Çizgi Roman Piyasası ve Sorunları

Başlatan tommikser, 09 Ağustos, 2010, 12:15:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darbove

Alıntı yapılan: someoneofgod - 10 Aralık, 2021, 14:55:00
Gerekli Şeyler sessiz bir zam düzenledi.

Mangaların etiket fiyatı 32 tl oldu.

İndirimli 20-30 tl aralığındaki marvel ciltlerin fiyatı 35-45 civarı (etiketler ortalama 50-60 tl)

Yine aynı şekilde indirimli 45-55 tl olan ciltlerin fiyatları ise 70-77 tl'ye ulaştı. (etiketler 100-110 tl)

Zam şu an Gerekli Şeyler'in kendi sitesinde mevcut.

Ocak'a kadar yapmayacağız diyip, bir anda böyle duyurmadan, sessiz bir biçimde yapmalarını kınıyorum.
En son zammı yanılmıyorsam 2020 eylül ayında dolar 7.80 iken yapmışlardı. Eski yayınları zamlanmamıştı. Ben de şaşırdım diyebilirim. Ocak ayında bekliyordum zammı. Gene iyi dayandılar diyebilirim. Sessiz sedasız olması beni de rahatsız etmedi değil. Sanırım %30-%35 civarı bir zam olmuş.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

afu

Çizgi Düşler'den alacağınız kitapları bekletmeyin ve 15 Aralık tarihine kadar alın arkadaşlar.

15 Aralıktan itibaren %50 ve üzeri zamlanacak tüm kitapları.
Kendi sitelerinden sipariş verebilirsiniz.

www.cizgiromansepeti.com

rumar80

Alıntı yapılan: afu - 10 Aralık, 2021, 20:43:56
Çizgi Düşler'den alacağınız kitapları bekletmeyin ve 15 Aralık tarihine kadar alın arkadaşlar.

www.cizgiromansepeti.com

her gün çizgi roman almak daha da zorlaşacak dostlar. Sadece çizgi roman da değil. O yüzden okumak istediğiniz kitapları bir an önce alın. Ya da şimdiden unutmaya başlayın.

Mrtekin

Epsilon çizgi romanlarına %35'e yakın zam gelmiş.

Lal'de de %18 dolayında minimal bir zam görünüyor.

Kidega, %40 indirimli olarak satışa çıkardığı Çizgi Düşler'in çoğu yayınını, bulunamadığı bahanesi ile iptal etti. Sebebi şimdi belli oldu.:-) Ama almayacağım, artık. Vazgeçtim.

Bu fiyatlar artık çizgiromanda "sağmal inek" ekonomisine geçildiğini gösteriyor. Sıradan bir okur için maliyet, indirimle falan bile alınacak noktanın çok ötesine geçmiş durumda.

Hayırlısı, denecek de pek bir şey yok artık.
They drew first blood...

DAMPYR

Ülkeyi bitirdiler ya, hükümet hala yüzsüz yüzsüz herşeyi toz pembe gösteriyor tüm ülkenin hayallerini geleceğini çaldılar nereye baksan zam zam zam boyunları altında kalsın...

İnancomic

Üniversitede 150 tl harçlık ile baya istediğim kadar çizgiroman alabiliyordum şimdi çalışıyorum elim gitmiyor maalesef son olarak scalped set olarak aldım son çizgi romanların onlar olacak gibi

DAMPYR

Alıntı yapılan: afu - 10 Aralık, 2021, 20:43:56

www.cizgiromansepeti.com
Desene Teks Atına binip Ardına bakmadan dört nala bu ülkeden uzaklaşacak çok yazık çok....

Orontes81

geçmiş olsun o zaman.Eskileri okumak zamanı geldi anlaşılan

Kinowa59

Bugün Büyülü Dükkan' a gittim. Red Kit," Red Kit'i öldüren adam" birinci baskıyı kaçırmıştım; ikinci baskı gelmiş, hemen aldım. Doğru veya yanlış bilemem, ama sohbeti edilirken duydum. Tex, Zagor  Ocak ayında  yüzde  elli zamlı olarak yayına devam edecekmiş.

Orontes81

Valla yüzde elli zam olursa yayına devam etmek tabiri bayağı iyimser bir yorum olmuş..Gelirler zamlar karşısında erirken satışlar dibe çakılır.

Kinowa59

Beni yaşama bağlayan en büyük zenginliğim çizgi romanlarımdir. Gerekirse Hayati ilaçlarımın bazılarından vazgeçer, Tex, Zagor, Ken parker, Mr No, Red Kit, vs. gibi fumetti çizgi romanları gene alırım. Tabi ki bu düşüncem yalnızca benimle ilgilidir.

eyoruk

An itibari ile tüm Batman New 52 ve Dedektif serilerinden eksiklerimi sipariş ettim.Eğer stok sorun olmaz ise (ki hiç sanmam) 1-2 eksik sayı haricinden toparlamış olacağım.Logan 3-6 eksik idi Avengers 2 zaman tükeniyor eksik idi onları aldım yine.Şimdi tek eksik Batman Cilt 9 Bloom herhalde.Onu artık takas makas bakacağım.

Diğer yarım kalan serileri almadıklarımı elden çıkartacağım.Onları tamamlamak ile uğraşamam.Harley hikayesine yazık olacak hiç başlayamadık

Bilal ceylan

Çizgi roman almak ve okumak bir lükstü bizim memlekette,ancak gelen ve gelecek olan zamlardan sonra ultra lüks bir hobi olacak gibi görünüyor böyle giderse çizgi roman basılmaz basılsada bu fiyatlarla alan olmaz,tam bir kısır döngü oldu memleket,gelde çık içinden.

KenParker

Artık herkesin rahatlıkla gördüğü gibi enflasyon yükseliyor. Yükselmeye de devam edecek. Öte yandan yoksul kesim her geçen yıl yoksullaşıyor. Ücretli kesimin satın alma gücü her geçen yıl düşüş gösteriyor. Önümüzdeki dönemde de bu düşüşün devamı bekleniyor. Bunlar herkesin kendi kişisel ekonomisyle ilgili şeyler. Burayı açmak istemiyorum.

Peki çizgi romanda durum ne olacak? Finans piyasalarını takip eden biri olarak çizgi romanda ekonomi adına şunları söyleyebilirim. Enflasyon elbette çizgi romana da yansıyor. Önümüzdeki dönemde de fiyatların artacağını öngörebiliriz.

- Bütün istekler ertelenmelidir.
Çizgi roman aynı zamanda zevk, keyif olduğu için istek/ihtiyaç ayrımı size kalmış.
- Bütün ihtiyaçlar alınmalı, mümkünse taksit yapmalıdır.
- 2021 öncesi baskılar hiç düşünmeden alınmalıdır.
- 2021 baskılarından alınması düşünülenler, fiyatı artmadan alınmalıdır.
- Tabi dediğim gibi mümkünse taksitle. Çünkü şu anda taksit faizi gerçek enflasyonun altında seyrediyor.
-  2. el çizgi roman, neden olmasın? Benimkilerim dörtte biri ikinci el.
- 2022 durgunluk yılı gibi görünüyor. Artmış maliyetli, yüksek fiyatlı, özellikle ''sınırlı sayıda, numaralı, o yüzden çok kıymetli, kaçırma'' mantığındaki çizgi romanlardan uzak durmalıdır.
-  Sonuncu önerim aslında zamanımıza değil her döneme ilişkin: Okumayacağınız kitabı satın almayın.

Şahsi kanaatimdir. Herkes kendi bütçesini daha iyi bilir. YTD değildir :)

TKnKT

Alıntı yapılan: KenParker - 12 Aralık, 2021, 23:20:02
-  Sonuncu önerim aslında zamanımıza değil her döneme ilişkin: Okumayacağınız kitabı satın almayın.

Yaklaşık 2 sene öncesine kadar biraz böyleydim. Benim önerim de kesinlikle alabiliyorken ilgi alanınızdan okuyabileceğiniz/okuyamayacağınız her kitabı alın. Böylece, günümüzdeki koşullar geldiğinde dönüp okuyabileceğiniz farklı eserler elinizde oluyor.  :D
"The man who opens topics faster than his shadow"