ülke. Fakat vatandaşları bunu yaşayamıyor."

Yabancı demişken, son yıllarda İran ve Irak'tan ev almak suretiyle vatandaşlık satın alarak gelenler çoğaldı. Vatandaşlık aldıkları zaman ailecek hatta tabiri caizse sürüyle geliyorlar. Onlar hakkında net konuşamıyorum. Çünkü kapalı kutular. Kültürleri bize yakın olmasına rağmen uyum sağlamıyorlar.

Bu gruptan sonra sırada Ruslar geliyor. Ruslar yaşamlarında kendi kültürel kalıplarını devam ettiriyor. Aynı zamanda da topluma uyum sağlıyorlar.

Gabby

Alıntı yapılan: Nightrain - 03 Aralık, 2021, 12:15:40
Sabah Twitter'da gördüm, 2 tane İskoç Türkiye'nin çok ucuz olduğunu, 2 kişilik kahvaltının 5 Sterlin tuttuğunu söylüyordu. Böyle şeyler gördükçe canım yanıyor.

1 Bulgar levası 8 TL olunca Edirne Bulgar alışveriş akınına uğramış, tuvalet kağıdı, deterjan, meşrubat falan; bunları almak için insan ülkesi dışına çıkar mı, demek ki onlara göre bedavanın bi' tık altı...

Zeljko

Bir top kağıt 72 liradan firsat ürünü diye satılıyor  :'(
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

DAMPYR

Allahtan Forum Kağıt Değil Yoksa napardık ? Ağlanacak durumumuza gülüyoruz artık, zamlardan zevk mi almaya başladık ne, çok ilginç kimsede bi tepki yok...

Rossi

Asil zamlar Ocakta gelecek arkadaşlar

someoneofgod

Gerekli Şeyler sessiz bir zam düzenledi.

Mangaların etiket fiyatı 32 tl oldu. Kalın mangaların ise 56 tl.

İndirimli 20-30 tl aralığındaki marvel ciltlerin fiyatı 38-45 civarı (etiketler ortalama 50-60 tl)

Yine aynı şekilde indirimli 45-55 tl olan ciltlerin fiyatları ise 70-77 tl'ye ulaştı. (etiketler 100-110 tl)

Zam şu an Gerekli Şeyler'in kendi sitesinde mevcut. Sessiz bir biçimde yapmalarını kınıyorum.